Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λογοκρισία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 29 Ιανουαρίου 2009.

?

Λογοκρισία πέρα του δέοντος;

  1. Ναι

    69,6%
  2. Όχι

    30,4%
Multiple votes are allowed.
  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Λογοκρισία;

    Έκανα πρόβα στο λάγνο ύφος μου,αλλά δεν..    

    Θα πάω σ'άλλη και θα σαγηνευτεί  
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Λογοκρισία;



    Εγώ θα τα σκεφθώ Mikra_Psemata μιας και με προτρέπεις.

    Εσύ άραγε τα είχες σκεφθεί ποτέ ή θα το κάνεις τώρα;
     
  3. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Λογοκρισία;


    Μια απορία έχω! αυτό το post δεν μπορεί να εκληφθεί σαν προσβλητικό; από την αντίδραση σου εύκολα συμπεραίνει κανείς ότι δεν σου είναι και τόσο ευχάριστο ως σχόλιο - κάτι σαν sexual harassement θα το περιέγραφα - αλλά πάλι τι να ξέρω και εγώ;

    Αν όντως και άλλοι το βλέπουν προσβλητικό , γιατί κωφεύουν οι mod εδώ;
    ΄Η δεν είναι όλα τα editing / infraction / ban αυταπάγγελτα;
    Υπάρχει η πιθανότητα - που δεν το νομίζω φυσικά - να λειτουργεί φράξια / κλίκα / παρέα όπου οι συμμετέχοντες να είναι πιο ίσοι από τους άλλους;
    Είναι ενδεχόμενο τα πάντα να κρίνονται με δύο μέτρα και δύο σταθμά - που επίσης μου φαίνεται παρατραβηγμένο;

    πραγματικά έχω μπερδευτεί !!!! Για ξεμπερδέψτε με παρακαλώ!


    DISCLAIMER : Το παραπάνω σχόλιο εκφράζει μια βαθιά απορία μου και καθόλου δεν έχει να κάνει με τον κύριο Incomplete_ ή την κυρία Syrah ή οποιοδήποτε άλλο (ακούς Ηλία;; ). Ιδιαιτέρως τον κύριο Incomplete_, όπως γνωρίζετε τον αγαπώ και εκτιμώ απεριόριστα .. όπως μου ξαναδόθηκε η ευκαιρία να σας αναπτύξω παλαιότερα.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Λογοκρισία;

    Kυρία,κυρία ο Ινκομπλήτ το 'κανε!!!!  
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Sensual Torturer:

    1. Αν θέλεις να υποδείξεις στους moderators σχόλιο που χρήζει διαγραφής, παρακαλώ κάνε το χρησιμοποιώντας το report tool και όχι ανοίγοντας παρένθετη συζήτηση σε ένα νήμα.

    2. Αν θέλεις να καταγγείλεις μεροληψία των moderators κατά σου, μπορείς να υποδείξεις συγκεκριμένα actions στον Administrator με PM.

    Περαιτέρω ειρωνικά σχόλια (για τη διαχείριση ή για οποιονδήποτε), ανεξαρτήτως από το αν διατυπώνονται εν είδει "απορίας" ή ρητορικών ερωτήσεων θα διαγράφονται επιφέροντας τις προβλεπόμενες ποινές.

    Τέλος, αν πιστεύεις ότι στο όνομα της ελευθερίας του λόγου -καθώς το νήμα αυτό πραγματεύεται- δικαιούσαι να προσβάλλεις τους συνομιλητές σου, μπορείς ομοίως να απευθυνθείς στον Administrator αιτούμενος τροποποίηση των κανονισμού ΙΙ των Forum Rules. Μέχρι τότε, παρακαλώ να σεβαστείς τους κανονισμούς των fora.
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Λογοκρισία;

    Syrah

    Αν δεν το εχεις προσεξει, η ενσταση αρκετων χρηστων εδω κ καιρο ειναι ακριβως η εναντίωση τους στην τακτικη που περιγραφεις στο 1.
    Με την λογικη αυτη.. βρισκω τουλαχιστον προκλητικη την παρακινηση σου, ιδιαιτερως επειδη εισαι μοντ..

