Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΜΗΠΩΣ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 30 Ιανουαρίου 2007.

  1. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Κσεκινο ανορ8ογραφα σινχοριστεμε εντιμοτατοι φιλοι μου. Καμια φορα ενασ διαπλικτισμος οταν γινεται μεταξι πολιτισμενον αν8ροπον τα αποτελεσματα εινε 8εαματικα . Εφχαριστο φιλε Incomplete για τον χερετισμο. Σε αλλη περιπτοσι 8α εβγεναν τα φτιαρια δεν 8α προλαβενα να κανο κιχ . Για αυτο λεγο καμια φορα στον εαυτο μου οτι ειμε πολυ τυχερος οτι ανακαλιψα το φορουμ και μεσα απο αυτο γνωρισα πραγματικα ακσιολογα ατομα που εμα8α και διδαχτικα απο αυτα και ακομα μα8ενο.Τορα στο 8εμα μας σιμφονο απολιτα με τον φιλο Incomplete_ ολλα 8ελουν προγραμα και σινεσι , αρχες και οχι προχιροτιτες και κινησης βεβιασμενες. ασ μας κανη λιπον της προτασις του ο Μ Περις
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Φιλε Μaster PieR της προτασεις μου της ανεφερα σε πιο πανω ποστ, ειπα ας ξεκινησουμε σιγα σιγα με πιο σοφτ πραγματα, και οταν ειναι ετυμο το εδαφος απο πολλες αποψεις, θα το παμε και θα το ανεβασουμε σε πιο υψηλα στανταρς.
    Χερομε ομως που υπαρχει ενδιαφερον, και διψα για κατι καλητερο.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Ποια θα μπορούσε να ΄ναι αυτά;
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Πολλα θα πρεπει να εναι αυτα φιλε Incomlete που πρεπει να γινουν για να διοργανωθει ενα πραγματικο bdsm παρτυ, η καλητερα ενα S/M παρτυ, αλλα κατσε να βρουμε μια λιση με το νομικο θεμα, ειδη το ψαχνουμε και καπως προχοραη.

    Τωρα μπορω να σου πω δυο βασικα πραγματα στην ερωτηση σου.
    1ον Ο χωρος θα πρεπει να ειναι πληρης φτιαγμενος με διαφορα ασεξουαρ π.χ κλουβια, χιαστη (Χ),μαστιγια, αλυσιδες, καταληλη μουσικη, κοματια απο (αινιγμα),χαμηλος φωτισμος χωρου, εκτος απο μερικους προβολεις που θα φωτιζουν δυνατα το/τα εκαστοτε (υποτακτηκο/α αντικειμενο/α)κ.λ.π.
    2ον Δεν μπενη καπιος αν δεν εχει το αναλογο ντυσιμο Μαστερ, Μιστρες, σκλαβας σκλαβου κ.λ.π.
    3ον Τα υπολοιπα τα αφηνω στην φαντασια σου φιλε.
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Ποιο είναι το M/M/s/s ντύσιμο;

    Γενικά έχε κατα νου,πως δεν απευθύνεσαι μόνο σε μένα.Οπότε άσε τη φαντασία μου στην απόξω.Και μη πολυστηρίζεσαι στις φαντασίες,γιατί στο τέλος εσύ θα κατηγορηθείς..
     
  6. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Αν είναι έτσι τα soft, τρέμω στην ιδέα των hard...
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    sapfw εχεις δικιο, μονο που η απαντηση μου στον incomplete ηταν για το πως ειναι ενα πραγματικο bdsm παρτυ, αλλα οταν εισαι 15 ωρες στο ανχος της εργασιας και να πρεπει να παραδοσεις δεκα εργα μεσα σε 20 ημερες γιατι αν δεν τελειοσης μετα εχεις οικονομικες ρητρες για καθε μερα που περναη,και προσπαθεις επηδει ενδιαφερεσε για αυτον το χωρο να διαβασεις και το παραμικρο που εχει λεχθει κατα τον χρονο της απουσιας σου,και να απαντησεις σε διαφορες ερωτησεις μεσα σε μιση ωρα με το μιαλο να ειναι μεταξη υπνου και ενδιαφεροντος για τον χωρο, φυσικο ειναι να κανεις και καπιο λαθος απο κεκτημενη ταχυτητα.

    Τωρα η απαντηση μου για τα soft ειναι να διοργανονουμε συχνα παρτυ, μιτινκ, και καφε γνωρημιας σε διαφορες πολεις της Ελλαδος, και να γνωριζονται ολλα τα μελη μεταξη τους ανταλασοντας της αποψεις τους για διαφορα θεματα του χωρου.
     
  8. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    ευχαριστώ Perri  
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Με μπερδεύεις φίλε.Από τη μία πρωτοστατείς για οργάνωση ομαδικών και πολυσύνθετων εκδηλώσεων με έναν πρωτοποριακό και ηγετικό αέρα.Και καλά κάνεις.Μόνο κάποιος που έχει πάθος,θέρμη και αφοσίωση μπορεί να ηγηθεί ,να δημιουργήσει και κατα συνέπεια να επιβεβαιώσει το δυναμισμό που θα γίνει ο κινητήριος μοχλός μιας γενικότερης αλλαγής.Σε αυτόν θα πάω και εγώ να σπρώξω με τη σειρά μου το μικρό γρανάζι,που μέρα με τη μέρα -πάλι κοντά του- θα γίνει και αυτό ο σαρωτής της αλλαγής..

