Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυρίαρχες γυναίκες vs βανιλα γυναίκες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος kostas98, στις 15 Οκτωβρίου 2021.

  1. Dumi777

    Dumi777 Regular Member

    Κανε με προφητη, να σε κανψ πλουσιο λεει ενας στο χωριο μου.
    Και για να σας πω τι σχεση εχει αθτο με το νημα:
    Καπου ειχα διαβασει οτι η πλειοψηφια των υποτακτικων ανδρων, συνηθως ειναι ισχυρες προσωπικοτητες με πολλη (grammar fact:πολλη ειναι το σωστο οχι πολυ, γιατι ακολουθει θηλυκο. Αντε γιατι μας εχουν βγει τα ματια..) πιεση.
    Στο κρεββατι για ισορροπια, παραδιδουν τον ελεγχο.

    Φανταζομαι κατι αμτιστοιχο ισχυει και για τις γυναικες.

    Οποτε, θελω να καταληξω, οτι σε μια γνωριμια, ειτε vanilla, ειτε οχι, ειτε οτιδηποτε, δεν υοαρχει περιπτωση να ξερεις αν κανει καλο κρεββατι, χωρις να δοκιμασεις.
    Μπορει να ειναι ενα γλυκο κ αθωο κ ησυχο πλασμα και να παιρνει αριστα. Μπορει να ειναι πολλα υποσχομενη και να μην πιανει καν βαση (βλ Τζουλια)

    Το ιδιο και σε bdam σχεσεις. Ειναι ολα σχετικα...
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Θέμα χαρακτήρα.
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Γενικά, αν η Κυριαρχία έχει ανάγκη "ταυτίσεων", κάτι έχει πάει πάρα πολύ λάθος...
     
  4. AlexSweetSub

    AlexSweetSub New Member

    Ψηφίζω κυριαρχικές...και ψάχνω να γνωρίσω κάποια να με κάνει να θέλω να την υπηρετήσω..μακάρι να την βρω κάποια στιγμη
     
  5. slave32

    slave32 Contributor

    φεμινισμος κυριαρχια πανε μαζι;
     
  6. Old submissive

    Old submissive Υποτακτικά φετιχιστής

    Μου αρέσουν πολύ οι απάντησεις σας ... λατρεύω να είναι θέμα χαρακτήρα. Αλλά ο χαρακτήρας δεν χτίζεται και από τις ταυτίτσεις ;
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τσου...
    Οι ταυτίσεις πέρα από προτιμήσεις σε μελομακάρονα, σοκολάτες, μπεκρή-μεζέ και τέτχοια απλά, ταπεινά και καραπροσωπικά προτιμησιακά είναι φτου κακά..!
     
  8. Old submissive

    Old submissive Υποτακτικά φετιχιστής

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Υποθέτω λοιπόν ότι η απάντηση αναφέρεται στη σχέση του καθενός με τον τρόπο που απολαμβάνει ; Και αυτό είναι τόσο βαθύ που δεν αλλάζει μεσω ταυτίσεων ; Είναι ενδιαφέρουσα υπόθεση...
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν είμαι καθόλου μα καθόλου σίγουρος κατά πόσον έχεις όρεξη να... ή μπορείς να.. ή ξες να... εντοπίσεις την όποια εννοιολογική διαφοροποίηση στα: ταύτιση/ακολουθία/παρακολούθηση/αποδοχή/αυμφωνία/κοινό αντιλαμβανόμενο/τοτέμ/ιδεολόγημα/συμπόρευση/οπαδισμός κλπ, οπότε το αφήνω εδώ.
     
  10. Old submissive

    Old submissive Υποτακτικά φετιχιστής

    Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ για την διαφωτιστική ανταλλαγή μας.
     
  11. Master_mind_Ath

    Master_mind_Ath Mind the gap.

    Η ισότητα είναι ένα μεγάλο αγκάθι στην ιστορία του ανθρώπου και έχει να κάνει όχι μόνο με το φύλο αλλά και με την θρησκεία, χρώμα, οικονομική κατάσταση και μόρφωση, ομορφιά, δημοτικότητα. Η ανισότητα είναι η ανάγκη του ανθρώπου να έχει περισσότερα από άλλους. Να κλέβει και να αρπάζει. Ταγμένος πάντα υπέρ της ισότητας και των αδυνάτων βλέπω ένα νέο κύμα ανισότητας να έρχεται από τις γυναίκες. Η σύγχρονη γυναίκα έχοντας απογοητευτεί από την κυριαρχία του άντρα παίρνει πλέον θέση και θέλει να κυριαρχήσει με κάθε τρόπο. Θα μπορούσε να είναι και το μητρικό ένστικτο για επιβίωση του παιδιού της.

    Της εύχομαι καλή επιτυχία!!!!
     
  12. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Δεν γνωρίζω πως σκέφτεται μια βανίλια γυναίκα.
    Οι διαφορες που έχω παρατηρήσει στον χαρακτήρα είναι ότι:
    1) δεν είναι απολυτες.
    2) δεν είναι σίγουρες για το τι θέλουν (που δεν έχει σχέση με αυτοπεποίθηση). Έτσι δεν μπορούν να το ζητήσουν/κυνηγήσουν.
    (οι Κ ξέρουμε ακριβώς τι θελουμε και πως και δεν αφήνουμε περιθώρια για λάθη).
    3) τις πειράζει να δείξουν εύθραυστες/ευάλωτες/γενικά αδυναμία.
    4) όταν ερεθιστούν σκέφτονται σε παθητικό ρόλο αντί για ενεργητικό. (Πχ η ίδια εντολή: «γαμισε μου το μνι με το στόμα σου» αντί για « θα σου γαμίσω το στόμα με το μνι μου»)
    5) δεν έχουν τόσο εντονο μητρικό ένστικτο όσο οι Κυρίαρχες. ( να προστατέψουν, να αναλάβουν εύθυνη/εξέλιξη/ ανάπτυξη ενός ατόμου, να φροντίσουν κτλ).
    6) δεν θέλουν να αποφασίζουν εκείνες για όλα προτιμούν να παίρνει άλλοι τις αποφάσεις για εκείνες.
    7) νιώθουν βολικά να τις προστατεύουν (οι Κ νιώθουμε άβολα όταν μας προστατεύει κάποιος). Όλα που ανέφερα πιο πάνω με το μητρικό, να είναι εύθυνη κάποιου αλλου κτλ οι βανιλα νιώθουν άνετα οι Κ άβολα. Οι Κ θέλουν να έχουν τον ελενχο του εαυτού τους.
    8) στις βανιλλα αρέσουν οι εκπλήξεις που δεν ξέρουν τι θα συμβεί (πχ ετοιμάσου σε μια ώρα θα πάμε κάπου έχω σχεδιάσει μια βραδιά έκπληξη). Οι Κ νιώθουμε άβολα. Γιατί δεν το σχεδιάσαμε/ζητήσαμε/αποφασίσαμε/ελενχουμε οι ίδιες.
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2021