Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λάθος Σχέσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_Dementia, στις 13 Φεβρουαρίου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Λάθος Σχέσεις

    LIFOLAND :: BLOGS :: nikiforos - ..Ξ²Ξ±Ο�Ξ*ΞΈΞ·ΞΊΞ±
    Warnings serve as a reminder to you of the forum's rules, which you are expected to understand and follow.
    υ.γ ''13-02-09'' (!)

    Επανηλλημένες δημοσιεύσεις κειμένων χωρίς αναφορά της πηγής

    Η δημοσίευση κειμένων άνευ αναφοράς της πηγής είναι ενάντια στους κανονισμούς του forum. 
    okkk 
     
    Last edited by a moderator: 22 Απριλίου 2009
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αφιερωμένο στους έρωτες του παρελθόντος μου  



    It's only pain
    It only hurts
    I am only down on the floor
    where I have been before
    And I'll be here again
    Though it hurts to lose you
    It's only pain

    We went so far
    We flew so high
    Now it's not easy
    To watch it die
    To just let go
    And not ask the reason way
    It won't matter anymore

    It's only pain
    It only hurts
    I am only down on the floor

    where I have been before
    And I'll be here again
    Though it hurts to lose you
    It's only pain

    It's not my style
    It's not my way
    To see the future
    In shades of grey
    Though I still can't bring myself to say
    That you don't matter anymore

    It's only pain
    It only hurts
    I am only down on the floor
    where I have been before
    And I'll be here again
    Though it hurts to lose you
    It's only pain
    It's only pain​
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Τα σημάδια που δείχνουν ότι βρίσκεστε σε μια «δύσκολη» σχέση:



    Στον τομέα της επικοινωνίας:

    • Ξέρετε πως όσο ασήμαντη ή αθώα είναι μια διαφωνία με τον/τη σύντροφό σας, θα πάρει τεράστιες διαστάσεις και θα καταλήξει σε καυγά
    • Θα θέλατε να πείτε κάτι, αλλά όταν το ξεστομίζετε, ακόμα και αν είναι ένα καλοπροαίρετο σχόλιο ή κριτική, η κατάληξη είναι δραματική, οπότε προτιμάτε τη σιωπή
    • Ότι και να πείτε ο/η σύντροφός σας το παρερμηνεύει και το διαστρευλώνει
    • Αισθάνεστε ότι θέλετε να ουρλιάξετε και να βρείτε το δίκιο σας
    • Όταν ο/η σύντροφός σας πρεσβεύει ότι η σιωπή είναι χρυσός
    • Ενώ παράλληλα θεωρεί πως ό,τι και να πείτε είστε επιθετικός/ή
    Στον τομέα του εσωτερικού σας κόσμου:

    • Δεν τολμάτε να εκφράσετε τα όνειρα, τις επιθυμίες, τις φιλοδοξίες σας
    • Αισθάνεστε ότι ο/η σύντροφός σας σας υποτιμά
    • Αισθάνεστε ότι κάτι κάνετε λάθος
    • Έχετε χάσει τη χαρά της ζωής, αλλά ελπίζετε ότι ο/η σύντροφός σας θα σας τη ξαναδώσει σύντομα
    • Φοβάστε τον χωρισμό ή το διαζύγιο, αλλά παράλληλα το επιθυμείτε
    • Όταν βλέπετε ευτυχισμένα ζευγάρια αναρωτιέστε τι σκοτεινά μυστικά κρύβουν
    • Αισθάνεστε εξουθένωση ή ότι έχετε στραγγίξει στην προσπάθειά σας να αγαπάτε τον/τη σύντροφό σας με τον τρόπο που επιθυμεί
    • Αισθάνεστε ότι η ζωή σας είναι συνδεδεμένη με ένα «συναισθηματικό πιράνχας», αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο νιώθετε ανίκανος/η να απομακρυνθείτε
    Στον τομέα της συμπεριφοράς:

    • Διαρκώς μαλώνετε για το κάθε τι
    • Τα πάντα είναι σύνθετα: η ζήλεια, οι εντάσεις και το παρελθόν του καθενός γίνονται αντικείμενα καυγάδων για το παραμικρό
    • Ανέχεστε συμπεριφορές από τον/τη σύντροφό σας τις οποίες δε δέχεστε από κανέναν άλλο
    • Αισθάνεστε παγιδευμένοι στη σχέση
    • Ο/η σύντροφός σας δε χάνει ευκαιρία να σας πει ότι κάνετε λάθος και ότι είστε βλάκας
    • Το να παραδεχτείτε ένα σφάλμα είναι σαν να υπογράφετε την καταδίκη σας
    • Ο/η σύντροφός σας σας κατηγορεί ότι είστε άπιστος/η, ότι σχεδιάζετε να τον εγκαταλείψετε και βλέπει κάτι κακό και στην πιο απλή δραστηριότητά σας




    Πηγή
     
  4. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Λάθος Σχέσεις

    φάκατα οποιος εχει διαζευχθει δεν μπορει παρα να συμφωνήσει...
     
