Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυρίαρχος crossdresser

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 31 Οκτωβρίου 2007.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ΣΜαρτ δεν το γελοιοποιω και δεν κρινω κανενα για τον τροπο που την βρισκει ... μεσα στο σπιτι του ο καθενας μπορει να φορεσει τα πατινια του και να αυτοαποκαλειτε ακομα και τριαξονικο φορτηγο αν του αρεσει ... αν μη τι αλλο ως Περβ , δεν θα κρινω συμπεριφορες και απολαυσεις .....
    αλλα ...
    εδω κρινεται πλεον γραμματικα η φραση "Κυριαρχος cd" .... αντιφασκει ... σαν να λεμε τετραγωνες ροδες ..... εφοσον μιλαμε για το σπιτι μας ολα ειναι δεκτα και σε ολα συμφωνω .. απο την στιγμη που μιλαμε δημοσια πλεον εστω και μεσα σε σχετικο φορουμ θα μιλησουμε με βαση καποια αρχη ...
    Τελος παντων ειμαι 100% σιγουρος οτι εχω δικιο  )) αλλα δεν εχει νοημα να κανω την οποιαδηποτε προσπαθεια ειτε να πεισω ειτε να τεκμηριωσω ... οτι θελει ο καθενας ας πιστευει .. τι με νοιαζει εμενα στο κατω κατω ? ....
    Ενα δεν καταλαβαινω ... γιατι καιγονται να στεφθουν τοσο πολυ "Κυριαρχοι" ...
    για ψαξτε το λιγο μηπως εκει εχει πιο πολυ συζητηση το θεμα ...
     
  2. hermis

    hermis Regular Member

    Φίλε μου isnogood κάνεις λάθος, κατ’ εμέ.

    Το τι κάνουμε σπίτι μας αλλάζει από το ότι λέμε δημόσια??
    Εγώ προσωπικά τις ίδιες απόψεις φέρω και μέσα στο σπίτι και έξω.
    Το crossdressing είναι φετίχ .
    Το φετίχ δεν έχει καμία σχέση με το status.
    Γι'αυτό τον λόγο υπάρχουν….
    cd υποτακτικοί και μέσα και έξω από το σπίτι τους.
    cd switch και μέσα και έξω από το σπίτι τους.
    cd Dom/Domme και μέσα και έξω από το σπίτι τους.
    Υπάρχουν τέλος και cd που δεν έχουν καμία σχέση με BDSM.


    Φίλε μου isnogood τι λες ???
    Να μιλήσουμε με ποια αρχή???
    Και ποια αρχή?? σε ποιο community?? θα κρίνει ποιόν ερωτισμό?? ποιανού??
    Ένα λάθος που κάνουν πολλά άτομα στα Ελληνικά φόρουμ είναι πως λέγοντας το φετίχ τους ο κάθε ένας , παράλληλα ρωτάει και την γνώμη όλων των άλλον για το φετίχ του.
    Τραγικό λάθος. Πως μπορώ να εκφέρω γνώμη για ένα φετίχ που δεν με αντιπροσωπεύει ??? και από την στιγμή που δεν με αντιπροσωπεύει αυτό που διαβάζω, γιατί να αποπροσανατολίσω το νήμα ή να ρίξω το επίπεδο του νήματος με την προσωπική μου αρνητική άποψη?

    Αν θεωρείς πως ο Κυρίαρχος πως είναι εκείνος που φορά μόνο παντελόνια, κάνεις τραγικό λάθος.
    Διότι τα παντελόνια και το περιτύλιγμα δεν κάνουν τον Κυρίαρχο, ούτε τον άνδρα.
    Ο Κυρίαρχος απλά κερδίζει αυτό που θέλει με τον τρόπο που θέλει και ζει ολοκληρωτικά την ζωή που διάλεξε , χωρίς πολλά πολλά.

    Να σου πω, πως προσωπικά προτιμώ έναν Κυρίαρχο cd παρά τους Κυρίαρχους που φοράν παντελόνια και λειτουργούν με δόσεις….
    Προτιμάω έναν Κυρίαρχο cd ,παρά έναν Κυρίαρχο που παρακαλάει για σκλάβα/ο όλη μέρα όπου βρεθεί και όπου σταθεί.
    Προτιμάω έναν Κυρίαρχο cd, πάρα έναν Κυρίαρχο που λειτουργεί με τα λόγια μόνο.
    Προτιμάω έναν Κυρίαρχο cd που φαίνετε, από τον Κυρίαρχο που κρύβετε.


