Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 3 Ιουλίου 2006.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    Καμμία.

    Δε θεωρώ την τιμωρία μέσο βελτίωσης μιας σκλάβας.
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub


    Αυτη , ειναι απαντηση sapfw, ξεκαθαρη και συγκεκριμενη .

    ευχαριστω για τον διαλογο !

     

    Υ.Γ εδωσες μολις και αφορμη για ενα καινουργιο θεματακι !
     
  3. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    Από τότε που ξέρουν καλά τον εαυτό τους και τα θέλω τους.

    ΥΓ. Δε νομίζω να φάνηκε πουθενά ότι φοβάμαι να απαντήσω, γι' αυτό anasia θα το εκτιμούσα αν απέφευγες φράσεις εντυπωσιασμού όπως "είναι σεβαστό να μη θέλεις να απαντήσεις" ή "αν δε θες να απαντήσεις κανένα πρόβλημα". Ευχαριστώ.
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    μα συγνωμη sapfw, την ιδια ερωτηση την εκανα σε τουλαχιστον 6 ποστ
    και τωρα μου απαντησες .
    τι ηθελες να υποθεσω απο το οτι δεν ηθελες να απαντησεις ?
    δεν ειπα πουθενα οτι φοβασαι κατι . αλλο δεν θελω και αλλο φοβαμαι .
    και εγω δεν θελω και δεν απαντω σε παρα πολλα θεματα ,
    καποια ειναι πολυ προσωπικα , καποια δεν μου αρεσουν κλπ

    δεν εισαι υποχρεωμενη να απαντησεις ,
    οπως και ολοι μας .

    με παρεξηγησες νομιζω !
     
  5. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    Η απάντηση είχε ήδη δοθεί anasia. Το ερώτημά σου, μάλιστα, απαντήθηκε τόσο από την sapfw, όσο και από την lilly. Ίσως, απλά, "δεν σου έκαναν" εκείνες οι επεξηγήσεις και προτίμησες ( ; ) αυτή.
     
  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    δεν νομιζω L_Strike, οτι ειχε απαντηθει ,
    αλλα οπως το καταλαβαινει οπως ειπες και εσυ ο καθε ενας .


    την καλημερα μου !
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Αυτό που είναι δεδομένο σε μία D/s ή M/s είναι ότι το Κυρίαρχο στοιχείο έχει το δικαίωμα της τιμωρίας, για περιορισμένους λόγους στο D/s για τον οποιονδήποτε λόγο στο M/s. Και αντίστοιχα ότι το υποτακτικό στοιχείο έχει μάθει να αποδέχεται την τιμωρία και ότι θα ασκηθεί πάνω του κατά περίπτωση.

    Η τιμωρία πιθανότατα είναι σωματική, σε αυτό το νήμα μιλάμε για σωματικές τιμωρίες, είναι πολύ πιό άμεση με αυτό τον τρόπο αλλά συζητήθηκε και παραπάνω λίγο το θέμα της σωματικής σε σχέση με την ψυχολογική τιμωρία.

    Ο πόνος στο D/s ή M/s δεν ταυτίζεται με την τιμωρία και αμφιβάλλω πάρα πολύ αν η πρώτη επαφή μίας υποτακτικής με τον πόνο θα είναι μέσα από τιμωρία.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    E;Πως;

    Δηλαδή τι σε καθιστά σκλάβα,αν έχεις νιώσει τον πόνο στο ελάχιστο;

    Και τι καθιστά Αφέντη,αυτόν που δε σου έδωσε πόνο;

    Δε σε αμφισβητώ,απλά προσπαθώ να βολιδοσκοπήσω μια νέα κατάσταση που ανοίγεται μπροστά μου..Οφείλω να πω όμως πως με μπέρδεψες αρκετά..
     
