Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λογοθεραπεία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος DreamMaster, στις 9 Μαρτίου 2007.

  1. SinnerMan

    SinnerMan New Member

    Δεν ζητάω να αποσύρης το ποστ. Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως όταν υπάρχει συναίνεση δεν είναι βιασμός, όταν δεν υπάρχει τότε είναι βιασμός. Κάνω λάθος;
     
  2. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

  3. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    πολύ καλή ιστορία DreamMaster, τα σεβη μου, αν και νομιζω πως ακομα και το εργω εξυβριση δεν στεκει ιδιαιτερα.
    Οι θιασωτες του βιασμου, το ειδαν ως ενα παιχνιδι που δεν υπηρχε κοινη συννενεση. Ομως στην περιπτωση σας εαν καταλαβα καλά δεν μιλάμε για παιχνίδι αλλα για το πως βιωσατε τη γνωριμία σας. Ενταξει η αλληλεπιδραση ηταν λιγο περιπλοκη και καθολου ικανοποιητικη (στο κατω κατω ουτε πηδηχτήκατε, ουτε στρινκμπεργκ είδατε, που ήταν οι στοχοι της βραδιας)...

    θα ηθελα να διαφωνισω μαζι σου σε εκείνη την απαντηση που εδωσες λεγοντας πως εαν καθοταν γυμνη μπροστα σου θα το δεχοσουν. το εαν θα φορα ή οχι την πανοπλια της την ωρα του σεξ ή οποιαδηποτε αλλη ωρα ειναι απολύτως θεμιτο. Γιατι περίμενες να κατσει γυμνη μπορστα σου???

    κι αλλωστε τα κοριτσια της τηλεορασης ειναι περιεργα πλασματα
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    λοιπόν όσα dildo και να μου έχουν βάλει από πίσω ,επίσης σε αυτή τη κοπέλα θα προχώραγα σε "βιασμό"(έκανε "κρα" ότι τα γούσταρε... )

    προσωπικά με εκινευρίζουν αυτές οι προσωπικότητες ,απλά η διαφορά με τον φίλτατο DreamMaster είναι ότι δεν θα το απολάμβανα, θα ήταν καθαρά θέμα αντίδρασης..

    θα συμφωνήσω με την Astarty ότι είναι ένα bdsm κείμενο ,έλεος ξεκωλήστε από τα fetish ,το bdsm δεν είναι μόνο fetish ούτε εξαρτάτε αποκλειστικά από αυτό ...
     
  5. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Δεν είπα πως θα το δεχόμουν. Είπα πως θα με συγκινούσε.

    Περίμενα κάτι τέτοιο γιατί τότε ήμουν νεότερος. Τώρα πια μπορεί να το "καλλιεργώ" αλλά σπανίως το περιμένω. Και εκπλήσσομαι ευχάριστα όποτε συμβαίνει. Επίσης, όσο για το αν είναι θεμιτό, το βλέπω λίγο αλλιώς. Από τις πολύ λίγες όψεις του σεξ που μου φαίνονται πλέον θελκτικές, η Αλήθεια του μού μοιάζει η σημαντικότερη. Κάβλα με πανοπλία μού φαίνεται άκομψη και με αφήνει παγερά αδιάφορο. Οπως καταλάβατε είμαι απολύτως ανώμαλος: είμαι φετιχιστής και φετίχ μου είναι το "pure" σεξ.

    Τέλος, οι άνθρωποι ξεκίνησαν να κάνουν σεξ νύχτες και σε απομόνωση, όχι γιατί τους έβλεπε ο Θεός που τότε δεν υπήρχε, αλλά γιατί αντιλήφθηκαν πως σε αυτήν την συναρμογή των σωμάτων είναι απολύτως ευάλωτοι, σε οποιονδήποτε εξωτερικό κίνδυνο. Οπως και τόσα άλλα, αυτό το γεγονός του εξωτερικού κόσμου, εσωτερικοποιήθηκε σε αυτό που λέμε ψυχισμό. Ή όφειλε να έχει εσωτερικοποιηθεί. Πιστεύω πια ότι σεξ χωρίς να είσαι "γυμνός" δεν είναι σεξ. Είναι σόου. Κάνω και σόου καμμιά φορά, αλλά δεν μπερδεύομαι.