    Ένας Κυρίαρχος, φαίνετε χωρίς να λέει πολλά και δεν τον πτοεί κανένα φετίχ του.
    Δεν τον κάνει ούτε το όνομα , ούτε το status, ούτε ο τρόπος που φτιάχνετε.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Μία κυριαρχική τοποθέτηση με γνώμονα, τα κριτήρια αυτού του forum  
    Συμφωνώ στα περισσότερα...
     
  4. Νομίζω είχαμε ξαναθίξει αυτό το (κωμικό κατεμέ - και ενοώ κωμικό συμφωνόντας με hermis, Sm_Art_Lady και Ηλίας εδώ) ζήτημα παλαιότερα, τουλάχιστον σε ότι αφορά τα φετίχ και τους Κυρίαρχους.

    Η εικόνα που έχουνε για τους αληθινούς (στη ζωή) Κυρίαρχους (γυναίκες και άντρες) οι περισσότεροι υπο εντός ελλάδος (δεν θα πω φόρουμ μόνο), είναι ενα διαστρεβλωμένο από τα sm media (ιστοσελίδες πορνό κλπ) πρότυπο "ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΘΕΣΑΙ, ΠΩΣ ΘΑ ΤΡΩΣ, ΠΩΣ ΘΑ ΝΤΥΝΕΣΑΙ, ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΑΜΑΣ, ΠΩΣ ΘΑ ΚΛΑΝΕΙΣ" (που όταν δεν πληρεί τις συγκεκριμένες προυποθέσεις θεωρείται λιγότερο ή και καθόλου Κυρίαρχο).

    Από κοντά και η ελληνική νοοτροπία που συγχέει το πρότυπο του Βαρύμαγκα με αυτό του Κυριαρχικού (γεγονός είναι ότι οι περισσότεροι άντρες που δηλώνουνε Masters το κάνουνε από φιγούρα). Φυσικά δεν ενώω ότι ένας Κυριαρχικός (του bdsm) απαγορεύται να είναι βαρύμαγκας, ή πανκίο, η jentleman, η γιάπης, ή αλήτης, δεξιός ή αριστερός, χοντρός η αδύνατος.. φτάνει να ξέρει να διαχωρίζει τον βασικό του ενδιαφέρον (που στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι άλλος από τον ερωτικό σαδομαζοχισμό) από την στάση ζωής του (δεν μπορεί όλοι οι Κυριάρχοι bdsmers να έχουνε την ίδια στάση ζωής).

    Ένα βασικό ζήτημα, λοιπόν είναι το ότι υπάρχουνε 2 ειδών ανθρώποι, οι καταναλωτές (που μένουμε μόνο στο κατασκευασμένο πρώτυπο που τους πλασάρετε) και οι υποψιασμένοι καταναλωτές (που κάνουνε και μια βόλτα πίσω από την βιτρίνα, ξέρουνε 5 πράματα παραπάνω).

    Είμαι ο ίδιος ένας από τους κατασκευαστές ψευδαισθητικών εικόνων (εικονογράφος-φωτογράφος-bondage artist) και γνωρίζω πολύ καλά τις διαφορές της ζωής και της κατασκευασμένης φαντασίωσης (εικόνα, φωτογραφία, σχέδιο) που συνήθως περνάμε - σαν βιτρίνα / αμπαλάρισμα προς τα έξω.

    Έχω φροντίσει στη ζωή - έτσι επέλεξα - να είμαι πέρα από consumer (εικόνων, φαντασιώσεων... προκατασκευασμένων συμπεριφορών, εμπορευμάτων κλπ) και δημιουργός. Και σαφώς ο δημιουργός είναι και ο υποψιασμένος της υπόθεσης (τουλάχιστον ένας από αυτούς), γιατί ξέρει, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, να βλέπει πίσω από το προιόν. Ξέρει, πάρα πολυ κάλα, ποιός ψεύδεται και ποιός λέει την αλήθεια (πίσω από το στάτους που περήφανα μοστράρει) και αν δεν την ξέρει την υποπτεύεται.

