Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχία- σχολές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Boogie, στις 25 Φεβρουαρίου 2021.

  1. Boogie

    Boogie "I'm Nobody! Who are you?"

    Άνοιξα αυτό το θέμα ακριβώς επειδή η σχολή με τα «όρια» μου ακούγεται μεγάλη ΠΑΠΑΤΖΑ, έχουμε στα μαθηματικά ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ ΟΡΙΑ, καλός ορισμένα, όποιος ψάχνει τέτοια ασφάλεια- με το καλό να μας έρθει. Γιατί να τα δώσεις όλα από την αρχή;;;; Άνθρωποι κανονικοί δεν είναι τα υ και τα Κ; Δεν πάνε πρώτα για καφέ; Καμιά ταινία δεν βλέπουν μετά; Τι φάση; Ξυπνάνε ένα πρωί με ένα shibari και ΑΙΩΝΙΕΣ αλυσίδες στο λαιμό;!; Μου θυμίζεις κάτι νέα μέλη σε άλλο νήμα που ακόμα δεν γνωριστήκαμε θέλανε και πάρταρα!! Ρε παιδιά ενα ΚΑΦΕ πρώτα να ανοίξει το ΜΑΤΙ και δενόμαστε κιόλας! Τι βιασύνη και τούτη στην εποχή μας ε;;
     
  2. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Τι ωραίο αυτό Σαπφώ μου. Σε ευχαριστώ. Τα δουλεύω όλα μη νομίζεις...παω...άγομαι..φέρομαι...αυτό που έγραψες σίγουρα βοηθάει.
     
  3. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    ίσως γιατί δεν τα είχα δει ποτέ τα όρια...με τη ματιά που λες...πως είναι τεχνητά...απέναντι σε μία φυσική ροή...τώρα το καταλαβαίνω καλύτερα.
     
  4. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Επειδή ακριβώς με έναν καφέ δε θα γνωρίσεις τον άνθρωπο που έχεις απέναντί σου, καλό είναι σε αρχικό στάδιο να μπαίνουν τα όρια που θέλει ο καθένας, εάν το θέλει. Περιορίζεις τους κινδύνους να σου πει το Κ "δε θα πας σήμερα να προσέχεις για κάποιες ώρες το 5αχρονο παιδί του αδερφού σου, θα έρθεις σε εμένα" ή να βρεθείς με 17 βελόνες στο σώμα ή να σε πηδάνε 12 επειδή το Κ θεώρησε ότι είσαι έτοιμος να το ζήσεις κλπ.

    Κυκλοφορούν και μλκες... Just saying.

    Εάν το Κ έχει σκοπό να ασχοληθεί με το υ, τα αρχικά όρια του καθενός νομίζω δε θα αποτελέσουν εμπόδιο. Έτσι νομίζω τουλάχιστον
     
  5. espimain

    espimain Contributor

     
     
  6. karamel

    karamel Don't bother! I won't.


    δεν λέει αυτό...βασικά το αντίστροφο λέει...σαν μία φυσική επικοινωνία που θα είχες με οποιονδήποτε άνθρωπο...αν κατάλαβα καλά
     
  7. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    thank you! ήταν πανέμορφο...
     
  8. Boogie

    Boogie "I'm Nobody! Who are you?"

    Yπάρχει κάποιο φετιχ να τους λέμε ΟΛΟΥΣ Κ και οχι TOP? Υπάρχει λόγος το πρώτο καιρό να μην κάνετε απλά κάποια σκετα session (με οτι ΟΡΟΥΣ ΘΕΛΕΤΕ); Σοβαρά ρωτάω και ήρεμα. Ο ένας καφές είναι συμβολικός και το ενά session ομοίως. Έχουμε ΟΛΟΙ ίδιους χρόνους, ίδια ΧΗΜΕΙΑ; Απλά την Κυριαρχία δεν την ανακάληψε το bdsm, και ΕΓΩ Κ και ΟΡΟΥΣ δεν μπορώ να νοήσω και από όσα κατάλαβα, ευτυχώς για εμένα, δεν χρειάζεται!
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    εδώ αποκτά νόημα ο παράγοντας χρόνος για να χτιστεί η σχέση, θα κάνει σώφρωνα υπομονή τρία τέσσερα χρόνια  


    έχει γίνει πολλή προσωπική δουλειά γιά να χτιστούν οι φόβοι κι οι αναστολές ώστε να μην κάνουν όλοι σχεδόν γιά κ και υ  
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    @karamel εγώ θα σου πω ένα πράγμα που και εγώ δεν το είχα συνειδητοποιήσει και ίσως μερικές φορές ακόμα δεν το έχω στο μυαλό μου, παρά μόνο όταν κάνω ανασκόπηση ή ανάλυση.
    Όλα αυτά που ρωτάς όπως και όλα αυτά τα άγχη περί αν θα κουράσεις, και αν θα ταλαιπωρήσεις και αν θα είσαι έτοιμη και αν θα πρήξεις μπάλες κτλ κτλ στην ουσία όταν έρθει η ώρα και είσαι υπό τον έλεγχο ή καλύτερα υπό την Κυριαρχία κάποιου ( ακόμη και αν είναι η πρώτη μέρα) δεν θα είναι δική σου δουλειά. Όσο ασχολείσαι εσύ με το αν κουράζεται ο Άλλος τόσο κρατάς έλεγχο, όσο ασχολείσαι εσύ με το αν είσαι η δεν είσαι έτοιμη και αν θα πεις σε όλα ναι ή αν θα λες ένα ναι την φορά, τόσο κρατάς. Την στιγμή εκείνη ότι ειναι θα το μάθεις , και ότι θέλει θα στο πει, και ό,τι είναι να κάνεις τελικά θα κάνεις και αν είναι ο Άλλος να ταλαιπωρηθεί ή να μην ταλαιπωρηθεί θα το κρίνει ο ίδιος για τον εαυτό του.

    Για αυτό σου λένε ότι δεν έχουν νόημα αυτά που ρωτάς, όχι επειδή δεν τα έχουμε σκεφτεί άλλα ελάχιστα, άλλα πολύ και άλλα καθόλου τα υ, απλά γιατί όοοοοτιιιι και να ακούσεις και οοοοοτι και να αναλύσεις θα είναι μια δική σου θεωρητική ανάλυση που καμια σχέση δεν θα έχει με το τι θα γίνει, πως θα νοιώσεις και τι θα σκέφτεσαι την ώρα που θα το ζήσεις. Είναι τσάμπα όλο αυτό, φτιαχτό πως να στο πω... και το μόνο που σου κάνει είναι να δημιουργείς προσδοκίες και άγχος γύρω από την διαχείριση ενός πράγματος που στην ουσία δεν θα διαχειριστείς εσύ.
     
  11. Boogie

    Boogie "I'm Nobody! Who are you?"

    Εγω από ΧΤΕΣ φωνάζω ότι τα λες καλά, αλλά
    φωνή βοώντος εν τη ερήμω!!!!
     
  12. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Εγώ μαζί σας είμαι, αλλά επειδή έχει τύχει να διαβάσω τεράστιες χοντράδες θεωρητικού επιπέδου και επίσης κάποια νήματα σχετικά με κακοποιητικες συμπεριφορές, τα βλέπω κάπως αλλιώς, ειδικά από Κ που τα ζητάνε όλα από την πρώτη μέρα