    Όταν ,όμως, δεν υπάρχει η συγκρότηση λόγω κόπωσης στην κατευθυντήρια και διαφωτιστική απάντηση,πως θα είμαι σίγουρος για τα υπόλοιπα και κυρίως πρακτικά μέρη;

    Αν λοιπόν δημιουργηθεί η επιθυμία συμμετοχής και της εν μέρει βοήθειας στην οργάνωση ενός όχι επιφανειακού happening,ποιος εγγυάται πως θα έχεις χρόνο ,τη συγκρότηση και κυρίως τη δύναμη να το συντονίσεις,εφ όσον εσύ το οραματίζεσαι και το υποστηρίζεις απέναντι στα υπόλοιπα φοβισμένα στοιχεία μιας φοβισμένης κοινότητας;
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Φιλε Incomplete κατ' αρχη δεν παω να κανω τον ηγετη εδω μεσα ουτε να πουλησω αρχηγιληκι και εφε, απλως κανω της προτασεις μου γιατι ειναι ο χωρος που ανηκω απο πολη μικρη ειλικεια και θελω να τον βλεπω να ανεβενη, να φευγει απο τα τετρημενα,να αφηνει πισω τα ταμπου και τα πρεπει,της φοβιες τα μηπως τα αν το μαθουν οι φιλοι, να μαθουμε να διεκδικουμε.

    Αλλα αν και λεμε οτι ειμαστε ατομα με πιο extrim σκεψεις μερικοι/ες απο απο εμας αν δουμε καπιον/αν να θελη να μας παη ενα βημα πιο μπροστα θα τον/ην κατηγορησουμε οτι μας πουλαη αρχηγεια Μαστεριλικη εφε και διαφορα αλλα,μπορει να θελουμε και να γραφουμε πολλα αλλα μονο (θεωρια) απο πραξεις ....(0) η φαντασια μας ομως οργιαζη αλλα μεχρι εκει.

    Δεν μηλαω για ολλους αλλα για μερικους.

    Ειναι πολα ατομα εδω μεσα που δεν γραφουν αλλα απλα παρακολουθουν, και εχουν την διψα να δουν κατι παρα πανω απο τα συνηθησμενα, να δουν τον χωρο να ανεβενη και περιμενουν απο εμας εδω μεσα που γραφουμε και λεμε πολλα να κανουμε μιαν αρχη,ο συλογος των απανταχου Βορειοηπειρωτων (γελαει)....εχει διεκδικηση και κανει πολλα περισοτερα απο εμας:lol:

    Με ρωτας αν δημιουργηθει η επιθυμια οργανωσης ενος οχι επιφανειακου happening αν εχω τον χρονο και την δυναμη να το συντονισω, και φυσικα θα την εχω αμα δεν μπορουσα δεν θα το ανεφερα, αλλα ομως και εση ακομα που λες οτι θελης να σπρωξεις το γραναζι για να γινη ο σαρωτης της αλλαγης και μπραβο σου που το λες, εση ο ιδιος με κατηγορησες σε αλλο σου ποστ οτι βαζω κοσμο σε κινδυνο για προσωπικη μου καβλα, αληθεια σε τι κινδυνο?

    Μηπως λοιπον εση που λες οτι θες να κινησεις και εση το γραναζι της αλλαγης, με αυτα που γραφης φοβιζεις τον κοσμο ισως αθελα σου?

    Εγω παντος θα επικροτησω την οποιαν αλλαγη προς τα επανω γινη στον χωρο αυτον, και απο οποιον/α γινη, ηδη με το μασκε παρτυ γνωρημιας της Αθηνας , και τα μιτινκ και παρτυ των παιδιων της Θεσσαλονικης εχει γινη μια αρχη ας συνεχισουμε λοιπον.
     
    Last edited: 4 Φεβρουαρίου 2007
  11. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Ευγε.. συμφωνω με ολα τα παραπανω. Εχω αναφερθει κι εγω σε καποιο αλλο post περι συσπειρωσεις και διεκδηκησεις.. αλλα, εγω το ειπα εγω το ακουσα. Το οτι πολλα μελη απλα παρακολουθουν και δεν συμμετεχουν γινετε και για τους λογους τους οποιους ανεφερες.
    Δεν βλεπω γιατι ολος αυτος ο ανταγωνισμος εδω μεσα. Ειλικρηνα εκπλησομαι. Ανεβαζοντας τον χωρο μας και προσελκυοντας κι αλλο κοσμο, απο ολα τα κοινωνικα επιπεδα, που ασχολειται η τον ενδιαφερει ο χωρος, με σοβαροτητα και ουσια ισως θα μπορεσουμε να ανεβουμε επιπεδα παραπανω προς οφελος ολων μας.
    Αλλα δυστηχως υφησταται μια αναλωση ανευ ουσιας.
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: ΜΗΠΩΣ ?

    Μενω και..μεινετε σε αυτο

    Η συσπειρωση και οι διεκδικησεις τωρα...με παραπεμπουν σε συνεδριο του ΚΚΕ