Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 17 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor


    Αχ soft crystal, πάντα στο να ξύνεις πληγές είσαι πρώτη ε; Τέλος πάντων, στο θέμα Μας πάλι γιατί ξέφυγα...

    Ναι, έχει τύχει να σκεφτώ στο παρελθόν και τώρα ακόμη κάτι από αυτά που έχεις αναφέρει πιο πάνω, στο παρελθόν δε, είχα ξεκόψει από κάθε είδος BDSM για ένα μικρό διάστημα ως vanilla και καθόμουν και διάβαζα τα διάφορα κείμενα για την Κυριαρχία και την υποταγή που έπεφταν στα μικρά τότε χέρια Μου. Τότε είχε μόλις λήξει η σχέση που με έβαλε στον χώρο, έπειτα από 4 χρόνια D/s και M/s έπρεπε να ξαναβρώ στα 19 μου τον παλιό Μου εαυτό, Αυτόν που είχε χαθεί προ πολλού ανάμεσα στα μαστίγια, στα cropς, στις χειροπέδες και στα διάφορα άλλα πράγματα. Εκείνη την περίοδο μισούσα το BDSM γιατί Με είχε κάνει διαφορετικό, Με είχε κάνει πιο έμπειρο σε διάφορα θέματα και σίγουρα πιο "άγριο" από τους συνομίληκους Μου με αποτέλεσμα να έχω ορμόνες που να κάνουν σαν τρελές και να μην μπορώ να κάνω κάτι για να τις φέρω στα ίσια τους... έπειτα από λίγο καιρό ήρθε ξανά η ηρεμία, μπόρεσα να σκεφτώ και αποφάσισα οτι είμαι αυτός που είμαι, είμαι ένας Κυρίαρχος και κανένας δεν πρόκειτε να Μου πει οτι δεν είμαι καθώς στην καρδιά Μου ξέρω ΤΙ είμαι και ΠΩΣ να το εκφράσω.

    Όχι γλυκιά Μου, δεν ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα, απλά ψάχνεις το ιδανικό, αυτό που ψάχνουν όλοι στη ζωή τους, Εγώ μπορώ να πω οτι το βρήκα αυτό που έψαχνα, αντικατοπτρίζει την ψυχή Μου και έχει δικό του σώμα και δικιά του ψυχή, είναι η γλυκιά Μου, η ψυχή Μου και το στήριγμά Μου όταν χρειάζεται (γιατί και οι Κυρίαρχοι είμαστε άνθρωποι και όχι δράκοι όπως πολλοί λένε) και θέλω να πιστεύω οτι είμαι και Εγώ τα ίδια πράγματα σ'αυτόν τον άνθρωπο. Το περίεργο στην υπόθεση είναι οτι όλα έγιναν εκεί που δεν το περίμενα καν, γι'αυτό γλυκιά μου, μην ψάχνεις, άστο να σε βρει μόνο του αυτό που ψάχνεις, και όταν σε βρει, θα είναι το πιο γλυκό δώρο που έχεις πάρει ποτέ!

    Ένα σχόλιο, πες τα χρυσόστομε...
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2006
  2. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Ψαξε στη δισκοθηκη και βρες το " its lonely at the top"
     
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;





    Πολύ όμορφο Master Spiler !!
    Σε ευχαριστώ για την κατάθεση ψυχής που έκανες για όλους μας.
    Είσαι ένα από τα άτομα που εκτιμώ βαθιά μέσα σε αυτόν τον χώρο για την αυθεντικότητα το ήθος σου και τον ακέραιο χαρακτήρα σου.
    Πιστεύω πως για το πρόσωπο σου αξίζει αυτό που λέμε ¨¨δεν έχει σημασία η ηλικίᨨ.
    Εύχομαι έτσι πάντα να είσαι και να σε χαιρόμαστε όλοι. 
    Τώρα αν πολλοί πούνε μα τι κολακείες είναι αυτές που λέει η soft crystal θα απαντήσω το εξής: Δεν έχω ανάγκη να κολακέψω κανέναν, απλά πιστεύω στο εξής ¨¨αν έχεις να πεις κάτι καλό και το πιστεύεις πες το αν έχεις να πεις κάποια κακία κράτα την για τον εαυτό σου¨¨.
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2006
  4. Master_Aris

    Master_Aris New Member

    Απάντηση: Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;

    Ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχή, αναρωτηθήκαμε ποτέ γιατί εντάσουμε τον εαυτό μας σε αυτό τον ¨χώρο"? Και σε τελική ανάλυση ποιος ειναι αυτός ο χώρος? Υπάρχει αραγε? ή απλά δημιοργείται επειδή έτσι τον φανταζόμαστε?
    Και μιαν ακομα απορία, πολούς αφεντάδες βλέπω, οι υποτακτικοί πού είναι?
     
