Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μέθεξη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Arioch, στις 2 Μαϊου 2020.

  1. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Δείτε που έχει ανέβει παρακαλώ. Παρεμπιπτόντως, στο Nacional geographic δεν θα δω λογοτεχνια, ε; 
     
  2. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Σαν αναγνωστρια, αναγνωριζω βιωματα εμπλουτισμενα με φαντασιωση. Μου ειναι υπεραρκετο. Αλλωστε το ιδιο ψιλοσυμβαινει και σε πολλα βιβλια στη βιβλιοθηκη. Keep up the good work
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Είπαμε να γράψει μια ιστορία με κλάμα off limits, και τα πήρε παραμαζωμα.   κλάμα, μουνι, στόμα, κωλος, οργασμοί, αφτερκερ, όλα off limits. Πα πα πα...

    και φυσικά η ατάκα «αντί για σφαγή, χίλιες μικρές ξυραφιες»  

    Συμπέρασμα: «μην ανταγωνίζεσαι έναν σαδιστή»

    ευχαριστουμε!
     
    Last edited: 2 Μαϊου 2020
  4. RAIN

    RAIN nefelibata

    Από ότι βλέπω έχει ανέβει στο Τέχνες και Λογοτεχνία.
    Σημαίνει κάτι αυτό όσον αφορά την έμπνευση του συγγραφέα και αν προκύπτει από βιώματα ή είναι καθαρά φαντασία;
    Τώρα αυτό το τελευταίο με το NG δεν το κατάλαβα.
     
  5. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Το Art and literature ως όρος είναι πιο γενικός κι από το "tv persona".

    Τέχνη και λογοτεχνία θεωρούνται πολλά πράγματα. Η ένστασή μου δεν είναι στο τι θεωρείται τέχνη, βίωμα, λογοτεχνία, αληθινή ιστορία ή based on a true story που λένε και στο Αμέρικα. Η ένστασή μου είναι ότι όταν σαν συγγραφέας, σκηνοθέτης, σεναριογράφος, ζωγράφος κτλ έρχεσαι αντιμέτωπος από το κοινό με την ερώτηση: Αλήθεια ή βιώματα... Δεν είναι απάντηση το "έχει σημασία".

    Για μένα τουλάχιστον, αρκετές φορές, έχει. Εάν δω ένα biopic για τον Τσώρτσιλ, θέλω να δω ένα biopic για το Τσώρτσιλ. Ξέχωρα από τις καλλιτεχνικές ελευθερίες που έρχονται πακετάκι με την δημιουργική διαδικασία.
     
  6. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Εκεί είναι βιογραφία, αν δεν κάνω λάθος. Αν πάλι η έμπνευση μόνο, είναι από τη ζωή του χωρίς όμως να πραγματευεται το ιστορικό πρόσωπο, τότε επαφίεται στον ποιήσαντα αν θα το δηλώσει. Επίσης αν τον ήρωα δεν τον ονομάζει Τσόρτσιλ, αλλά πχ Βρασίδα, λέει επίσης ότι θέλει και δεν μπορεί να το ονομάσει σε καμία περίπτωση βιογραφία.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι η δική μου.
     
  8. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Την μπουνιά την χάρηκα, πάντως.
     
  9. goodevil

    goodevil arcade

    Δες αυτό που θες, όχι αυτό που φαίνεται...

    «Ως παιδί, μεγάλωσα σ' ένα περιβάλλον με κομψά σπίτια, κατάφυτους δρόμους, μπλε ουρανούς, ξύλινους φράχτες, πράσινο γρασίδι και κερασιές. Όπως ακριβώς, δηλαδή, φαντάζεται κάποιος την μεσοαστική Αμερική. Αλλά οι κερασιές εκκρίνουν ένα πηχτό υγρό, το οποίο προσελκύει μαύρα, κίτρινα και ορισμένα κόκκινα μυρμήγκια γύρω του. Έτσι ανακάλυψα ότι, αν κανείς κοιτάξει λίγο πιο προσεχτικά αυτόν τον όμορφο κόσμο, θα βρει πάντα από κάτω κόκκινα μυρμήγκια. Επειδή μεγάλωσα σ' έναν όμορφο κόσμο, οτιδήποτε άλλο ήταν μία αντίθεση...»
    Ντέιβιντ Λιντς
     
  10. Σε ποιο σημειο του σωματος;
     
  11. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Στον Ν.