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Re: Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    Ειναι εντελως γελοια σαν ταινια....αλλα στον "Κονναν το Βαρβαρο" υπάρχει μια σκηνη με το "αινιγμα του ατσαλιου"..Για Ο/οποιον δεν θυμαται την σκηνη ή τη λυση του αινιγματος το ερωτημα ειναι "τι ειναι πιο ισχυρο απο το ατσαλι?" και η απαντηση " το χερι που το κρατα"
     
    Last edited by a moderator: 31 Ιανουαρίου 2007
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    Καλα κανεις καλε μου Incomplete_ να βολιδοσκοπεις.
    Οφειλω να σου πω ομως οτι δεν ειναι μια "νεα κατασταση" αυτη που ανεφερες.
    Ειναι η κυριοτερη κατασταση σε πληροφορω και αυτη ειναι η βαση της Κυριαρχιας για Μενα.
    Και για να προσπαθησω να σε ξεμπερδεψω σου λεω οτι ειναι πολυ απλα τα πραγματα Incomplete_

    Τους σκλαβους/ες δεν τους κανει περισσοτερο υποτακτικους ο πονος η και ο φοβος.
    Μπορει ο πονος να λειτουργει σαν μεσον τιμωριας η εξευτελισμου τους (ισως και ευχαριστησης αν αυτο τους ικανοποιει) αλλα δεν ειναι απαραιτητα να συμβαινουν, οπως και δεν ειναι ο λογος για να βιωνουν την υποταγη σε μια σχεση.

    Παραλειποντας τον πονο, επειδη δεν του αρεσει, η δεν τον εκφραζει να τον προσφερει, ειτε δεν θελει για δικους του λογους, μπορει καλλιστα να εξακολουθει να ειναι καποιος Κυριαρχος/η.

    Θεωρω ότι ενας τετοιος Κυριαρχος/η, είναι ισως ακομη και καλυτερος από καποιον που δημιουργει φοβο, η πονο διοτι θα πρεπει να καταφερνει να στεκει ψηλα στα ματια του/της υποτακτικου μεσα από επιχειρηματα χρησιμοποιωντας εξυπναδα, ευστροφια, φαντασια, πειθω, οποτε και θα χαιρει του σεβασμου του και της υποταγης του.
    Αυτος είναι και ο καλυτερος Κυριαρχος πιστευω ακομα και από αυτους που νιωθουν Κυριαρχοι επειδη κρατουν και χειριζονται καλα καποιο whip και χωρις αυτό στα χερια τους είναι ένα τιποτε (πολλες φορες αδυνατουν να επιβληθουν διαφορετικα το εχω δει να συμβαινει)

    Κυριαρχο/η καποιον τον καθιστα η προσωπικότητα και οχι το floger που μπορει περιτεχνα να κρατα και να κραδαινει με το χερι του. Αυτο ισως να συμπληρωνει μια εικονα (ιδεατη η οχι, δεν εχει καμια σημασια) αλλα ενας Κυριαρχος πρεπει να ειναι και να φαινεται Κυριαρχος και χωρις αυτα που και Εγω ακομη και σαν καλη χρηστρια τους τα θεωρώ συμπληρώματα και πολλες φορες περιττα.

    * sapfw εχω αντιληφθει την θεση σου την κατανοω και την εκτιμω οπως παντα.
     
    Last edited: 29 Οκτωβρίου 2006
  11. gaby

    gaby Guest

    Καταλαβαίνω κι εγώ την θέση σας Εύα ...

    Αν και εκτός θέματος πιά γιατί το νήμα ήταν για μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub και οι τέσσερεις αυτές λέξεις φτιάχνουν όλες μαζί ένα πολύ συγκεκριμένο νόημα, αναρωτιέμαι:

    Στη Maledom/femsub φυλή, σ ένα (έστω ζευγάρι) Κυρίαρχου και υποτακτικής ή Αφέντη και σκλάβας, πόσον καιρό θα νιώθει η υποτακτική ή η σκλάβα, μονίμως και σταθερά κάτω από τον Έλεγχό Του αν αυτός ο έλεγχος δεν έχει εκφραστεί και δεν εκφράζεται πάνω της με πολύ απτούς και συγκεκριμένους λόγους ένας από τους οποίους είναι ο πόνος;

    Η σκλάβα ή η υποτακτική έχει ανάγκη να αισθάνεται ότι Τον ικανοποίησε, όσο πιό απτά το καταλαβαίνει αυτό τόσο καλύτερα.