  5. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Απασχολεί πολλούς στο φόρουμ αυτό το θέμα, είτε το επικεντρώνουν στο BDSM είτε όχι.

    Το να πιστεύει κανείς ότι δεν θα βρεί ποτέ αυτό που ψάχνει είναι, στα μάτια μου, εξίσου "χαζό" με το να πιστεύει ότι θα το βρει οπωσδήποτε. "Ζωή" είναι αυτό που μας συμβαίνει την ώρα που είμαστε απασχολημένοι να κανακεύουμε τη μία ή την άλλη πεποίθηση, με δήθεν ενδείξεις, που δήθεν την στηρίζουν.

    Αλλωστε αυτές οι έννοιες, "ποτέ" και "πάντα", είναι μάλλον οι παράπλευρες ζημιές της επινόησης του χρόνου, μιας έννοιας που εμπεριέχει το απόλυτο, άρα είναι πέραν του ανθρώπινου μέτρου.

    Στο μεταξύ, όσον αφορά το BDSM, keep swimming! Τουλάχιστον, κολυμπώντας, θα διατηρείς τη φόρμα σου! (εσκεμμένα αμφίσημη παρατήρηση)

    Dream

    -----------------------
    "You can't always get what you want,
    but if you try sometimes, well,
    you might find (that)
    you get what you need..."

    Kάτι ήξερε ο Τζάγκερ... και ενδεχομένως και η illusion που μου το θύμησε πρόσφατα, στην μπόσα εκδοχή του. Μερσί και δημοσίως!
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κάθε γειτονιά έχει και μία γευστική του Bdsm απόχρωση , αρκεί να ξέρεις να αφουγκράζεσαι ...
     
  7. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;

    Ηλία αυτό που έγραψες τότε τώρα το κατάλαβα, μπράβο soft .
     
  8. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;

    « Ο Μήτσος καθόταν στο τραίνο και απέναντι καθόταν μια ξανθιά κούκλα, που
    φορούσε ένα μίνι. Όσο κι αν προσπαθούσε δεν μπορούσε να μην κοιτάει. Με πολύ
    χαρά ανακάλυψε ότι δεν φορούσε εσώρουχο. Όταν τον κατάλαβε η ξανθιά του
    λέει:
    - Κοιτάς το μ... μου;
    - Ναι, με συγχωρείς, αλλά ...
    - Καλά, κοίτα, έχει πολλά ταλέντα, θα σου στείλει ένα φιλάκι.
    Πράγματι το μ... του στέλνει ένα φιλάκι. Ο Μήτσος έκπληκτος θέλει να μάθει
    τι άλλο μπορεί να κάνει.
    - Μπορεί ακόμα να ανοιγοκλείνει σαν μάτι. Ο τύπος παρακολουθεί έκθαμβος να
    το κάνει.
    - Έλα κάτσε δίπλα μου, του λέει.
    Φυσικά ο Μήτσος δέχεται. Τότε του λέει η ξανθιά:
    - Μπορείς να βάλεις δύο δάκτυλα μέσα;
    Και απαντά τρελαμένος:
    - Μα τι λες; Μπορεί και να σφυρίξει; »

    Ποτέ δεν πρέπει να παραιτούμαστε από τα θέλω μας γιατί…
    μπορεί και να σφυρίξει !
     
  9. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;

    Μήπως ειμαι ψύλλος και παντού γύρω μου βλέπω άχυρα?
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;

       
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;

    Απόλαυσε το  
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Μήπως ψάχνω... ¨ψύλλους στα άχυρα¨;

    Εγω που ψαχνω "αχυρα στους ψυλλους" πειραζει........? 
    Πηρα ομως μια ψυλλοσκοτοστρα..... που αμα τους βρω πουθενα... (τους ψυλλους ενοω) δεν θα αφησω κανεναν ....λαθος καμια ηθελα να πω.....   
    Περα της πλακας, μην το φηλοσοφειτε και πολι γιατι δεν θα βγαλετε ακρη ποτε, αν ειναι να ερθει θα ερθει,και τελειος/α ουδεις σε αυτον τον κοσμο.