Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λογοθεραπεία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος DreamMaster, στις 9 Μαρτίου 2007.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Λογοθεραπεία

    Με υποχρεωσες!!  
    Να μαθω τι σημαινει μια λεξη ηθελα οχι να κανω session.

    Παντως ευχαριστω.
     
  2. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Re: Λογοθεραπεία

    Ποίημα σκέτο!!!

    Να είσαι ο οικείος μου ξένος, να είσαι ο ξένος μου οικείος, που όταν είμαστε κοντά απομακρυνόμαστε, κι από μακριά μας βοηθά να φτάσουμε κάποτε...ο ένας στον άλλο, πιάνοντας κάβο με πιο σκοτεινά κομμάτια του εαυτού μας.
     
    Last edited: 8 Απριλίου 2010
  3. vautrin

    vautrin Contributor

    Να πω ότι το βρήκα εξαιρετικά καλογραμμένο, σπινθηροβόλο και γοητευτικό; Κα ποιο κείμενο του Αφέντη των Ονείρων δεν είναι; Να πω ότι βρήκα το θέμα του ενδιαφέρον και πολυεπίπεδο; Και λίγα λέω. Να πω πόσο εκτιμώ την ευρυμάθεια, το χιούμορ και τον αυτοσαρκασμό του συγγραφέα; Απεριόριστα.


    Να πω όμως, ψιθυριστά έστω, πως το βρήκα συνάμα κι υπέρμετρα αλαζονικό; Συναντάς μια γυναίκα για δεύτερη μόλις φορά και την έχεις κιόλας ψυχαναλύσει τόσο εις βάθος ώστε να την ξέρεις απ’ έξω κι ανακατωτά, καλύτερα κι απ’ ότι γνωρίζει η ίδια τον εαυτό της; Σου δίνουν οι εικασίες δύο ωρών γνωριμίας το δικαίωμα να χαστουκίσεις κάποια λόγω μας υπαρκτής ή υποτιθέμενης αναλογίας της με την επινοημένη ηρωίδα ενός θεατρικού έργου;



    ΥΓ: Εκείνο το θεατράκι στο Βερολίνο έκλεισε ή δίνει ακόμη παραστάσεις;
     
  4. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Λογοθεραπεία

    Ο Έρωτας ο σπάνιος και αληθινός είναι καραντίνα.
    Σε απομονώνει από τις μνήμες της κόρης.
    Σε αποτρέπει από το ένστικτο της μαμάς.
    Ο εραστής σου δεν θέλει τη μαμά του,
    ούτε την κόρη του ανθρακωρύχου να τον υγραίνει πλάι του.
    Δεν επιθυμεί το γερο-δασκαλό του που του ‘τσουζε τις παλάμες
    με τη βίτσα όταν έκανε σκανταλιές στην τάξη.
    Δεν γουστάρει όταν κάθεσαι πάνω του και θωρεί την κοιλιά σου
    και τα στήθια σου να λικνίζονται στο ρυθμό των λαγόνων του,
    να νοιώθει πως θα του πέσει η βιβλιοθήκη που επικρέμεται
    πάνω απ΄το κρεβάτι σου
    στο κεφάλι
    επειδή,
    τις μοναχικές σου νύχτες έγραφες και διάβαζες,
    διάβαζες και έγραφες,
    και ήθελες να γλυτώνεις τον κόπο του πήγαιν΄έλα στο άλλο δωμάτιο.
    Ο εραστής σου σε θέλει ολόγυμνη μέσα έξω.
    Ερωμένη του και τίποτα άλλο.

    Όταν ο «νάρκισσος» είναι και Σαδιστής
    και συ ξαπλώνοντας μαζί του κρύβεις κάτω απ΄τα σατέν σεντόνια
    τους γονείς, το παιδί που έχεις ή που ποτέ δεν απέκτησες και τον Ρολάν Μπαρτ,
    τότε ενοχλείται.
    Άμα είναι και διαβασμένος Σαδιστής θυμώνει.
    Τον ξαναντύνεις με τον τρόπο σου
    και του βάζεις τάχα εν αγνοία σου τη βίτσα του γερο- δάσκαλου στο χέρι.
    Ήρθε να ρουφήξει τους χυμούς σου και τον χρίζεις παιδονόμο.

    Πότε θα καταλάβεις ότι ο έρωτας είναι μέσα ΣΟΥ και Εκείνοι είναι απλά οι φορείς του;
    Ότι αν πάρεις την ανηφόρα τη μεγάλη και αφεθείς,
    ΕΣΥ είσαι ο νάρκισσος;
    Πότε θα το απενοχοποιήσεις επιτέλους αυτό,
    θα το δεχτείς και θα πάψεις να μυξοκλαίς
    ψυχαναλύοντας τον εραστή σου,
    αντί απλά και απέριττα να χύσετε ταυτόχρονα και ισότιμα;

    Πέσε στο κρεβάτι γυμνή και αγράμματη
    και ίσως τότε να ξαναγίνεις vanilla
    και ποιος ξέρει;
    Μπορεί κιόλας να ευτυχήσεις.

