Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κριτήρια επιλογής..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_Dementia, στις 24 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..

    Απο εκει και περα ειναι αυτο που δεν μπορει κανεις ευκολα να περιγραψει.. ειναι αυτο που εχεις μεσα σου και το ειχες σε ναρκη, ξαφνικα μπορει να στο αγγιξει, να στο ξυπνησει.. οχι απλα να σου τραβήξει το ενδιαφερον ( θα στο κανει και αυτο ) απλα θα ξερεις πως ειναι κατι παραπανω!
    Ως Κυριαρχος δεν σε νοιαζει αν ειναι υπακουη, αν ειναι συγκαταβατικη κτλ ... δεν θα κατσεις να δεις αυτα ως κριτήρια για να την επιλεξεις. Απλα θα νιωσεις πως ο χρονος που θα ασχοληθεις και το κοστος ( ψυχικο, ηθικο, σωματικο κτλ ) αξιζει...
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..

    Ένα ασφαλές κριτήριο υπάρχει, σε όλες τις περιπτώσεις: Η Ομορφιά. Είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό που φαίνεται. Τα υπόλοιπα έπονται και κάθε εφαρμογή τους είναι επισφαλής.
     
  3. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    ζω με την ψευδεστιση οτι το κοινωνικο και το μορφοτικο επιπεδο πανε χερι χερι μαζι.  
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Επειδή, διακατέχομαι από πλήθος παιδικές ανασφάλειες και εμμονές οπότε και σκαμπανεβάζω, μιλώντας για Κυρίαρχο θα έλεγα σταθερός και τρυφερός... νά μπορεί να με επαναφέρει χωρίς να με φρικάρει.
     
  5. Geisha

    Geisha Regular Member

    ΡΕΜΠΟΥΣ:

    Τα

     
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..

    Τα Panda ρει...:

    [nomedia=""]YouTube - Panda Tumbling[/nomedia]

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    δεν ξέρω απλά περιφέρομε στο πλήθος και νιώθω κάτι από κάπου και παώ εκεί και κολάω σαν βδέλλα

    αλλιώς απλά ανέχομε/συμβιβάζομε απλά βρίσκω κάτι θετικό σε κάθε γυναίκα πάντα... αν με αντέχει τα πάντα μπορούν να γίνουν ...

    και μίας αναφέρεστε στο εν λόγω τρυφερό αρκουδάκι (το οποίο είναι και ηλίθιο και από τα πλέον δύσκολα στον έρωτα...)

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..

    Στο θέμα μας... Αρκετά με τ' αρκούδια...

    Φαντάζομαι, my fair Lady, ότι τα κριτήρια (και όταν ακόμη υπάρχει η απαραίτητη ψυχραιμία και ευθυκρισία γιά να ληφθούν υπ' όψιν, όταν δεν παίρνονται δηλαδή αποφάσεις υπό το κράτος του άγχους που προκαλούν η έντονη ανάγκη και η έλλειψη), είναι προσωπικά και διάφορα γιά τον καθένα. Μάλλον όμως, δειγματοληψία επιχειρείται να διενεργηθεί εδώ, οπότε, ας εκθέσω τα δικά μου.

    Μη λησμονώντας λοιπόν ότι μιλάμε εδώ αυστηρά γιά επιλογή υποτακτικού (υποτακτικής εν προκειμένω) και όχι ερωτικής συντρόφου γενικώς, αλλά και το ότι τα γενικά κριτήρια (αυτά που θα ίσχυαν και γιά vanilla σχέσεις) τα παραλείπουμε, σαν σημαντικά στοιχεία θα αναφέρω τα εξής: Πρώτον, την έντονη και όσο γίνεται πιό ανεξάρτητη προσωπικότητα. Δεύτερον, την καλή γνώση του εαυτού της, ως προς τις ερωτικές της τάσεις και επιλογές. Τρίτον, την ύπαρξη ή μη, και το βάθος μπιντιεσεμικής εμπειρίας, εφ' όσον υπάρχει τέτοια. Και τέταρτον, το πόσο καλή είναι η σχέση της με τον (φυσικό) πόνο.

    Στη διάθεσή σας, γιά τις οποιεσδήποτε αναγκαίες διευκρινίσεις.
     
  9. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Re: Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..

    Είδες που άμα θέλεις,μπορείς?  

    Ακριβώς! Ψευδαίσθηση! Οι καταξιωμένοι κοινωνικά,δεν είναι απαραίτητα και μορφωμένοι...και τούμπαλιν! 

    Το πρώτο σκέλος,το καταλαβαινω..Αφουγκράζεσαι τα vibes .. Για το δεύτερο σκέλος,έχω απορίες.. Αν μια γυναίκα σε αντέχει (όπως λες) και για σένα δεν είναι το ιδανικόν...τότε απλά την ανέχεσαι κ συμβιβάζεσαι? αν ναι...γιατί?


    "Πιάσατε" ακριβώς το θέμα,αγαπητέ ΜindΜaster.. και με καλύψατε πλήρως!





    Θα επανέλθω..
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ψυχή μου.
    Για σχέση αποφασίζει το ένστικτο. Οι επιλογές του με οδήγησαν στην συνειδητοποίηση ότι είμαι σαδιστής. Η γυναίκα που μου ξυπνά πάθος, είναι η γυναίκα που με κολάζει με την έκφραση που εγώ αντιλαμβάνομαι ως παθητική.

    Αν κυριαρχεί η λογική μου στην διαδικασία, τότε και οι σχέσεις που προκύπτουν είναι καθαρά λειτουργικές. Δεν αποφασίζω με την στεγνή λογική, πρέπει να έχει εκείνο, πρέπει να έχει το άλλο κ.ο.κ. Την λογική την χρησιμοποιώ για να αναλύσω τα κίνητρα μου και την ένταση τους πριν αποφασίσω και όχι για να τα καθορίσω.

    Στην περίπτωση που το ένστικτο λέει ναι, ενώ η λογική λέει όχι, σαν ισοδύναμοι αντίπαλοι επιλέγω την πρώτο.

    Επιλέγω ερωτική σύντροφο, που μου προκύπτει υποτακτική και όχι υποτακτική για ερωτική σύντροφο...
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..

    Εσυ ειδες οτι ΔΕΝ θελω.... 







    Υ.Γ. Στο τελος θα με πουν και ρομαντικο!
     
    Last edited: 25 Σεπτεμβρίου 2008
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Κριτήρια επιλογής..

    Επιτέλους! Με δυό λόγια ο ποιητής, τίναξε στον αέρα την αδιέξοδη φιλολογία των προκατασκευασμένων ρόλων και των ετοιματζήδικών επιλογών.