Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχία, βιοτικό επίπεδο και φιλότιμο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 18 Νοεμβρίου 2006.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @seduced mind : πιστεύτε σοβαρά πως πρέπει σε αυτό το φόρουμ ν' ασχοληθεί κανείς με κάτι που στο εισαγωγικό του σημείωμα ξεκινά με τη φράση: While both psychopaths and sexual sadists engage in acts of predatory violence, little empirical work has examined the relationship between the two disorders. ?

    Ο σαδομαζοχισμός έχει πάψει να θεωρείται disorder απο το 1993.
     
  2. Janine

    Janine Regular Member

  3. seduced mind

    seduced mind Guest

    @MasterJp Κοιτάξτε να δείτε δεν γνωρίζω πως μπορεί να αντιμετωπίσει το εκάστοτε μέλος του φόρουμ το συγκεκριμένο άρθρο. Αυτό που γνωρίζω είναι πως ο κάθε άνθρωπος αντιμετωπίζει ένα άρθρο από τη δική του οπτική σκοπιά, άλλος μπορεί να μην το διαβάσει καθόλου, άλλος μπορεί να το διαβάσει και να γελάσει, άλλος μπορεί να διαβάσει αποκλειστικά και μόνο τη περίληψη, άλλος μπορεί να πει μακάρι να είχα και τις παραπομπές.
    To συγκεκριμένο review δημοσιοποιήθηκε στο επιστημονικό περιοδικό της κλινικής ψυχολογίας το 2007. Δηλαδή με το φτωχό μου το μυαλό θεωρώ πως για τη κλινική ψυχολογία τουλάχιστον μέχρι εκείνη τη στιγμή το θεωρούσαν disorder, διαφορετικά πιστεύω πως δεν θα το κάνανε αποδεκτό και δεν θα προέβαιναν σε δημοσίευση.
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Είναι πολύ παλιό καλό μου παιδί... 
    Από το 2007 μέχρι σήμερα στον δικό σου τομέα δεν υπήρξαν επιστημονικές εξελίξεις?  
    Παραφιλία θεωρείται και καλώς/κακώς  εχόντων των πραγμάτων θα πάψει κάποια στιγμή να θεωρείται και τοιούτη.... 
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Δεν διαφωνώ καθόλου αγαπητή μου @brenda Στους δικούς μου τομείς υπάρχουν εξελίξεις χωρίς να είναι υπερβολή ώρα με την ώρα... Για εμένα πρέπει να πάψει να θεωρείται παραφιλία αν με ρωτάς αυτό...