    Φυσικά δεν παραγνωρίζω το "δημόσιο σεξ", με ασφάλεια (παρτούζα) ή χωρίς (δάσος της Βουλώνης). Αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

    Dream

    -------------
    "It's in the water baby, it's in the special way we fuck" - Placebo
     
  6. female

    female Contributor



    Έχει τη χάρη του.   Λέγεται και ουσιαστική κατάκτηση. [Αλλά μην ξεχνάμε οτι οι άνθρωποι έχουν, ή μπορούν να έχουν, πολλά επίπεδα, πολλούς μακρινούς ορίζοντες να κατακτήσεις... ;-) ]

     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    τωρα αυτο, γιατι εγω το θεωρω αυτονοητο πως συμβαινει? μηπως ειμαι εντελως εκτος τοπου?
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    οι άνθρωποι μπορεί να αλλάζουν αλλά οι βάσεις μένουν ίδιες...
     
  9. skia

    skia Contributor

    Eίχα ένα μικρό διάλογο με τον DreamMaster κατά τον οποίο ρώτησα κάποια πράγματα που τουλάχιστον σε εμένα χρήζαν διευκρίνισης. Κατόπιν άδειας του ανεβάζω παρακάτω ένα μέρος. Ελπίζω να φανεί χρήσιμο.



    Originally Posted by skia
    Για ποιο λόγο δεν **επωφεληθήκατε** και απλά φύγατε?
    τί είναι αυτό ακριβώς που θέλατε να της δείξετε? Είπατε σε κάποια
    στιγμή ότι θέλατε να είναι 100% αυτή. Υπήρχε περίπτωση να μην είναι?

    ''Και μόνο η χρήση της λέξης "επωφεληθήκατε" (που θα την χρησιμοποιούσε και κείνη, είμαι σίγουρος) είναι αποκαλυπτική... Και εξηγεί τί ήθελα να της δείξω...

    Ρωτώ: Σε ποιό κομμάτι της ερωτικής επαφής μου με μια γυναίκα (BDSM ή μη, η επαφή) κάνει αυτή μια παραχώρηση; Πού υπάρχει το "τρόπαιο" και το "όφελος" που εγώ αποκομίζω; Κατά ποίαν έννοια επωφελούμαι εγώ όταν "μου κάθεται" μια γυναίκα και όχι εκείνη όταν της "κάθομαι" εγώ; Εγώ δεν της παραχωρώ τον εαυτό μου εκείνη τη στιγμή; Τί παραπάνω μου παραχωρεί αυτή; Τη βασιλεία των ουρανών;

    (επ΄ευκαιρία, ειδικά στην BDSM σκηνή, ήθελα να ρωτήσω στο φόρουμ, αλλά έφυγα "νωρίς", πώς είναι δυνατόν να μην έχω γνωρίσει ούτε ΜΙΑ ελληνίδα sub που να έχει μάθει να λέει ευχαριστώ στο σεξ, να λέει: "Ευχαριστώ, Κύριε", όταν τη γαμάς! Λες και της το χρώσταγες από χτες! Σαν να λέει "Σε ανέχομαι, σου κάνω τα καπρίτσια, καμμιά φορά σου πλένω και τα σώβρακα, άρα λογικόν να με γαμάς"! Εμ, τότε τί διαφορά έχει αυτό από το βανίλα γάμο; )

    Απ΄όλους τους πόρους του δέρματός της εκείνο το βράδυ έβγαινε ακριβώς αυτό το πράγμα: "Σου επιτρέπω να με λατρέψεις.. Κάντο.. Καβλώνω πολύ να σε βλέπω να με λατρεύεις.. Εγώ, που κανείς δεν καταλαβαίνει την αξία μου, σε διάλεξα από τους θνητούς να σου εκχωρήσω το προνόμιο να με πάρεις.. Και συ αρνείσαι; Είσαι τρελός;"

    Αλλά αυτό, δεν είναι "αυτή" 100%. Κανείς άνθρωπος δεν είναι έτσι. Αυτό είναι μια άμυνα που κατάφερα να σπάσω με την, ελεγχόμενη ως προς την παρανοϊκότητα, συμπεριφορά μου που κατέγραψα. Νομίζω είστε πάνω από 25. Θα έχετε προσέξει ότι στο κρεβάτι, αν είμαστε απρόσεκτοι, κουβαλάμε μαζί μας "πολλούς" ανθρώπους που κατοικούν μέσα μας. Μας νοιάζει η εικόνα μας, στις στάσεις που παίρνουμε και στα λόγια που λέμε, μας νοιάζει η πολιτική ορθότητα για την απόλαυση του άλλου κλπ. κλπ. Είναι δύσκολο να ξεριζωθεί πλήρως αυτό. Αλλά όταν βλέπω απέναντί μου το ΑΠΟΛΥΤΟ ψέμα, ε, θολώνει το μάτι μου...

