Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λόγοι που κάνουμε σεξ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sorriso solare, στις 16 Νοεμβρίου 2008.

?

Για ποιούς λόγους κάνετε σεξ;

  1. Ερωτική έλξη

    67 vote(s)
    72,0%
  2. Ανεβασμένη διάθεση

    33 vote(s)
    35,5%
  3. Ανάγκη να βιώσουν σαρκική ικανοποίηση

    41 vote(s)
    44,1%
  4. Διασκέδαση

    35 vote(s)
    37,6%
  5. Ένδειξη στοργής στον/στη σύντροφό μου

    32 vote(s)
    34,4%
  6. Ανάγκη εκτόνωσης διέγερσης που μπορεί να έχει προκληθεί και από κάποιον άλλο πλην του/της συντρόφου

    24 vote(s)
    25,8%
  7. Σεξουαλική επιθυμία

    71 vote(s)
    76,3%
  8. Ένδειξη αγάπης

    35 vote(s)
    37,6%
  9. Οργασμός

    40 vote(s)
    43,0%
  10. Ανάγκη για ικανοποίηση του/της συντρόφου

    36 vote(s)
    38,7%
  11. Άλλο

    19 vote(s)
    20,4%
Multiple votes are allowed.
  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Λόγοι που κάνουμε σεξ

    Θυμάσαι τη φάτσα του Billy Wilder;
     
  2. Avalonia

    Avalonia Regular Member

  3. koralenia

    koralenia Regular Member

    Ψήφισα όλα τα παραπάνω χωρίς απαραίτητα να χρειάζομαι κάποιον απο αυτούς τους λόγους για να κάνω σεξ. Το κάνω γιατί το έχω ανάγκη όσο ανάγκη έχω να πιω καφέ το πρωί. Αν δε πιω είμαι κακόκεφη όλη μέρα. Το ίδιο ισχύει και για το σεξ με μεγαλύτερη ελαστικότητα σε ότι αφορά την συχνότητα. Πχ δε θα πεθάνω αν δε το κάνω και για 1 μήνα  
     
  4. Aribecy

    Aribecy Regular Member

      more power στο σεξ!!  σεξ για πρωινο! σεξ για μεσημεριανο! σεξ για απογευματινο!σεξ για βραδινο! σεξ για καληνυχτα!! 
     
  5. koralenia

    koralenia Regular Member



    Εξαρτημένη!!!!  
     
  6. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Τελευταια εχω αυπνιες και με βοηθαει να κοιμηθω 
    κατι σαν το davor ενα πραγμα... χαχχαχαχα
     
  7. robin30

    robin30 New Member



    θα ηταν ασχημο να πω την γνωστη ατακα εως μπαναλ

    γ...... γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  8. DiDi

    DiDi Regular Member

    Για κάποιο λόγο όταν έχω νεύρα θέλω σεξ...

    Και τώρα έχω νεύρααααααααααααααααααα
     
  9. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    και εγώ ...
     
  10. DiDi

    DiDi Regular Member

    Και εσύ τι??
     
  11. Γιατί κάνουν σεξ οι γυναίκες
    09-09-2009

    Γιατί κάνουν σεξ οι γυναίκες;

    Οι απαντήσεις ποικίλουν.

    Για να σταματήσουν να βαριούνται, για να διατηρήσουν τις ισορροπίες στη σχέση τους, ακόμη και για να τους περάσει ο πονοκέφαλος.

    Το πάθος και η ρομαντική διάθεση έρχονται τελευταία στη λίστα, με βάση την έρευνα που πραγματοποίησαν για το βιβλίο τους «Why Women Have Sex», οι επιστήμονες Σίντι Μέστον και Ντέιβιντ Μπας.

    Τα κίνητρα των περισσοτέρων, φαίνεται πως είναι υλικά και κυρίως, οικονομικά. Με βάση την έρευνα των καθηγητών Ψυχολογίας στο Πανεπιστήμιο του Τέξας, Μέστον και Μπας, η μία στις 10 φοιτήτριες που συμμετείχαν, απάντησε πως «κάνει σεξ για τα δώρα». «Μου προσέφερε ένα θαυμάσιο δείπνο», «ξόδεψε πολλά χρήματα από την αρχή της σχέσης», ήταν ορισμένοι από τους άλλους λόγους που επικαλέστηκαν.

    Ένα άλλο συμπέρασμα της έρευνας είναι πως οι γυναίκες βρίσκουν γοητευτικούς τους ψηλούς άνδρες με τη βραχνή φωνή που, όπως είπαν, μυρίζουν ωραία.

    Στην έρευνα συμμετείχαν συνολικά 1.000 γυναίκες.


    Πηγή: ΤΑ ΝΕΑ
     
  12. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Πάντα με ενθουσιάζαν αυτές οι "τελευταίες έρευνες επιστημόνων" που δημοσιεύουν οι εφημερίδες.Συνήθως αφήνουν να περάσει καμιά βδομάδα πριν η μια "τελευταία έρευνα" "αποδείξει" το αντίθετο της προηγούμενης, αλλά δεν κρίνεται και απαραίτητο.
    Το καλύτερό μου δε είναι όταν όλα αυτά εξηγούνται και γονιδιακά. (οι Γενετιστές είναι οι νέοι Φυσιογνωμιστές).