    Υ.Γ.
    Όλα τα παραπάνω –φυσικά- δεν ισχύουν για τη Μαριάννα.
    Εκείνη είχε απλώς μέση δαχτυλίδι και σοφιστικέ καύλες,
    αλλά έπεσε στον λάθος παρτενέρ.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Λογοθεραπεία

    όλα τα λεφτά! 
     
  6. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Απάντηση: Λογοθεραπεία

    Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια, τα περισσότερα πολύ ενδιαφέροντα. Αρχίζω από τα λιγότερο δύσκολα 

    vautrin,

    σταματήστε να χαλάτε την πιάτσα και να διαβάζετε τα ΡΕ μου για τον λόγο που τα έγραψα και όπως ζήτησα πολλάκις να διαβάζονται: ως παραδείγματα ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ.

    Οπωσδήποτε, αν κάποιος ψάχνει αποκούμπι σε φτηνή ψυχολογία cosmopolitan για τις πράξεις του, χρειάζεται άμεσα το πουκαμισάκι που κουμπώνει ανάποδα και τα μανίκια του δένουνε στην πλάτη. Δείτε όμως και ένα άλλο σχόλιο που θα ανεβάσω μόλις προλάβω να το γράψω.

    Δεν ξέρω τί θεατράκια στήνουν σήμερα οι Hausbesetzungen, καταφεύγω πια στα βερολινέζικα lounge για το σεξ μου το επιούσιο, ως μη υλοποιημένος πρώην jeune premier που τώρα φέρνει σε "vieux derniere". Φαντάζομαι πάντως ότι θα έχουν σπόνσορα και σελίδα στο FB.

    thelma,

    λυπούμαι βαθύτατα που το google στην αναζήτηση "αμφιπερατή" βγάζει μόνο το δικό μου κείμενο. Εχω καταγράψει την έντονη προτίμησή μου να μην το εμφάνιζε καθόλου. Η tender το κάλυψε πλήρως.

    tender,

    Οπως είδατε, δεν φοβήθηκα να καταγράψω μια (ψυχική) εποχή μου κατά την οποία είχε ακριβώς διαρραγεί αυτή η μεμβράνη που θα έπρεπε να φιλτράρει και από μέσα προς τα έξω, και από έξω προς τα μέσα, και ει δυνατόν με διαφορετικά κριτήρια. Το ζητούμενό μου είναι να δείξω ότι από μόνο του αυτό (και κάθε άλλο, μεμονωμένο) γεγονός δεν "φωτογραφίζει" κυριαρχία ή υποταγή.

    Μπορεί νομίζω να συμβεί στον καθένα, στην πρώτη ή σε κατοπινές νεότητές του.

    Ξαναγυρνούμε λοιπόν αναγκαστικά σ' εκείνο το κείμενο που υπάρχει στο φόρουμ και τιτλοφορείται: "Η προβληματική υποτακτική". Και επισημαίνω: "προβληματικό" είναι το υποτακτικό άτομο που έχει διαρκώς αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά το να έχει ένα άτομο αυτό το χαρακτηριστικό (προσωρινά ή πιο μόνιμα) δεν το καθιστά "υποτακτικό", per se (φυσικά, το καθιστά "προβληματικό" και η λέξη "προβληματικό" εννοεί ένα άτομο που υποφέρει. Και, πιθανώς, κάνει και τους γύρω του να υποφέρουν).

    Ενα σημείο που εκείνο το άρθρο δεν ξεκαθάριζε είναι το εξής: μια "προβληματική" υποτακτική ταιριάζει κατά τη γνώμη της μια χαρά μ΄έναν "σταρχιδιστή" Κυρίαρχο για τον απλούστατο λόγο ότι μόνον αυτός μπορεί να την "ανεχτεί" (δια της αδιαφορίας). Αυτή η αμφίπλευρη λειτουργικότητα εμφανίζεται ως "αρμονία", ενώ δεν πρόκειται παρά για φαγούρα και ξύσιμο. Διάσημη είναι, στην εποχή μας, η πεποίθηση ότι η φαγούρα δεν θέλει αντισταμινικά και scratch test, αλλά ξύσιμο.

    Κοντολογίς: άλλο η "προβληματική", άλλο η υποτακτική και άλλο (τρίτο) η "προβληματική υποτακτική".

    "Ες αύριον" τα δυσκολότερα,

    Dream
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Re: Λογοθεραπεία

    Δεν το είχα ποτέ κάνει επίτηδες και δεν το είχα καν συνειδητοποιήσει πως το έκανα, μέχρι την εδώ αναφορά του.

    Πάντοτε μετά το σεξ, ευχαριστούσα.
    Δεν είχα σκεφτεί ποτέ τους λόγους που το κάνω, απλά ένιωθα την ανάγκη να το κάνω.
    Ακόμα και τις φορές που δεν υπήρχαν ιδιαίτερα πολλά που δικαιολογούσαν το ευχαριστώ. Ίσως αναφερόμουν στην προσπάθεια?  
    Η αντίδραση σ αυτό των εραστών μου διέφερε, κάποιοι έλεγαν κι εγώ σ ευχαριστώ, κάποιοι έδειχναν αμήχανοι και δύο μου είπαν...παρακαλώ.  
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    Alternative version/ending:



     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014