  5. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Λάθος Σχέσεις



    Aυτές τις μέρες δεν είμαι τόσο της κουλτούρας γι αυτό και επιλέγω να μιλήσω through the lyrics of Φοίβος. Όσοι συμμερίζονται τον "πόνο" μου, σπεύσατε να τραγουδήσουμε όλοι μαζί: "Και πάλι βρήηηηκαααα το λάθος άνθρωπο για ν'αγαπήηηηησωωωωω..."
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    "I could make all the wrong seem right
    If you were by my side..
    [...]
    Breaking the silence with my cries
    Cant you hear me screaming?
    We could make all this wrong seem right
    But you never answer me.."
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Λάθος Σχέσεις

    Μιλάμε για σουπερ μπαντα απο Οperation Mindcrime και μετά,
    πω πω τους ξέρεις κι αυτους?
    μπράβο L

    ΥΓ
    ειδες τι έχασες ετσι?
    και μη μου πεις οτι δεν ειδες...
     
  8. silverade

    silverade New Member

    Απάντηση: Λάθος Σχέσεις

    χμ, θα συμφωνησω με την anasia σε 2 πραγματα. οταν εχει τελειωσει κατι το διαισθανομαστε(εστω και λιγο). και επισης κανενας δεν ειναι θυμα κανενος εκτος του ιδιου μας του εαυτου...(ο νοων νοειτω)
    το αν εχει τελειωσει μια σχεση γιατι γερασε ή για αλλους λογους, αυτο δεν ειναι λογος να συμπεριφερομαστε με απεχθες τροπο, γιατι δεν δειχνει ωριμοτητα. μια εντιμη και ξεκαθαρη κουβεντα πιστευω πως αν οχι βραχυπροθεσμα εκτιμαται γενικοτερα. αλλωστε ειναι δειγμα δυναμης χαρακτηρα η εξωτερικευση συναισθηματων και σκεψεων στις ερωτικες σχεσεις κυριως οταν διαδραματιζονται και λιγοτερο στο τελος, οπου η αποξενωση ειναι συχνο χαρακτηριστικο...
    δεν θεωρω τις ως τωρα σχεσεις μου(τλχστν αυτες που ειχα σαν ενηλικας) λανθασμενες, γιατι ειναι το ταξιδι αυτο που μετραει και οχι ο προορισμος,και τα ταξιδια επιφυλασουν εκπληξεις αλλα και εμπειριες...
    και εν πασει περιπτωσει μια σχεση ειναι κατι σαν δυο συγκοινωνουντα δοχεια... κατι μενει μεσα μας και το αντιθετο απο τον ανθρωπο που ζησαμε μαζι...και ειναι στο χερι μας το τι θα κρατησουμε και τι οχι απο καθε ισορια... δε νομιζετε?
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Λάθος Σχέσεις

