Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυρίαρχοι και έλεγχος συναισθημάτων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 7 Νοεμβρίου 2020.

  1. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ασφαλώς και είναι άλλο. Απόψεις έχουμε όλοι. Και η κουτσή Μαρία. Ξέρετε τι λένε για αυτές.
    Η ψυχραιμα αντιμετώπιση καταστάσεων από το υ για μένα είναι εκ των ουκ ανευ. Εκτός αν θεωρείτε πως όλη η ζωή θα είναι καυλάντες . Σκύψε ευλογημένη! Μάλιστα Κύριε.
    Η υποταγή και η υπακοή δεν είναι αδυναμία. Υποτάσσομαι στον Άλλον σημαίνει είμαι αρκετά δυνατη για οτιδήποτε χρειαστεί.
    Λέτε ότι σας αρκεί η υπακοή. Αν πνίγεστε και η υποτακτική πελαγώσει και περιμένει εντολές αντί να ξέρει τι να κάνει ή αντι να πάρει πρωτοβουλία με όποιο κόστος κι αν έχει αυτό στην πορεία τότε εσείς πιθανότατα θα πάτε ένα μεγάλο ταξίδι με τη βοήθεια της υ σας προφανώς. Εντελώς συναινετικά.
    Σεβαστό βέβαια το τι θέλετε. Έχω διαφορετική ματιά.
     
  2. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Αποδίδεις στην ψυχραιμία ιδιότητες που δεν έχει, όπως είναι η δύναμη, η ικανότητα συνεννόησης, το νοιάξιμο. Δεν σημαίνει ότι ένας Κ που δεν αξιολογεί την ψυχραιμία της υ του ως σημαντικό προσόν ενδιαφέρεται μόνο για το καυλάντισμα ούτε οτι τη θεωρεί αδύναμη ή δεν εκτιμά άλλα στοιχεία της προσωπικότητάς της. Προτιμώ μία υ που συγκεντρώνει στοιχεία όπως το θάρρος, η διάκριση, η ευστροφία, η ευαισθησία και ας της λείπει η ψυχραιμία.

    Υ. Γ. Αλοίμονο αν το μόνο που ζητούσα από μια υ ήταν η υπακοή. Την ανέφερα σε αντιδιαστολή με την ψυχραιμία
     
    Last edited: 8 Νοεμβρίου 2020
  3. espimain

    espimain Contributor

    Τι άλλο θα ζητούσες;
     
  4. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Σουτζουκάκια
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Να υποθέσω ότι το ζητώ στην παραπάνω πρόταση έχει την έννοια του αναζητώ;
     
  6. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Ακριβώς
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ζητείται Μίστερ Πέρφεκτ κατά ISO 12345 φτου και βγαίνω...
     
  8. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Μα όλοι οι Μίστερ είναι πέρφεκτ, αλλιώς δεν είναι Μίστερ.

    Τι; πάλι λάθος κατάλαβα;!
     
  9. Discerning

    Discerning Contributor

    Η απώλεια ψυχραιμίας, δεν είναι συστατικό του Οδηγού. Ο αυτοέλεγχος είναι απαραίτητος στον Κ, ιδίως σε καταστάσεις απρόοπτης δυσκολίας, ή που γενικά προκαλούν αναστάτωση κλπ. Δεν είναι χαρακτηριστικό "υπεράνθρωπου" ή "Μr Perfect", αλλά αποτέλεσμα δουλειάς (εσωτερικής διεργασίας) σε συνδυασμό με την ιδιοσυγκρασία του.
     
  10. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Για μίστερ δε γνωρίζω...
    Αλλά ότι για όλα φταίνε οι Μάστερς είναι γνωστό εδώ και χρόνια.  
     
  11. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Εντός των βδσμ δρώμενων, έχω χάσει άπαξ την ψυχραιμία μου.
    Το μείζον δεν είναι το ψυχρό αίμα. Το μείζον για τον Κ. είναι να αναλάβει τις ευθύνες Του από το αποτέλεσμα της απώλειας της ψυχραιμίας Του.
    Αλλοίμονο στον Κ. που το υ. θα Του συγχωρέσει την απώλεια της ψυχραιμίας. Ευνουχισμός είναι αυτό.
    Και για τούτο, για την φράση της "Καθένας πορεύεται με τις επιλογές του", την ευχαριστώ.
     
  12. Kyrios G

    Kyrios G New Member

    Προσωπικά, έχω επαφή και καλή σχέση με τα συναισθήματά μου. Λειτουργώ "εν βρασμώ, εν θερμώ, εν χλιαρώ, εν ψυχρώ". 'Αλλοι άνθρωποι είναι εσωστρεφείς και δεν εκφράζονται ή είναι παγωμένοι και δεν αισθάνονται. Ανεξάρτητα με τον χαρακτήρα, ένας άνθρωπος σε θέση ευθύνης, όπως ο Κ, δεν πρέπει να χάνει την επαφή του με την πραγματικότητα ακόμα και όταν είναι εν βρασμώ. 'Ένα "τρίτο, ψύχραιμο και αντικειμενικό μάτι" πρέπει να παρατηρεί τα τεκταινόμενα.