    Και οι περισσότεροι, αγαπητοί, παραμυθιασμένοι συνφορουμίτες (γιατί αδέρφια εν "διαστροφή" ολίγον βαρύ μου πέφτει - το αδέρφια όχι η "διαστροφή"), μένετε στο φένεσθαι και στις προκατασκευασμένες συμπεριφορές των στάτους (που ενώ παίζουνε το ρόλο ενός χοντρικού διαχωρισμού για τα bdsm φόρουμ στην πραγματικότητα αιχμαλωτίζουν - ειδικά αρχάριους ή και ανίδεους) που σας πλασάρουνε έτοιμες και μασημένες via net.

    Ένα έχω να πω, οι περισσότεροι είστε ΠΡΟΒΑΤΑ και πρόβατα θα παραμείνετε μέχρι να μάθετε τι παίζει στη ζωή (ρωτήστε, ψαχτείτε) και να αφήσετε το ψευδαισθητικό κόσμο του internet για τους υποψιασμένους καταναλωτές που τα έχουμε βρει με τον ευατό μας.

    Από καταναλωτές σαν και εσάς (τους περισσότερους), όχι σεβασμό δεν τρέφω, αλλά ούτε όρεξη για ανταλλαγή απόψεων.
     
  5. Gwen

    Gwen Regular Member

    Εγώ συνηθως λακωνίζω αλλα μου αρεσε πολύ η τοποθέτηση σου γιατι και εγώ ως δημιουργός η ίδια νομίζω πως έτσι τα βλέπω τα πράγματα. I couldn't agree with you more,που λένε και οι φίλοι μου οι Άγγλοι!

    ΥΓ:Αλήθεια,έχεις καποιο website να δω περισσοτερα απο τα έργα σου γιατι όπως ξέρεις μου αρέσει η δούλεια σου?

     
  6. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Κυρίαρχοσ crossdresser

    ειναι νομιζω σπανιο αλλα ωραιο καποιος crossdresser να ειναι κυριαρχος, δεν πρεπει να μενουμε στα ταμπου πως φαινεται απο εξω ο αλλος. υπαρχουν πολλοι καταπληκτικοι ανθρωποι που με την πρωτη ματια φενονται παραξενοι, εγω προσωπικα φοβαμαι εκεινους που φορουν κουστουμια, κανεναν αλλο.
     
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Κυρίαρχοσ crossdresser

    Κανονικα θα επρεπε να μπει και σαν στατους στο φορουμ.
     
  8. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    +1
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ένα νήμα που μέχρι πριν κάποιους μήνες σκεφτόμουν ν' ανοίξω κι εγώ. Αφού θα μ' αφορούσε άμεσα.
    Μετά "σκουντούφλησα" τόσο σ' αυτό, όσο και σ' ένα άλλο με παρόμοια θεματική.
    Και δεν έβλεπα τον λόγο, για ν' άνοιγε ένα τρίτο. Ήταν απλά ζήτημα χρόνου να το "ξεθάψω".
    Ή καλύτερα, να το ανέσυρα όταν πια κάποιες "παιδικές ασθένειες" απ' την εδώ παρουσία μου, θα τις είχα "γιατρέψει".
    Τουτέστιν, το να εκνευρίζομαι άσκοπα διαβάζοντας κάποια γραφόμενα που θα ξεπερνούσαν ( ακόμη και κατά πολύ ) την λογικότατη διαφωνία.
    Και θα πλατσούριζαν στα "ευωδιαστά" βαλτώδη νερά της αχαλίνωτης αγένειας και γιατί όχι και του γκροτέσκο.

    Για πιο λόγο, απ' τα δυο σχεδόν πανομοιότυπα "αρχαία" μηνύματα διάλεξα αυτό?
    Γιατί το άλλο στα δικά μου τα μάτια τουλάχιστον παρά ήταν και "προπαγάνδα" υπέρ απ' την μια.
    Και - πάντα κατ' εμέ - άγαρμπη και σίγουρα ανούσια προσπάθεια "νομιμοποίησης" ενός συγκεκριμένου γούστου.
    Αφού δεν πιστεύω, ότι χρειάζεται κανείς την "αναγνώριση"/νομιμοποίηση κανενός τόσο για να υπάρχει ( όσο διαφορετικός κι αν ήταν ),
    όσο για να κάνει τ' όποιο "γούστο" του ( αρκεί να μην βλάπτει κανέναν ).

