Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος αλεπουδάκι Του[n_g], στις 7 Νοεμβρίου 2011.

  1. Ξεκινάω αυτό το νήμα με την άδεια Του Κυρίου μου,άλλωστε αν δεν την εχω πως θα μπορούσα να το κάνω?
    Θα ήθελα οι υ και οι σ να σκεφτούνε το εξής:Αν,είχατε την ευκαιρία να κοιτάξετε στα μάτια τον/την Κ σας και να πείτε ευχαριστώ για ενα και μόνο πράγμα που το θεωρείτε ως το μεγαλύτερο επίτευγμα που καταφέρατε οσο Του/Της ανήκατε/ανήκετε ποιό θα ήταν αυτό?Κ για ποιό κατόρθωμα των υ Σας νιώθετε υπερήφανοι περισσότερο?
    Οχι μόνο στα πλαίσια της BDSM σχέσης σας(π.χ περισσότερη αντοχή στον πόνο) αλλά και κάτι που καταφέρατε για εσας μέσα απο την βοηθειά Του/της?Το πλαίσιο είναι δικό σας απλώς σας εξηγώ τι περίπου εννοώ...
    Ευχαριστώ για τον χρόνο Σας/σας.
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    Ομορφο νημα....ευχαριστουμε.

    Κυρη μου,
    σε ευχαριστω που μου 'δωσες την ευκαιρια, να πεταξω απο πανω μου τον αβολο μανδυα του εγωισμου και ετσι καταφερα να νοιωσω,την ελευθερια και την ευτυχια που ποτε δεν πιστευα οτι υπαρχει μεσα στην απολυτη σκλαβια μου σε Σενα!
     
  3. Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    Astrovroxi κατ'αρχάς σε ευχαριστώ πολύ!Πράγματι σημαντικό αυτό...Μπράβο στον Κ σου και σε εσένα.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    Πανέμορφο νήμα.

    Το πρώτο βαθύ και δυνατό ευχαριστώ που είπα ήταν όταν ένιωσα ότι Κάποιος μπορούσε να με συντρίψει, και αντίθετα, μόνον καλά είδα από Αυτόν. Απίστευτο συναίσθημα. Αλλά είναι εκτός θέματος νήματος αυτό το συγκεκριμένο "ευχαριστώ"  

    Τα δύο μεγάλα ευχαριστώ που έχω νιώσει είναι "Σας ευχαριστώ Κύριε που με κάνατε άνθρωπο και μου μάθατε πώς είναι η μοναξιά και η αποδοχή του άλλου ανθρώπου" και "Σας ευχαριστώ Κύριε που στάθηκα πάλι στα πόδια μου και μπόρεσα να συνεχίσω να πορεύομαι πολύ καλύτερα απ ό,τι παλιότερα".
     
  5. Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    tender lilly σε ευχαριστω πολυ!Οντως πολυ σημαντικα.Ειναι το σημειο εκεινο που ο Κυριος αποκτα και αλλη υποσταση.Σε παιρνει απο το χερι και σου δειχνει.
    Μπραβο και στους 2!
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    Βρε κορίτσια για πάρτε το λίγο αλλιως, ε όχι σας κάνουμε και άνθρωπους, έλεος πια, σε λίγο θα μας πήτε ότι είμαστε και Θεοι, "καθάρματα"...είμαστε με βιαία ένστικτα...  Την καύλα μας κάνουμε μαζί σας κοριτσάκια και εσεις κάνετε την δική σας καύλα με εμας!

    Ακούγεται λίγο κυνικό, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα υποτακτικά μου πλάσματα!

    Αντε, γιατί έτσι που τα λέμε εδώ, σε λίγο το bdsm θα τροφοδοτεί με ρομαντικές ιστορίες τα Άρλεκιν... 
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    Από μένα μην ανησυχείτε ότι θα το κάνω Αρλεκινιάδα, αγαπητέ MasterPerris  

    Ελάτε όμως που πραγματικά ήταν σταθμός στη ζωή μου όταν ένας καλός Κύριος μου έμαθε τη μοναξιά και - επιμένω ότι - με έκανε άνθρωπο. Να μην το πω, να μην ευχαριστήσω, ντροπή είναι;

    Παρεμπιπτόντως, για οργασμούς και κάβλες και αρχικάβλες δεν μοιράζω ευχαριστίες και δεν ζητώ ευχαριστίες. Λειτουργεί μια χαρά ο μηχανισμός...

    ΥΓ.
    @ MasterPerris,
    τώρα καταλαβαίνω το νόημα του post σας στο νήμα που άνοιξα περί βανίλλα ερωτικών αναγκών σκλάβας. Είχα απορήσει κάπως... 
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    Να σου πω την αλήθεια αγαπητή μου tender lilly, μια ανησυχία την είχα, αλλα αφου με διαβεβαιώνεις ότι δεν θα το κάνεις Αρλεκινιάδα ησύχασα... 