    Το 2 επετρεψε, να εγκειται στην διακριτικη ευχερεια των χρηστων στο πως θα εκφραζουν την οποια δυσαρεσκεια τους.. καθως δεν βρισκονται σπιτι σου αλλα σε δημοσιο χωρο ανταλλαγης αποψεων.. ιδιοκτητο αλλα οχι ιδιωτικο..  

    Τέλος αν οι μοντς δεν ειστε σε θεση απο μονοι σας, να κρινετε αν ειναι ή οχι προσβλητικο ενα σχολιο κ περιμένετε να σας το πουνε οι λοιποι χρηστες.. δεν κάνετε γι αυτη την δουλεια..


    Μπορει να αρεσκεσαι στα αυταρχικα καθεστωτα, δεν αρεσκονται ομως ολοι..
    και αν μας πεισεις οτι εδω λειτουργει η τακτικη αυτη, οτι θα χτυπάμε προσοχή πριν γραψουμε κατι, οτι θα ανατρεχουμε στους κανονισμους μηπως παραβαινουμε καποιον, χμμμ μαλλον ο κωνσταντινος θα πρεπει να σκεφτει σοβαροτερα το που κ πως θελει να πάει αυτο τον χωρο..


    Μετα τιμης

    Μαρια

    Το κανω εδω κ χρονια ελισιουμ κ το σεβομαι απολυτα, οταν ομως καταληγω στο συμπερασμα οτι προσπαθουν να καλυψουν την δικη μου φωνη, ε σαφως δεν θα πω "συγγνωμη για την ενοχληση".
    Θα μιλησω στην ιδια γλωσσα κ με τον ιδιο τροπο που μου μιλανε..


    Δεν λυνεται ομως τιποτα ετσι... ολοι να φωναζουμε κ κανεις να μην ακουει..

    Συμφωνεις πιστευω...
     
    Last edited: 3 Φεβρουαρίου 2009
  7. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Λογοκρισία;

    Take your time  

    ------

    Μόνο εγώ βλέπω αντιφατικές δηλώσεις σε αυτό το νήμα;  

    Anyway, επιπρόσθετα με την προηγούμενη ερώτησή μου (αυτή στην οποία αναφέρεται η elfcat πιο πάνω), θέλω να ρωτήσω και το εξής (γι' αυτούς που ενδιαφέρονται να υπάρξει όφελος απ' τη συζήτηση αυτή και όχι απλά στείρα αντιπαράθεση):
    Πρέπει να εφαρμόζονται οι κανόνες του συγκεκριμένου φόρουμ περί δημοσιεύσεων και στα λογοτεχνικά κείμενα (και γενικότερα στην arts και literature ενότητα);
    Αν ναι, πότε και γιατί; Αν όχι, γιατί;
     
