Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυνηγός και θήραμα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Αυγούστου 2012.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Τρεις ερωτήσεις.

    1. Ο/η Κυρίαρχος είναι κυνηγός, ο/η υποτακτικ/ος/ή είναι θήραμα;
    2. Τι κυνήγι είναι και μία μορφή εκτόνωσης του σαδισμού;
    3. Ποιές ή ποιοι από εσάς φαντασιωθήκατε ότι είσασταν το θήραμα ή ο θηρευτής και αν θέλετε περιγράψτε το κυνήγι;


     
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Κυνηγός και θήραμα

    χμμ το κυνήγι, ωραιότατο άθλημα.
    Είμαι κυριαρχική..
    στην εκτός βδσμ ζωή μου, αρκετες φορές κυνήγησα καμουφλαρισμένη ως θήραμα, το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό και συνάμα ξεκούραστο.
    Στην μεν βδσμ ζωή μου, δεν χρειάστηκε να κυνηγήσω, έρχονται κ πέφτουν απο μόνα τους.

    Σε ότι αφορα το 1 σου Ηλία, δεν θα συμφωνησω οτι τα υποτακτικά ειναι θηραματα, ουτε τα θηλυ ουτε τα άρρεν, ο καθενας με τον τρόπο του κυνηγά και διεκδικει αυτό που ποθεί, δεν εχω δει κανεναν υποτακτικό/η να κάθεται άπραγος/η περιμένοντας να επιλεγεί..
    Στο 2, χμμμ δεν ειμαι σαδιστρια, οποτε δεν μπορω να απαντησω σ αυτο που ρωτάς, βρισκω το κηνυγι πάντως ιδιαιτερως ενδιαφέρουσα και δημιουργική απασχόληση.
     
  3. WhiteBlack

    WhiteBlack Regular Member

    Απάντηση: Κυνηγός και θήραμα

    1. Όχι!
    Μπορεί κι ο/η υποτακτικός/η να είναι ο κυνηγός εάν το ενδιαφέρον του περιστρέφεται γύρο από Έναν/Μία συγκεκριμένο/η Κυρίαρχο/η ή μπορεί να είναι ένα "παιχνίδι" που επιλέγει να κάνει Ο/Η Κυρίαρχος/η στον υποτακτικό του!
    2. Μπορεί να είναι κυνήγι εάν ο "κυνηγός" είναι ο/η υπό λόγω έρωτα, λόγω το ότι θέλει να εκπαιδευτή από τον συγκεκριμένο/η Κυρίαρχο/η ή απλά μπορεί να είναι μία δοκιμασία του θέτει Ο/Η Κυρίαρχος/η στο υπό του! (Πολλά ενδεχόμενα μπορεί να παίζουν!)
    Το δεύτερο σκέλος δεν το αντιλήφθηκα σωστά μάλλον οπότε δεν ξέρω δεν απαντώ!  
    3. Και τις δύο περιπτώσεις έχω φαντασιωθεί αλλά εξίσου και στις δύο ήταν έντονα τα συναισθήματα!