Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κ + Κ= ??? υ+υ=???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MASTER--YODA, στις 29 Φεβρουαρίου 2016.

  1. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    να λοιπόν που τα μαθηματικά τελικά έχουν μια χρησιμότητα στην ζωη μας!!!
    εκφράζοντας λοιπόν την απορία μου και απευθυνόμενος σε εσάς για να μου την λύσετε
    ενας "Κ" μπορεί να ερωτευτεί εναν "Κ" ?
    ειναι κάτι που γίνετε ?
    το ίδιο σαν απορία έχω και για κάποιον - κάποια που δηλώνει υποτακτικός , θα μπορούσε να ερωτευτεί ενας "υ" ενα άλλο υποτακτικό άτομο ?
    και αν ναι πώς μπορεί αυτο να ειναι κάτι διαχειρίσιμο και βιώσιμο μιας και τα θέλω τους ειναι τελείως αντίθετα ?
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τόσο συχνά που αλλάζουν status, που να βγάλεις άκρη;  
     
  3. didina

    didina ☆☆☆ didina sokolata dina

  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    @Dom M τι το διαφορετικό έχει το νήμα σου από αυτό;

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Τι-θα-κάνατε-άν.57338/

    Τα συμπεράσματα σου μπορείς να τα βγάλεις και από εδώ

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Θα-παραμερίζατε-το-d-s-για-μια-καλή-σχέση.54509/

    Επίσης αυτό που έχω να προσθέσω είναι το εξής : Όποιος ψάχνει φουμαρα, έρωτες και αγάπες ναι μπορεί.

    Όποιος θέλει να καλύψει την ανάγκη του για κυριαρχία και υποταγή, όπου αυτό είναι το ζητούμενο στο D/s όχι δεν μπορεί φυσικά. Ας μην επαναλαμβανομαστε
     
  5. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    δεν είχα βρεί το νήμα που έγραψες και εσυ @didina και εσυ @Θρυαλλίς . σας ευχαριστώ και τις δύο !
     
  6. didina

    didina ☆☆☆ didina sokolata dina

    @Dom M όλα καλά..καλή ανάγνωση στο νήμα λοιπόν..θα βρεις αρκετες απαντησεις
     
  7. Soraya

    Soraya Guest

    Εγώ που δεν έχω πρόβλημα με τα διπλά και τρίδιπλα νήματα που υπάρχουν πολλά μέσα στο χάος της τεράστιας θεματολογίας του φόρουμ λέω να απαντήσω...

    Ναι!
    Ένας Κ και μια Κ μπορούν να έχουν μια βανίλα σχέση.
    Ένας υποτακτικός και μια υποτακτική μπορούν επίσης να έχουν μια βανίλα σχέση.
    Το ρεζουμέ;
    Αν είναι ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΊΣ μεταξύ τους θα μπορούν να κάνουν παιχνίδια με τους ανάλογους τρίτους.
    Οι Κ θα μπορούν να υποτάξουν μαζί ένα υ
    Οι υ θα μπορούν να κυριαρχηθούν μαζί από ένα Κ
    Και όλοι θα είναι ευτυχισμένοι....

    Πόσο όμορφη είναι η ΕΙΛΙΚΡΊΝΕΙΑ τελικά...
     
  8. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Σαφέστατη, a joy to read.
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

      και πάλι... ευχαριστώ...  
     
  10. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Μακάρι να γραφόντουσαν περισσότερα τόσο σαφή posts, μεστά κι επί του θέματος.

    Εγώ ευχαριστώ.
     
  11. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Όχι μόνο ερωτεύονται αλλά στο εξωτερικό έχω παρατηρήσει ότι ψάχνουν και υποτακτικό/η να χρησιμοποιούν παρέα..
     
  12. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Και στο "εσωτερικό", trust me.