    Ως προς τι θα ήταν τραβεστί/παρενδυτικός ή ποιος θα ήταν ή όχι ο σεξουαλικός του προσανατολισμός.
    Υπάρχει ήδη ένα κατατοπιστικότατο νήμα, που μάλιστα έχουν κάνει και sticky.
    O όρος crossdresser αν και τ' ομολογώ ότι τον χρησιμοποιώ κι εγώ που και που. Μου κάνει politically correctιλα, ακόμη κι "εξορκισμό" και η υποκρισία μου έσπαγε πάντα την μύτη.
    Ούτε πιστεύω ότι η χρήση "ηπιότερων" όρων, θ' άλλαζε την ουσία των πραγμάτων ( κι αυτό για μένα ισχύει για τ' οτιδήποτε ).

    Στο δια ταύτα και απαντώ με quotes, αφού πολλές απ' τις "ξεχασμένες" τοποθετήσεις, μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέρουσες...

    Συμφωνώ σχεδόν με όλα όσα έγραψες. Αν κάποιος νιώθει Κυρίαρχος ακόμη και ντυμένος με γυναικεία με ρούχα και η υπό του σαν Κυρίαρχο της τον αντιλαμβάνεται, κολοκυθόπιτα τους.
    Διαφωνώ μονάχα στα εισαγωγικά, που έβαλες στην υπό.
    Μου δίνει την εντύπωση, ότι για σένα κάποια που θα είχε επιλέξει να υποταχθεί σ' ένα Κυρίαρχο τραβεστί, θα ήταν μόνο γι' αυτό υπό μούφα.
    Αν κατάλαβα λάθος, σου ζητώ συγνώμη. Αλλά και λάθος να μην κατάλαβα, ο καθένας/καθεμία έχει την άποψη του/της και είναι σεβαστή.

    Γειας το στόμα σου ( ή καλύτερα τα δάχτυλα σου ).

    Ο "υποφαινόμενος" είναι cross Κυρίαρχος, που εδώ και τουλάχιστον 25 χρόνια σχετίζεται bdsmικα ή όχι μόνο με straight ( με την εξαίρεση μιας bi ) γυναίκες ( και είναι αρκετά μεγάλο το νούμερο σχέσεων που είχα ).
    Μπορεί να είναι λίγο δύσκολο όπως λες, αλλά αν κρίνω απ' την δική μου εμπειρία, πολύ λιγότερο απ' όσο πιστεύουν οι περισσότεροι/ες.
    Κι αφήνω την άκρη άλλα ζευγάρια που γνωρίζω ( τόσο στο Ελλάντα όσο και στο εξωτερικό ) που θ' αποτελούνταν από staight γυναίκα και straight cross άντρα.
    Δυο εκ των οποίων θα ήταν και Κ/υ και Κ θα ήταν ο παρενδυτικός άντρας.
    Και πριν "φρίξει" κάποιος/α τα δυο προαναφερόμενα ζευγάρια που γνωρίζω, θα ζούσαν εκτός Ελλάδας.
    Αν και δεν νομίζω, ότι θα ήμουν κάτι αντίστοιχο του panda για την ελληνική επικράτεια.

    Γειας τα δάχτυλα σου κι εσύ. Μόνο ένα πράγμα θα ήθελα να συμπληρώσω. Το κακό ( αν περί κακού θα μπορούσαμε να μιλήσουμε, πόσο μάλλον απ' την στιγμή που ούτε όλοι/ες ίδιοι/ες είμαστε. Για να κρίνουμε πάντα και σωστά εξ' ιδίων τ' αλλότρια.
    Ούτε μες το κεφάλι κανενός/καμίας άλλου/ης μπορούμε να μπούμε.) δεν θα ήταν ελληνική αποκλειστικότητα.