    Να το πεις αγαπητή μου γιατί να μην το πεις; Αλλωστε τον έρωτα δεν μπορεί να τον φυμώσει κανένας, οπότε πως να μπορέσω να το κάω εγώ;  Εγω απλά, ήθελα να πω στο ποστ μου, να μην μεγαλοποιούμε τα πράγματα.

    Το βασικότερο είναι αυτό, δηλαδή να λειτουργεί ο μηχανισμός, όλα τ΄ άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε, (γμτ, πάλι κυνικός γίνομαι  )

    Ναι, θα πρέπει να το παραδεχτώ ότι πολλά από τα ποστ μου μιλάνε με γρίφους που χρειάζονται δυνατούς παίκτες για να τους λύσουν και να δουν το νόημα αυτών που θέλουν να πουν....

    Την καλημέρα μου!!!
     
    Last edited: 12 Νοεμβρίου 2011
  9. Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    MasterPerris σας ευχαριστώ για την απάντηση.Όμως με ολο το θάρρος περιορίζετε τον ρόλο ενός Κ στην ηδονή.Δεν είναι καθόλου έτσι.
    ο Κ. έχει την δύναμη να πάρει την υ απο το χέρι,αφού πρώτα την πείσει να το απλώσει,και να της δείξει πράγματα,να της μάθει πολλά.Ο Κ έχει συχνά και γονεική φιγούρα.
    Και εγω είμαι κυνική και οχι ρομαντική αλλά δεν μπορώ να το περιορίσω στην απόλαυση ολο αυτό.
    tender lilly οχι μόνο δεν είναι ντροπή αλλά είναι και πολύ όμορφο που το λες.
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    @upakouh_sklava, δεν περιορίζω κανέναν ρόλο ούτε σε εναν Κ, ούτε σε μία υ, απλά γράφω την βασική αιτία που κάνει έναν Κ να πλησιάσει μία υ και μία υ εναν Κ. Και για να γίνω πιο κατανοητός θα σου κάνω μία ερώτηση: αν πχ είχες ερωτευτεί εναν άντρα και μάθαινες ότι είναι υποτακτικός θα καθόσουν μαζί του; Πιστεύω πως όχι. Και ξέρεις γιατί; Γιατί απλα δεν μπορεί να σου δώσει την ηδονή που θέλεις.
    Καλό είναι να βλέπουμε τα πράγματα με τα μάτια της απλης λογικής και όχι με τα μάτια των συναισθημάτων μας!

    Μικρή μου, όμορφα είναι όλα αυτά που λες για απλώματα χεριών, μπαμπάδες, βασιλόπουλα,(αυτό το πρόσθεσα εγω) κ.λ.π., όμως όσο και αν στο χαλάω, οφείλω να σου πω ότι στην σκληρή πραγματικότητα της ζωης τα πράγματα δεν είναι έτσι!


    Αν και δεν σε ξέρω δια ζώσης, τα συμπεράσματα που έχω βγάλει για εσένα από αυτά που εχεις γράψει είναι ότι, είσαι μία γλυκιά, ρομαντική, υπάκουη ύπαρξη, στοιχεία που έχουν τα περισσότερα υποτακτικά θηλυκά!!!

    Την καλησπέρα μου μικρή!
     
    Last edited: 12 Νοεμβρίου 2011
  11. Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    MasterPerris οχι δε θα ερωτευόμουν τον υποτακτικό,έχετε δίκιο αλλά για άλλο λόγο.Γιατί,ο άντρας που είναι υποτακτικός έχει άλλη ψυχοσύνθεση,άλλη αύρα που δεν με ελκυεί.
    Ίσως είμαι ρομαντική μερικές φορές,αλλά με δικό μου τρόπο...Ευχαριστώ και πάλι που απαντήσατε.
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Κύριε/Κυρία Σας ευχαριστώ για...?

    Στο χώρο αυτό υπάρχουν όπως πολλές φορές είπαμε κι επαναλαβαμε διάφορα είδη σχέσεων.
    Κάποιοι το μόνο που κάνουν είναι να ασχολούνται με τις καύλες. Δεν ειν κακό! Κι εκείνο bdsm είναι.

    Κάποιοι ασχολούνται και με άλλα πραγματα όμως.
    Εκπαιδεύουν, βελτιώνουν, διαμορφώνουν...

    Εικάζω πως η υπάκουη σκλάβα τους άλλους είχε υπόψη της.

    Βέβαια όπως πολλές φορές έχουμε πει επίσης, για να κάνεις κάποια "άνθρωπο" πρέπει το λιγότερο να ανήκεις ο ίδιος στο είδος του Homo sapiens.