Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λέξεις ¨μαγικές¨

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 21 Οκτωβρίου 2006.

  1. skia

    skia Contributor

    εγώ θα σου πω αυτή τη φράση που μου κόβει τα πόδια και με κάνει να θέλω να χώσω το κεφάλι μου στο χώμα.
    ''με απογοήτευσες,τσούλα''
    αυτό που με κάνει να θέλω να γίνω χαλί δεν είναι φράση,ένα χάδι μόνο        
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    ...σε αυτο εχεις δικιο Ηλια μου..ισως ειναι κατι που δεν προκειται να μαθουμε ποτε..
     
  3. amira

    amira Regular Member

    Όλα απο κάπου ξεκινούν.
    Στην αρχή υποτάσσομαι στα Λόγια Του...
    Στην συνέχεια όμως υποτάσσομαι σε Αυτόν μέσω των λέξεων Του...
     
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Λέξεις ¨μαγικές¨

    Ακούγοντας κάποιες λέξεις μόνο από τα χείλη Κυρίαρχου που θα με ορίζει αλλά και με συγκεκριμένο τόνο στην φωνή Του αυτόματα νιώθω μια πτώση εσωτερικά και χαμηλά στην κοιλιά μου. Ένα γαργαλητό τόσο γλυκό που πραγματικά μπορεί να με εθίσει και να διψάω να τις ακούω συχνά από Εκείνον.
    Αν αυτό είναι κακό η καλό δεν το έχω ψάξει αλλά από την στιγμή που μου δίνει τόσα όμορφα συναισθήματα μόνο καλό μπορεί να είναι.

    -Μείνε ακίνητη

    -Στήσου ΤΩΡΑ!

    -Περίμενε Με

    -Τι έκανες σήμερα;

    -Τσούλα μου!!

    -Μικρή μου

    -Λοιπόν;

    Μπορεί να είναι χιλιάδες λέξεις και ως επί το πλείστον δηλώνουν προσταγή
    Επειδή μας αρέσει να Τον ακούμε κιόλας γιαυτο. 
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Υπάρχουν δύο ειδών λέξεις μαγικές νομίζω:

    αυτές που είναι δικές Σας και είναι δώρο γι αυτήν και δεν θα τις ξεχάσει ποτέ γιατί αυτές οι λέξεις είστε Εσείς,

    και αυτές που υπήρχαν πάντα στην ψυχή της και περίμεναν Κάποιον να τις προφέρει και τότε είναι λίγο αλλιώτικο αλλά όχι λιγότερο σημαντικό.

    Και εκτός από τις λέξεις τις μαγικές της κάθε μίας, που δεν θα δούμε εδώ γραμμένες παρά μόνο συγκαλυμμένα, υπάρχει και η jargon του χώρου που προκαλεί παβλοφικές αντιδράσεις. Εκείνο εκεί το (νοστιμούτσικο) "μικρή Μου" π.χ. που τόσο εκτιμώ Αυτόν που ποτέ δεν το χρησιμοποίησε σ εμένα.

    .................................

    Κάτι είπε ο Οδυσσέας στην Πηνελόπη, κάτι πρόφερε στ αυτί της και έσκυψε αυτή να του πλύνει τα ποδάρια, είχε να Τον δει 20 χρόνια. Δεν μάθαμε ποτέ τί...
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Λέξεις ¨μαγικές¨

    Αυτές οι λέξεις είναι εργαλεία όπως και όλα τα άλλα βοηθήματα στο bdsm.
    Eργαλεία που μπορεί να λειτουργούν στον εγκέφαλο μας σαν τα ¨ναρκωτικά¨ δημιουργώντας όμορφες χημείες και μια σειρά από εκρήξεις στους νευροδιαβιβαστές.
    Πάντως είναι ένα φυσικό ¨ναρκωτικό¨ και αβλαβές.
     
  7. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Απάντηση: Λέξεις ¨μαγικές¨

    -σκυλιτσα Μου..
     
  8. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Από τις λέξεις γοητεύεται, στον Άνθρωπο υποτάσσεται. Οι εικόνες είναι απλά ενδεικτικές του προορισμού που μπορεί Εκείνος να την μεταφέρει... άλλωστε, κάποια κατά την εκπαίδευση της, δεν υποτάσσεται στις τεχνικές που χρησιμοποιεί ο Κυρίαρχος , αλλά στο πρόσωπό Του.
    Εύχομαι να ξεκαθάρισε το τοπίο... αν πάλι όχι, είμαι ανοιχτός σε ενστάσεις
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Νομίζω ότι ένα άτομο υποτακτικό υποτάσσεται στο Κυρίαρχο άτομο. Όχημα είναι οι λέξεις του που γεννούν ή αναγεννούν τον κόσμο που ο Κυρίαρχος προτείνει. Νομίζω ότι στον κιριαρχο καταλήγει όπως και να έχει το θέμα.
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Λέξεις ¨μαγικές¨

    Καταπληκτικό!!! Sε ευχαριστώ L_Strike, ίσως είναι μια φευγαλέα ματιά στα συναισθήματα και στην κατάσταση του προορισμού του επιθυμητού του απόλυτου.
     
    Last edited: 22 Οκτωβρίου 2006
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Λέξεις ¨μαγικές¨

    Οι λεξεις εινε το οχημα που οδηγουν την σκλαβα στο να αφεθη πληρος στον κυριαρχο της ,να την οδιγηση στον προορισμο της για τον οπιον εινε φτιαγμενη,οι τεχνικες εινε τα εργαλεια που θα φτιαξουν το σωμα της να αντεχη,και το κυρος και η πρωσοπηκοτητα του κυριαρχου εινε αυτα που θα της σκλαβοσουν το μιαλο και θα δοθη ολοκληροτικα σε αυτον.
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Λέξεις ¨μαγικές¨

    Τα λόγια είναι λίγα,άμα δεν μπορείς να βλέπεις την έκφραση του προσώπου ή τα χτυπήματα που τα συνοδεύουν:

    Μπα;Πονάς;

    Έλα εδώ!

    (άμα μιλήσει στον ενικό)Που μιλάς ρε μαλάκα;Στο κολλητάρι σου;

    Τι λέμε;(συγνώμη  Τι λέμε ρε;!(συγνώμη) Που μιλάς ρε;!Τι λέμε;!(συγνώμη Κύριε)

    Γουστάρεις ρε;(κοφτό)

    Να σου πω..

    Έτσι σου πα να κάτσεις ρε;

    Δε νομίζω να πονάει το αγόρι..ή πονάει;

    Ρε..

    Τι είσαι;

    Θα είσαι το κουτάβι μου ρε;

    Ηρέμησε..

    Πάρε μια βαθιά ανάσα..

    Ετοιμάσου..

    Φέρε!