    Last edited: 3 Φεβρουαρίου 2009
  8. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Syrah:
    Καλά και άγια όσα γράφεις για τον τρόπο που λειτουργεί το νήμα και οι ενστάσεις και θα τα εξετάσω εν καιρώ και θα σου πω τις απόψεις μου.
    ΟΜΩΣ:
    Ειρωνικά σχόλια δεν έκανα αλλά έκφρασα απορίες. Κακώς τα εξέλαβες ως τέτοια. Βεβαίως η ερμηνεία των σχολίων εξαρτάται από την αντιληπτική ικανότητα του δέκτη, και επηρεάζεται από αυτόν, αλλά τόσο απόκλιση από την πρόθεση μου ξενίζει.
    Ο λόγος σου είναι λόγος εισαγγελέως και με το δείκτη να κουνιέται απειλητικά. Δεν μου αρμόζει, όπως και δεν αρμόζει στην λειτουργία ενός mod. Από την άλλη, σε δημοκρατικά καθεστώτα, και έχει εφαρμογή και σε μικρότερες ομάδες, - λέει o Montesiqeu - καλό είναι να υπάρχει η διάκριση των εξουσιών - δηλαδή στην περίπτωση μας ο διοικών δεν αναγνωρίζει ποινές και κυρίως δεν τις επιβάλει.
    Η προσβολή υπήρξε προς μια κυρία και στο άσχετο. Αν ως ΚΥΡΙΟΣ δεν έχω το δικαίωμα να ανακατευτώ και να το σημειώσω, τότε κάτι στραβό πάει σε αυτό το νήμα. Αν έχουμε χάσει την ευγένεια μας εδώ μέσα και επιλεκτικά αρνούμαστε να το αναγνωρίσουμε - τι να πώ; Γιατί για την ταμπακιέρα - το καυλιάρα που της απευθύνθηκε δεν άκουσα λέξη!!!!!!!!!
    Το παιχνίδι των καρφωμάτων πίσω από την πλάτη διαφόρων που το είδα να παίζεται εδώ και καιρό δεν καταδέχομαι να το κάνω.
    Η λογική του "αυτή είμαι και αν σας κάνω αλλιώς τα παράπονα στον Konstantinos" ειναι στείρα και δεν οδηγεί πουθενά. Από την άλλη, καλό είναi μια φορά να ακούσουμε και τα σχόλια του Konstantinos. Για να καθορίσουμε την περαιτέρω θέση μας βρε αδελφέ!
    Επισημαίνω ότι όλα τα πιο πάνω ΔΕΝ είναι ειρωνικά σχόλια. Τα disclaimers στα προηγούμενα μπήκαν γιατί σε άλλες περιπτώσεις σχόλια μου - πχ ο χρονικός προσδιορισμός " παιδί της Πασοκικης οκταετίας" - θεωρήθηκαν προσβλητικά χωρίς να είναι και λογοκρίθηκαν. Είνα λοιπον ο μόνος τρόπος να αμυνθώ στην πάγια τακτική να μην συζητάται το κυρίως θέμα (θυμίζω -- το καυλιάρα ) αλλά περιφεριακά.

    Ταύτα και μένω για την ώρα, επιφυλασσόμενος να απαντήσω εν καιρώ στα όσα με θίγουν!
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Λογοκρισία;

    Ειλικρινά,ξανάγραψες μετά από καιρό να μας πεις τι; Και μου κάνει εντύπωση πως ένα μέλος που το γνωρίσαμε κάποιοι μέσα από τις άνευ λόγου προσωπικές του επιθέσεις ,ξαφνικά να επιστρέφει με ύφος ιεροκύρηκα και αδικημένου να μας πει και πάλι τι;Να μας προβάλει και να μας υποδείξει τι;
     
    Last edited: 3 Φεβρουαρίου 2009
  10. Τα σχόλια του Kostantinos δεν θα τα ακούσεις διότι όλα αυτά δεν τα διαβάζει
    και δεν τον απασχολεί
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το παιδεύουμε. Ο Kostantinos γνωρίζει ότι
    η Συραχ είναι μοντ και επομένως να θεωρήσεις δεδομένο ότι την εμπιστεύεται
    και τον εκφράζει. (καθώς και οποιονδήποτε άλλο μοντ)
    Όταν λοιπόν λέει κάτι η Συραχ είναι σαν να το λέει και ο Kostantinos
    Πάρε τις όποιες αποφάσεις, που λες ότι θα πάρεις και καθόρισε την στάση σου,
    με βάση αυτό το αξίωμα
    Εγώ πχ αποφάσισα να μην ανανεώσω την συνδρομή μου
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    προς την διαχειριση:
    η στραβος ειν'ο γυαλος , η στραβα αρμενιζετε...
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Λογοκρισία;

    Από το να τσακώνεστε, προτιμότερο είναι να διαβάζετε. Διαβάστε το παραπάνω.