    Μένει το "γιατί όχι μετά".. Γιατί όχι όταν "έσπασε". Αυτό ήταν ένα σκληρό μάθημα, είναι αλήθεια. Ηθελα να της δείξω τον πραγματικό λόγο για τον οποίο έχει αυτές τις άμυνες και δεν "αποκαλύπτεται" ως προς τις επιθυμίες της. Γιατί φοβάται ότι θα της της αρνηθούν. Φοβάται ότι η επιθυμία της, αν εκφραστεί, θα μείνει ακάλυπτη. Κάνοντας λοιπόν πραγματικότητα τον μεγαλύτερο φόβο της, δεν της άφηνα κανέναν φόβο πλέον και κανέναν λόγο να έχει άμυνες. Απέναντί μου, δηλαδή, όχι γενικά. Εγώ, την είχα ήδη "απορρίψει". Αν αυτή με επιθυμούσε πραγματικά, (εμένα, όχι τον "λατρευτή" που της έλαχε εκείνο το βράδυ) έπρεπε να βάλει την ουρά κάτω από τα σκέλια και να ξαναεκφράσει την επιθυμία της, με κίνδυνο να ξαναφάει πόρτα. Αλλά για να φτάσει να το κάνει, θα είχε καταλάβει ότι η επιθυμία της ήταν πιο δυνατή από το φόβο της να φάει πόρτα. Μόνον τότε θα είχε νόημα. Να γαμιόμαστε όμορφα, και συγχρόνως αυτή να διατηρεί ακέραιη την περηφάνεια της, ως καμαρωτής του εαυτού της, ε, αυτό δεν θα μπορούσε να συμβεί. Αυτό της "είπα" με τις πράξεις μου εκείνο το βράδυ.

    Αλλά, αν ρωτούσαμε τη Μαριάννα εκείνο το βράδυ, θα μας έλεγε πως ήμουν θεοπάλαβος, και πως αν δεν ήταν το γαμημένο το κρασί που ήπιε ούτε καν υπήρχε η πιθανότητα να κάνει εκείνη το πρώτο βήμα και να μου "ανακοινώσει" ότι μου επιτρέπει να την γαμήσω. Αν δεν το έβλεπα από μόνος μου, ποτέ μου να μην έσωνα...

    Οπωσδήποτε αυτό το τελείωμα βραδιάς ήταν φριχτό για μένα - κατάντησα να γυρίσω σπίτι μου και να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο και το πουλί μου στο μπάνιο, από την κάβλα.

    Και ήταν πολύ επικίνδυνο και για κείνην: θα μπορούσε να εισπράξει αυτήν την άρνηση συντριπτικά (αφού δεν της εξήγησα κιόλας, με λέξεις) και να "κλειδώσει", να μην ξαναεκφράσει ποτέ στην ζωή της τις επιθυμίες της, αφού την (πιθανότατα) μία φορά που κάποιος την ανάγκασε να το κάνει έφαγε πόρτα.

    Ηταν ένα τρομακτικό ρίσκο αυτό που πήρα, απέναντι σε συνάνθρωπο που ελάχιστα γνώριζα, ένα ρίσκο που παίρνεις μόνο σε μικρή ηλικία, όταν έχεις άγνοια κινδύνου...

    Σήμερα, δεν θα το έπαιρνα αυτό το ρίσκο... Θα έκανα λίγο kinky σεξ για την κάβλα μου και θα έφευγα μετά, να κάτσει μόνη της να αυτοθαυμαστεί όσο θέλει... .....................''
     
    Last edited by a moderator: 10 Μαϊου 2007
  10. G_E

    G_E Contributor

    Καλά τα είπε ο Dream - να έλειπε το διδακτικό μέρος θα ήταν ακόμα καλύτερα.
     
  11. μελίνα

    μελίνα Guest

    μια ερώτηση προς ολες τις ομοφυλές μου, ιδίως τις πιο υποτακτικές:
    έχετε φάει τέτοιο χαστούκι σαν της Μαριάννας ή περίπου, επειδή, σε καινούργιο εραστή, δεν είπατε κάτι που έπρεπε ή είπατε κάτι που δεν έπρεπε; και αν ναι πώς νιώσατε και τί κάνατε; ή πώς νομίζατε ότι θα νιώθατε και θα κάνατε αν δεν έχετε φάει τέτοιο χαστούκι;
     
    Last edited by a moderator: 26 Μαρτίου 2007
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     
    -------------- // ----------------

    "Η εμπειρία είναι το όνομα που όλοι δίνουν στα λάθη τους"

    ...Λόγια του αγαπημένου σου Oscar Wilde

    Εχω και άλλα να σου πω.... 
    Πάντα είχα, αλλά με προλάβαινες και με τάραζες στις διορθώσεις, χρόνια τώρα.... 

    Σε φιλώ και τα ξαναλέμε....(*)​