    Ασφαλώς όλα αυτά είναι δική μου θέση, είναι το πώς βιώνονται κάποια πράγματα από την πλευρά μου, ούτε κανόνες πάω να βάλω, ούτε ότι έτσι είναι για όλους επιμένω.
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μιλάς αποκλειστικά για σένα tender lilly και ευτυχώς που επιμένεις να το διευκρινίζεις...
    Το καταλάβαμε.
    Αυτά που γραφείς όμως αντιπροσωπεύουν και μια μερίδα άλλων υποτακτικών (femsub - malesub).
    Δεν είσαστε όμως ο κανόνας.

    Είμαι σίγουρη για εσάς μαζοχίστριες υποτακτικές μου ότι δεν περνά ο λόγος του Κυριάρχου και γι αυτό περνά η ράβδος.
    Απτά μόνο έτσι το καταλαβαίνετε.
    Είμαι σίγουρη επίσης ότι επιδιώκετε την σωματική τιμωρία σας.
    Αν αυτό αργεί να συμβεί, σας ανησυχεί η έλλειψη της, δημιουργώντας σας μέχρι και στερητικό σύνδρομο ακόμη.

    Αν ένας Κυρίαρχος δεν σας ικανοποιεί αυτή σας την ανάγκη για πόνο τακτικά (γιατί για εσάς αυτή η μορφή τιμωρίας – καμιά φορά και επιβράβευσης είναι ανάγκη) δεν είναι άξιος του σεβασμού σας και της υποταγής σας.
    Θα τον παρατήσετε σύξυλο, για κάποιον άλλο πιο μέτριο ίσως, αλλά καλό χρήστη όμως των toys, που θα μπορεί να κάνει τα κολοβάρδουλα σας κατακόκκινα.
    Όσο πιο κόκκινα σας κάνει τα κολοβαρδουλα, τόσο πιο πολύ θα σας πείθει ότι είναι ένας καλός Kυρίαρχος και άξιος σεβασμού για σας και αυτό θα αποτελεί απόδειξη ότι σας αγαπάει και ενδιαφέρεται..
    Ξέσκισμα σωματικό και άλλο στην κυριολεξία μέχρι τελικής πτώσεως …Τι να σας κάνουν εσάς τα λογάκια άντε και τα χαστουκάκια?

    Αυτόν τον τρόπο ξέρετε, αυτόν τον τύπο θέλετε, αυτό τον Κυρίαρχο εμπιστεύεστε, με γεια σας με χαρά σας.
    Αλλά μην απορρίπτετε και μην την "πέφτετε" σε άλλες που δεν λειτουργούν όπως εσείς.
    Περίτεχνη απόδειξη ύπαρξης άλλων υποτακτικών που ο πόνος δεν είναι το παν για να είναι υποτακτικές και υπάκουες πιστές σκλάβες η sapfw μας (και άπειρες άλλες)
    Άσε που βλέπω να την αντιμετωπίζετε σα να είναι UFOsub και προσπαθείτε να την πείσετε ότι μόνο μέσω του πόνου και του φόβου θα νιώσει την υποταγή.
    Τι θέλετε να μας πείτε δηλαδή? Ότι εσείς δηλαδή είσαστε οι καλύτερες σκλάβες για ένα Master και οι άλλες είναι του κώλου?
    Αν αναφερόμουν στους malesub που έχουν αυτές τις απόψεις η λέξη που θα έγραφα για να τελειώσω αυτό το post μου θα ήταν ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝOI ΣΚΛΑΒΟΙ…

    Τόσο καιρό που διαβάζω αυτά τα επιχειρήματα σας σε διάφορα post μου φέρνουν αν μη τι άλλο γέλια και Sorry γι’ αυτό αλλά έτσι είναι.
    …Αναλογιστείτε ότι αυτά σας τα γράφει μια Κυρίαρχη (Εγώ) που δεν έχω λόγους να πάρω θέση παρά ο μόνος λόγος είναι ότι τα έχω πάρει στο κρανίο με όλα αυτά που διαβάζω τελευταία περί πόνου. Tα γραφόμενα μου λοιπόν δεν προέρχονται από μια σκλάβα που υποστηρίζει την θέση που είναι διαφορετική από τις δίκες σας προσδοκίες αλλά αντιπροσωπεύουν το δίκιο και την πραγματικότητα.

    Γι’ αυτό Painsluts Be Cool …..κάτω τα χέρια σας από τους Μasters που δεν δέρνουν.