    Τ' ότι έχουμε όλοι/ες ή όχι μια αρσενική πλευρά ( οι γυναίκες ) ή μια θηλυκή πλευρά ( οι άντρες ) σε μένα τουλάχιστον κάνει οδοστρωτήρας.
    Για όποιον/α βέβαια θα ήθελε κάτω απ' τον οδοστρωτήρα να "ξαπλώσει".
    Μην αποκλείουμε κάποιος/α, να μην έχει το παραμικρό ψήγμα του άλλου φύλου στην ψυχοσύνθεση του.
    Αλλά που θα βασιζόταν η σκέψη της "πλευράς" αν όχι σε στοιχεία του χαρακτήρα? Θα υπήρχαν αρσενικά ή θηλυκά στοιχεία χαρακτήρα?
    Τ΄ότι κάποιος γουστάρει να φοράει γυναικεία ρούχα, δεν σημαίνει ότι το θα το έκανε επειδή θα τον διέγειρε σεξουαλικά.
    Ή ότι θα το έκανε μόνο στο "κρεβάτι" ( ή αποκλειστικά στο "κρεβάτι" ), ή ότι δεν θα μπορούσε "κρεβάτι" να κάνει αν δεν ήταν "ντυμένος".
    Ούτε ότι κάποιος θα συνέδεε την μεταμφίεση με "απωθημένα" αλλαγής του κοινωνικού/βιολογικού φύλου του. Κάποιος θα μπορούσε να "ντύνεται" για τους πλέον διαφορετικούς λόγους.
    Και με τις πλέον διαφορετικές επιδράσεις ( από αρκετές έως και καμία ) στην όποια ψυχοσύνθεση του.
    Τεσπα, ντύνομαι με γυναικεία ρούχα, δεν σημαίνει ότι γυναίκα γίνομαι, ούτε ότι γυναίκα νιώθω.
    Πόσο μάλλον ότι ο όποιος σεξουαλικός μου προσανατολισμός θ' άλλαζε ως δια μαγείας.
    Να πω κιόλας ότι αν κάποιος είναι Κυριαρχικός σαν άνθρωπος ( γενικά και όχι μόνο BDSMικά ) ακόμη και σακί με πατάτες να φορέσει, υποτακτικός δεν γίνεται?
    Εγώ το γράφω και για μένα ισχύει. Αν για τους/τις άλλους/ες δεν ισχύει, "χαρούμενος" εγώ, "χαρούμενοι/ες" κι όσοι/ες μαζί μου θα διαφωνούσαν.


    Απλά θεός, με λίγα λόγια πήγες στον πυρήνα.

    Και που είναι γραμμένο ότι η ομοφυλοφιλία κάνει κάποιο/α λιγότερο άντρα ή γυναίκα? Μήπως συγχέουμε τον σεξουαλικό προσανατολισμό με το φύλο?

    Πες τα μάστορα, που να μου κόβει η ζωή μέρες και να σου δίνει εκτάσεις βουδουσουμικού παραδείσου...  

    Υποκλίνομαι, για την δική μου λογική και "γούστα" μια απ' τις δυο πιο "γεμάτες" παρεμβάσεις όλου του νήματος.

    Και αυτή είναι η άλλη εξίσου "γεμάτη" παρέμβαση του νήματος ( πάντα για την δική μου λογική/"γούστα" )

    Είναι σπάνιο αλλά σίγουρα υπάρχει ( τουλάχιστον για τον τραβελοΚυρίαρχο και την υπό του σαν φιγούρα είναι υπαρκτός ).
    Κατά τ' άλλα κι εγώ φοβάμαι όσους φορούν κουστούμια.
    Μάλλον γι' αυτό φοβάμαι και τον εαυτό μου χαχαχα...
    Σίγουρα όμως δεν με φοβάμαι, ούτε με ξενίζω όταν είμαι με τις ζαρτιερούλες, τα 15ποντα και το crop στα χέρια.
    Και σάπιζα ή σαπίζω την υπό μου ( ή την έχω στο πάτωμα να μου γλύφει τα τακούνια ), για να τις ξεσκίσω μετά τα μπάρδουλα ( "ντυμένος" ή γυμνός πια όπως με είχε κάνει η μαμάκα μου ).

