Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχία και υποταγή εντός και εκτός προσωπικών σχέσεων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος seirhna, στις 15 Ιανουαρίου 2007.

  1. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Κυριαρχία και υποταγή εντός και εκτός προσωπικών σχέσεων

    Το να επιλέγεις την ζωή που σου πρέπει και να την κάνεις δεν είναι ουτοπία είναι το φάρμακο ψυχής που όλοι ψάχνουμε…. Δεν είναι δύσκολο μια σκέψη μόνο είναι που πρέπει να γίνει πραγματικότητα… απλά ….

    hermis
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία και υποταγή εντός και εκτός προσωπικών σχέσεων

    Αναλογα πάντα πως φανταζομάστε εναν κυρίαρχο/κυριαρχικο άτομο

    Δεν θεωρω οτι η εικόνα κάποιου ατόμου γεμάτου αυτοπεποιθηση, που φωναζει, διαταζει, μοιραζει καρπαζιές δεξια κ αριστερα και ενδιαμεσα χτυπαει με κλειστες γροθιές το στηθος του αλλαλάζοντας, ότι ανταποκρίνεται στην εικονα του Κυρίαρχου.
    Οσο πιο ηρεμος κ αθόρυβος (κατ εμε,) είναι κάποιος.. όταν δεν έχει αναγκη να δειξει κ να αποδειξει.... τόσο περισότερο μπορει κ να με πεισει για την αληθεια της κυριαρχικής φύσης του.
    Όσο το στατoυς χρησιμποποιείτε ως ετικέτα καθορισμού (δανεικής) ταυτοτητας .. ΄τόσο θα υπάρχουν κ κυρίαρχοι που θα είναι παντογνώστες παντοκράτορες και αητητοι παντου..
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Κυριαρχία και υποταγή εντός και εκτός προσωπικών σχέσεων

    Θα συμφωνήσω...
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία και υποταγή εντός και εκτός προσωπικών σχέσεων

    Θεωρω και ισως το θεσω καποια στιγμη και προς συζητηση πως εχουμε δυο κατηγοριες Κυριαρχιας και υποταγης..
    Τον αντρα Κυριαρχο και την γυναικα υποτακτικη
    Το αρσενικο Κυριαρχο και το θυληκο υποτακτικο
    Ισως και η διαφορα για το πως αντιλαμβανομαστε την εξωθεν συμπεριφορα να πηγαζει απο το πως κατανοουμε εσωτερικα τις κατηγοριες..
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αν δεν με απατά η μνήμη μου σε κάποιο άλλο ποστ είχα γράψει ότι όλοι οι σκλάβοι που έχω γνωρίσει κατά το πλείστον είναι άτομα σε υψηλές θέσεις με ότι αυτό συνεπάγεται και δεν έχει καμία μα καμία σχέση η ερωτική τους ζωή με την κοινωνική.
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Σεβαστή η γνώμη σου και η δυσπιστία σου.
    Δεν επιτρέπετε όμως τα συμπεράσματα σου να "θίγουν" πολλούς από εμάς αποκαλώντας μας ψεύτες.
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Η δεύτερη πρότασή αντιτίθεται στην πρώτη.

    Αν δοθεί βαρύτητα στην πρώτη, δεν έχω κάποιο σχόλιο.

    Αν δοθεί βαρύτητα στη δεύτερη, θα υπενθυμίσω σε όσους δεν διάβασαν όλα τα Posts του νήματος ότι δεν έχω επιχειρηματολογήσει για να υποστηρίξω την τοποθέτησή μου, ώστε να θεωρήσει κανείς πως φωτογραφίζεται τρόπο τινά, και επομένως να θίγεται επί προσωπικού. Αν κάνει μόνος του αυτό το συνειρμό, χωρίς τη δική μου συμμετοχή, επιβεβαιώνει την ορθότητα της αρχικής μου διατύπωσης, μεταφέροντας το κέντρο βάρους στην πρώτη πρόταση του μηνύματος για την οποία δεν έχω κάποιο σχόλιο.
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Μήπως θα ήταν σωστότερη η έκφραση

    Syrah;

    ωστε να μην προσεγγισθεί με τον τρόπο που ορθά προσέγγισες τα περί ... μπάλλας;
     
  9. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Αν καποιοι Κυριαρχοι που ειναι Lifestlyers επιθυμουν μεσα απο μια δυναμικη συμπεριφορα στην ζωή τους εξω απο τη σχέση να τονώσουν το ηθικό τους η να βιώσουν ενα ειδος ερωτισμου μεγαλης διαρκειας τοτε καλως το κανουν .
    Περι ορεξεως really....
    Η ουσια βεβαια ειναι εντος της σχέσης.
     
  10. Kaizer

    Kaizer New Member

    Εκτός σχέσης τι κάνεις Desade?
     
  11. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Προτιμω να εχω αυτοκυριαρχία, η τουλαχιστον να προσπαθω για αυτην .
    Δεν με απασχολει η εκφραση Κυριαρχικοτητας η σαδισμου σε ατομα που δεν μου ειναι ερωτικα appealing.
     
  12. Kaizer

    Kaizer New Member

    Και η υπογραφή σου? Γιατί την βλέπουν όλοι? Για όλους νιώθεις έρωτα?