    λοιπον γελω .....
    η λαθος σχεση δεν ειναι παρα εξελιξη μιας λαθος γνωριμιας ..
    αυτον τον καιρο που ειμαι μονος και βρισκομαι σε αναζητηση το βιωνω πολυ συχνα ... λαθη λαθη λαθη .. απο ολους ...
    θα μου πεις : ρε φιλε εσυ εισαι αλανθαστος ; , πες μας το κολπο .....
    οταν γυναικες φιλες μου μου λενε : "μην τα λες απο την αρχη ολα .. καψουρεψε την πρωτα .."
    οταν αντρες φιλοι μου με συμβουλευουν να μην ψαχνω να βρω το τελειο και το ιδανικο .. οταν ολος ο κοσμος μιλαει για συμβιβασμο , στρατηγικη , τακτικη και κοινες προσδοκιες ... που ειναι η μοναδικοτητα που ψαχνει για ταιρι ; , η ατελεια που θα αγαπηθει ; , η αδυναμια που θα γεννησει την προστασια ; , η κυνικοτητα που θα χαλαρωσει στην τρυφεροτητα ; ........
    πως να μην εξελιχθει σε λαθος οταν οι ιδιες οι γυναικες μου λενε να δωσω εξτρα προσοχη στην εμφανηση μου στο πρωτο ραντεβου και αναρωτιεμαι για ποιο λογοι να δειξω κατι που δεν ειμαι ....
    δεν βαζω αρωματα , γιατι να βαλω στο πρωτο ραντεβου , δεν επιμελουμαι ιδιατερα το ντυσιμο μου , γιατι να μην παρουσιαστω οπως παντα ...
    συστηνομαι ως ανθρωπος που του αρεσει η περιπετια , το σπορ και οι εκδρομες ... και μου ερχεται με την γοβα στο βουνο για να μαζεψουμε χορτα ... αφου κοπελα μου ΔΕΝ εισαι αυτο .. γιατι να προβληθεις ετσι ; .. τι απελπισια ειναι αυτη ; ....
    μου λενε να δειχνω ευτυχισμενος και ολοκληρωμενος και οτι περναω καλα ..... ε αφου δεν περναω καλα ... αφου μου λειπει η σχεση , η αγκαλια .... αμα περνουσα καλα μονος μου , τι να την εκανα την σχεση ; ... τι νοοτροπιες ειναι αυτες ; ....
    αμ το σεξ που το πας ; ... κανεις Ελληνας / Ελληνιδα δεν το συζητανε .... γιατι ??????? ......
    ολοι υπερανω , ... ολοι το εχουνε οποτε θελουν .. οτι θελουν .. και κανεις δεν το συζητα .. κανεις δεν εχει φαντασιωσεις που νιωθει οτι πρεπει απο την αρχη να εξερευνησει κατα ποσο ειναι κοινες με αυτες του υποψηφιου συντροφου του ... γιατι ?????
    ενω οι στατιστικες λενε πως η μεση Ελληνιδα εχει να κανει σεξ πανω απο 3 μηνες , ολες φερονται και συμπεριφερονται σαν να ειχαν κανει πριν 1 ωρα απιστευτο σεξ με φλογερο Ισπανο σε εξωτικη παραλια ...
    Ας γνωριζα στην ζωη μου ΜΙΑ γυναικα που να εκανε την διαφορα απο το πληθος και να ελεγε : "Ισνογκουντ θελω μια σοβαρη σχεση και θελω και εγω οικογενια , αλλα εχω να κανω σεξ 6 μηνες και αν θελεις και εσυ θα εκανα σεξ μαζι σου και για πολυ λιγοτερα απο αυτα που περιμενω ..."
    μια φορα να τ'ακουγα να πω επιτελους ενα ειλικρινες ατομο ....
    πως να λειτουργησει η σχεση οταν τις βαζεις τρικλοποδιες απο το καλημερα σας ;
    Το πιστευω με ολη μου την ψυχη οτι δεν υπαρχουν λαθος σχεσεις παρα λαθος νοοτροπιες περι τροπου επιλογης συντροφου .
    και το κερασακι στην τουρτα ; .. ο κοινωνικος εκβιασμος : .. αν δεν γινεις σαν και εμας , θα μεινεις μονος σου ... Ε λοιπον οχι ... χιλιες φορες να μεινω μονος και να βαραω μαλακια οσο μου σηκωνεται και επειτα στο Αγιο Ορος , παρα συνειδητα να μπω σε μια ψευδαισθηση .. κουραστηκα να χωριζω ..
     
  10. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Λάθος Σχέσεις

    Οι λάθος σχέσεις είναι σαν τα εμβόλια. Προκαλόυν ένα μικρό πόνο, όταν τελειώσουν με το καιρό ο πόνος περνάει και τελικά σου προσφέρουν ανοσία για το μέλλον. Νομίζω όμως οτι δεν πρέπει να μας τρομάζουν. Τα λάθη (και οι λάθος σχέσεις) είναι κομάτι της ζωής, όλοι έχουν δικαίωμα στο λάθος αρκεί να μπορούν να το διορθώσουν όταν χρειαστέι και να μάθουν κάτι απο αυτό.
     
  11. gothoula

    gothoula Regular Member

    Καθοριστική για τις πράξεις μας είναι η αρχή της επανάληψης. Κατά την οποία ο άνθρωπος ασυνείδητα τείνει να συνάπτει σχέσεις που επαναδημιουργούν γνώριμες (ακόμα και από την παιδική του ηλικία) ψυχικές καταστάσεις. Αυτό ξέρει αυτό εμπιστεύεται βρε αδελφέ!  
    Με άλλα λόγια "παγιδεύουμε" κατ'εξακολούθηση τον εαυτό μας μέσα σε μια δυσάρεστη κατά τα φαινόμενα κατάσταση/σχέση με την ενδόμυχη (και απατηλή) ελπίδα πως αυτή τη φορά θα διορθώσουμε τα λάθη και θα κλείσει ο κύκλος... ~γλυκόπικρο χαμόγελο~

    (κάτι παρόμοιο είχε πει και ο Πασκάλ Μπρύκνερ στη Νέα Ερωτική Αναρχία νομίζω)
     
  12. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    You and I

    I explain quietly. You
    hear me shouting. You
    try a new tack. I
    feel old wounds reopen.

    You see both sides. I
    see your blinkers. I
    am placatory. You
    sense a new selfishness.

    I am a dove. You
    recognize the hawk. You
    offer an olive branch. I
    feel the thorns.

    You bleed. I
    see crocodile tears. I
    withdraw. You
    reel from the impact.

    Roger McGough​