    Εν κατακλείδι, ακόμη και όσοι έχουν το φετιχάκι του παρενδυτισμού, δεν το εκδηλώνουν ούτε με τον ίδιο τρόπο, ούτε στην ίδια συχνότητα.
    Δεν είμαστε όλοι φούστα/μπλούζα/τακούνι 24 ώρες το 24ωρο, 365 μέρες τον χρόνο, ούτε είμαστε όλοι "αμπαρωμένοι" μονίμως σε 4 τοίχους.
    Και σίγουρα δεν είμαστε όλοι υπό ή σκλάβοι που ακολουθούν εντολές της όποια Κυρίας και ίσως να νιώθουν εξευτελισμένοι/ταπεινωμένοι όταν crossαρουν.
    Ή απλά το status τους να ήταν για κείνους "δικαιολογία" για να ικανοποιήσουν "αναίμακτα" το φετίχ τους. Που δεν θα έβρισκα τίποτε το μεμπτό ούτε σ' αυτό ).
    Κάποιοι είμαστε Κυριαρχικοί σαν άνθρωποι ( και όχι απλά BDSMικοί Κύριοι αληθινοί ή μούφα. Και δεν βλέπω τίποτε το κακό, στο να μην μας "αναγνωρίζει" κάποιος/α σαν Κυρίους - μπορεί και σαν άντρες - λόγω της σίγουρα όχι συνηθισμένης ιδιομορφίας μας ), ότι και αν βάλουμε πάνω μας,
    ότι και αν κάνουμε στη ζωή μας, εντός κι εκτός "πλαισίου".

    Αυτά, ήθελα ν' αφήσω κι εγώ το "ίχνος" μου σ' αυτό το νήμα. Το άφησα.
    Δεν μ' ενδιαφέρει να πείσω κανέναν/καμία για το υπαρκτό ή το αληθινό "μορφών" σαν την δική μου.
    Μου φτάνει που σαν Κ μ' αντιλαμβάνομαι εγώ και όποια τρελή "μπλέχτηκε" ποτέ σοβαρά μαζί μου
    ( δηλαδή πέρα από μια ξεπέτα, δυο/τρία session ή σχέση του ενός άντε δυο μηνών ).
    Τα σέβη μου σε όλους/ες.
     
    Last edited: 14 Δεκεμβρίου 2015
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Και μια παιδική ( δηλαδή Υ.Γ. )

    Κατ' εμέ δεν θα ήταν χαρακτηριστικό γνώρισμα Κυριαρχικού ατόμου η αναζήτηση επικρότησης/"επικύρωσης" απ' έναν/μια οποιονδήποτε/οποιαδήποτε άλλο/η
    μιας οποιασδήποτε επιλογής του/της.
    Πόσο μάλλον για θέματα που θα ήταν εντελώς προσωπικά του και στην χειρότερη θ' ακουμπούσαν μόνο ελάχιστους και πολύ κοντινούς του ανθρώπους.
    Και που ακόμη και η άποψη αυτών των τελευταίων επί του όποιου πολύ προσωπικού του θέματος,
    θα είχε πάντα - θεωρητικά τουλάχιστον - γι' αυτόν/η περιορισμένο βάρος.
    Με πολύ κοντινό άνθρωπο στην προκείμενη εννοώ την όποια υπό του.
    Η οποία τον μοναδικό λόγο που θα είχε, θα ήταν αν ο Cross-Κύριος θα της έκανε ή όχι.
    Και η μοναδική επιλογή που θα της αφηνόταν, θα ήταν εκείνη του ν' αποχωρούσε από δίπλα/κάτω του ή όχι.
    Σίγουρα δεν θα είχε κανένα περιθώριο, να του βάλει κανενός είδους "χέρι" για κείνη του την ιδιαιτερότητα.
    Πόσο μάλλον, αν ο ασυνήθιστος/"αιρετικός" Κύριος δεν θα της την είχε αποκρύψει, πριν ακόμη "μπλεχτεί" μαζί του.
    Anyway, περί ορέξεως, ότι πίτα θ' άρεσε στον/στην καθένα/καθεμία μας.
    Σάμπως και όλοι/ες μας είμαστε αναγκασμένοι/ες να φάμε απ' το ίδιο "πιάτο".
    Κάτι που εγώ τουλάχιστον δεν νομίζω ότι θα ίσχυε.  
     
    Last edited: 14 Δεκεμβρίου 2015
  11. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Η εικόνα που έχουνε για τους αληθινούς (στη ζωή) Κυρίαρχους (γυναίκες και άντρες) οι περισσότεροι υπο εντός ελλάδος (δεν θα πω φόρουμ μόνο), είναι ενα διαστρεβλωμένο από τα sm media (ιστοσελίδες πορνό κλπ) πρότυπο "ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΘΕΣΑΙ, ΠΩΣ ΘΑ ΤΡΩΣ, ΠΩΣ ΘΑ ΝΤΥΝΕΣΑΙ, ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΑΜΑΣ, ΠΩΣ ΘΑ ΚΛΑΝΕΙΣ" (που όταν δεν πληρεί τις συγκεκριμένες προυποθέσεις θεωρείται λιγότερο ή και καθόλου Κυρίαρχο).

