Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυρίαρχες γυναίκες vs βανιλα γυναίκες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος kostas98, στις 15 Οκτωβρίου 2021.

  1. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αντίστοιχα, κατά τη γνώμη σου, οι Κυρίαρχοι είναι, στην πλειοψηφία τους, φαλλοκράτες;
     
  2. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Thats what he said!
     
  3. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Δε συμφωνώ ούτε κατά διάνοια σε αυτό.
    Υπάρχουν πολλές γυναίκες που στην καθημερινότητά τους είναι τρομερά δυναμικές και το ίδιο ισχύει και για τις βανίλια σχέσεις τους.
    Τουλάχιστον στον 'κύκλο' μου αυτό εκφράζει την συντριπτική τους πλειοψηφία.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Στο ότι μπορούν να τον εντοπίσουν ακόμα κι αν αυτός ο ίδιος δεν ξέρει τι καπνό φουμάρει.
    Τα γύρω-γύρω είναι εργαλειακώς επικοινωνιακή διευκόλυνση τύπου "κόβω δρόμο", αλλά και για χάζι...
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Κυριαρχία δεν είναι ούτε φεμινιστική ούτε φαλλοκρατική.

    Όταν το κατανοήσετε αυτό θα πάψετε να μας ταλαιπωρείτε με τις vanilla απορίες σας και τα vanilla συμπεράσματα σας...
     
  6. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ξαναδιαβάστε το.  
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Το Έχω διαβάσει και σας ερωτώ...

    Εφόσον συμφωνείτε πως η Κυριαρχία δεν είναι φαλλοκρατική τότε πώς οι Κυριάρχοι είναι φαλλοκράτες
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    "Το έχω διαβάσει" δεν συνεπάγεται "το έχω καταλάβει". Σας ζήτησα να το ξαναδιαβάστε για να καταλάβετε τι έγραψα.
    Ούτε ισχυρίστηκα ποτέ ότι οι Κ είναι φεμινιστριες, ούτε φαλλοκράτες, αντίστοιχα.
    Ίσα, ίσα, έχω πολλάκις ισχυριστεί ότι η σεξουαλικοτητα είναι ανεξάρτητη από προσωπικότητα, κοινωνική θέση, ηλικία, οικονομική κατάσταση κτλ κτλ.
    Δεν με ενδιαφέρει αν θέλετε να με χαρακτηρισετε βανίλα ή όπως αλλιώς αλλά θα σας παρακαλέσω ο χαρακτηρισμός να αφορά τις δικές μου "vanilla απορίες" και "vanilla συμπεράσματα".
     
  9. Iagos

    Iagos Contributor

    Έχετε δίκιο...
     
  10. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Σας ευχαριστώ. Σας τιμά.
     
  11. Old submissive

    Old submissive Υποτακτικά φετιχιστής

    Δεν καταλαβαινω. Είναι θέμα κατηγοριοποίησης, δηλαδή ταυτίσεων σε μία ταυτότητα ομάδας, ή είναι θέμα προσωπικής επιλογής κάθε γυναίκας ως άτομο ;
     
  12. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Οι Κυρίαρχες γυναίκες δεν είναι βανίλλα?