Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυρίαρχος bottom

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 14 Δεκεμβρίου 2008.

  1. MiB

    MiB Regular Member


    Αν δεχτούμε λοιπόν ότι - όντως - στην πραγματικότητα ο καθένας τον εαυτούλη του κοιτάει ουσιαστικά, τότε είναι που πολύ δύσκολα θα βρεις partner έτσι όπως θα τον ήθελες..

    Όσον αφορά στο ρόλο του καθενός στο σεξ, δεν ανέφερομαι στο να τον "υποδύεται" κάποιος/α, αλλά στο κατά πόσο τον/την αντιπροσωπεύει/εκφράζει..
     
    Last edited by a moderator: 20 Δεκεμβρίου 2008
  2. Emma

    Emma Contributor

    Διευκρίνιση: Όσα έγραψα στα προηγούμενα ποστς δεν είναι απαραίτητα αντιπροσωπευτικά των δικών μου "θέλω".
    Εγώ, γενικά, βαριέμαι εύκολα και γρήγορα οτιδήποτε μη challenging (και όχι μόνο).
     
    Last edited: 20 Δεκεμβρίου 2008
  3. mastertoni

    mastertoni Regular Member

    οποτε και οπωs αυτη θελησει συνεχιζει να ειναι κυριαρχοs:nod: λοιπον
     
  4. MiB

    MiB Regular Member

    same here..  
     
  5. Dante

    Dante Regular Member

    Διασκεδαστικό. Ευχαριστώ για το link Emma, νομίζω πως κάπου, κάπως, κάποτε συμφωνούμε. Ναι, τις έχω ξανακούσει αυτές τις απόψεις, απλά δεν είχα δει κάτι παρόμοιο εδώ μέσα και είπα να το περιγράψω. Αν και στη δική μου περίπτωση είναι περισσότερο αυτό που προείπα, Κυρίαρχος / masochist.

    Το να χρησιμοποιείς το topping from the bottom πιστεύω πως είναι κατάλληλο περισσότερο για να περιγράψη μια ερωτική πράξη. Το έχω δει ακόμα και σε περιγραφή vanilla sex, οπότε...

    Και τέλος,
    Αρκεί να υπάρχει κάποιος που να τη βρίσκει με το συγκεκριμένο ρόλο. Ο εγωκεντρισμός είναι το πρώτο βήμα προς στην απόλαυση. Αρκεί, όπως ανέφερα, να υπάρχει και επικοινωνία.
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Όπως ήδη ειπώθηκε σε προηγούμενα ποστς, καμία σχέση το θέμα του συγκεκριμένου νήματος με το topping from the bottom.