    Από κοντά και η ελληνική νοοτροπία που συγχέει το πρότυπο του Βαρύμαγκα με αυτό του Κυριαρχικού (γεγονός είναι ότι οι περισσότεροι άντρες που δηλώνουνε Masters το κάνουνε από φιγούρα). Φυσικά δεν ενώω ότι ένας Κυριαρχικός (του bdsm) απαγορεύται να είναι βαρύμαγκας, ή πανκίο, η jentleman, η γιάπης, ή αλήτης, δεξιός ή αριστερός, χοντρός η αδύνατος.. φτάνει να ξέρει να διαχωρίζει τον βασικό του ενδιαφέρον (που στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι άλλος από τον ερωτικό σαδομαζοχισμό) από την στάση ζωής του (δεν μπορεί όλοι οι Κυριάρχοι bdsmers να έχουνε την ίδια στάση ζωής).

    Ένα βασικό ζήτημα, λοιπόν είναι το ότι υπάρχουνε 2 ειδών ανθρώποι, οι καταναλωτές (που μένουμε μόνο στο κατασκευασμένο πρώτυπο που τους πλασάρετε) και οι υποψιασμένοι καταναλωτές (που κάνουνε και μια βόλτα πίσω από την βιτρίνα, ξέρουνε 5 πράματα παραπάνω).

    Είμαι ο ίδιος ένας από τους κατασκευαστές ψευδαισθητικών εικόνων (εικονογράφος-φωτογράφος-bondage artist) και γνωρίζω πολύ καλά τις διαφορές της ζωής και της κατασκευασμένης φαντασίωσης (εικόνα, φωτογραφία, σχέδιο) που συνήθως περνάμε - σαν βιτρίνα / αμπαλάρισμα προς τα έξω.

    Έχω φροντίσει στη ζωή - έτσι επέλεξα - να είμαι πέρα από consumer (εικόνων, φαντασιώσεων... προκατασκευασμένων συμπεριφορών, εμπορευμάτων κλπ) και δημιουργός. Και σαφώς ο δημιουργός είναι και ο υποψιασμένος της υπόθεσης (τουλάχιστον ένας από αυτούς), γιατί ξέρει, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, να βλέπει πίσω από το προιόν. Ξέρει, πάρα πολυ κάλα, ποιός ψεύδεται και ποιός λέει την αλήθεια (πίσω από το στάτους που περήφανα μοστράρει) και αν δεν την ξέρει την υποπτεύεται.

    Και οι περισσότεροι, αγαπητοί, παραμυθιασμένοι συνφορουμίτες (γιατί αδέρφια εν "διαστροφή" ολίγον βαρύ μου πέφτει - το αδέρφια όχι η "διαστροφή"), μένετε στο φένεσθαι και στις προκατασκευασμένες συμπεριφορές των στάτους (που ενώ παίζουνε το ρόλο ενός χοντρικού διαχωρισμού για τα bdsm φόρουμ στην πραγματικότητα αιχμαλωτίζουν - ειδικά αρχάριους ή και ανίδεους) που σας πλασάρουνε έτοιμες και μασημένες via net.

    Ένα έχω να πω, οι περισσότεροι είστε ΠΡΟΒΑΤΑ και πρόβατα θα παραμείνετε μέχρι να μάθετε τι παίζει στη ζωή (ρωτήστε, ψαχτείτε) και να αφήσετε το ψευδαισθητικό κόσμο του internet για τους υποψιασμένους καταναλωτές που τα έχουμε βρει με τον ευατό μας.

    Από καταναλωτές σαν και εσάς (τους περισσότερους), όχι σεβασμό δεν τρέφω, αλλά ούτε όρεξη για ανταλλαγή απόψεων.


    Παραθεση απο > Seirios_79, post: 142630, member: 4324
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Για την ακρίβεια, αρκετοί/ές δεν το θεωρούν καν φετίχ αλλά αποδόμηση του έμφυλου ρουχισμού και όχι μόνο όπου ο καθένας και η καθεμία δομεί για την εμφάνισή του/της και τον εαυτό του/της, ευρύτερα, αυτό που πραγματικά αρέσκεται