Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαζοχισμός και M/s παράπλευρη συζήτηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Nemo, στις 9 Μαϊου 2013.

  1. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Re: Απάντηση: Re: Tape Bondage

    Ανθίζουν μόνο όταν υπάρχει απόλυτη, βαθειά και ακραία αγάπη που προυποθέτει υψηλό επίπεδο ηθικής και ισχυρότατες προσωπικότητες ώστε να μην αποβεί καταστροφικό το ακραίο πάθος που συνεπάγονται.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Re: Tape Bondage

    Γνωρίζεις M/s ζευγάρια που σε έχουν μυήσει στο πώς είναι η ζωή τους και το λες ή το υποθέτεις;

    Δεν είμαι τόσο σίγουρη και για ποιο λόγο να ήμουν σίγουρη άλλωστε. Οι ζωές των άλλων ...  

    Είναι και θέμα να έχει ανησυχίες, να έχει ενδιαφέρον να το κάνει, να του ταιριάζει και όλα αυτά.
     
  3. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Tape Bondage

    Η καλύτερη "μύηση" είναι οι φωτογραφίες που είδα εδώ και οι εξομολογήσεις των μελών που βιώνουν τέτοια σχέση. Όπως επίσης και η στάση μερικών αφεντών για τα πεπραγμένα τους. Ο τρόπος που εκφράζονται μερικοί. Για να το ζουν όμως εν πάση περιπτώσει τους αρέσει. Εμένα πάλι οχι. Αυτό προκύπτει από την κριτική μου ικανότητα που μετουσιώνεται σε άποψη.

    Ένα είναι σίγουρο, οτι αν μιλάμε για βανίλλα άνθρωπο, δεν γνωρίζει από Bdsm. Τα άλλα είναι υποκειμενικά, μάλλον.

    Ανησυχίες για να εκμεταλλευτείς (χρηματικά) κάποιον...; Ενδιαφέρον..; Νομίζω κάτι άλλο υποβόσκει σε αυτά τα άτομα.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Tape Bondage

    Το πας αλλού με τα περί χρηματικής εκμετάλλευσης και μάλλον έστειλες τη μπάλα μακριά εκτός γηπέδου  

    Η άποψη χρειάζεται πληροφόρηση, τουλάχιστον, να μην πω και συζητήσεις με αυτούς τους ανθρώπους που κάνουν M/s και όταν η κριτική ικανότητα χρησιμοποιείται για να καλύπτει κενά πληροφόρησης τότε γίνεται συμπερασματικό ένστικτο, το οποίο απλά προβάλει το ήδη υπάρχον  

    Εν πάσει περιπτώσει. Έτσι και αλλιώς το M/s ελάχιστους ενδιαφέρει και είναι απολύτως κρυπτικό στους απλά περίεργους. Δεν είναι τυχαίο ότι πια δεν γράφει κανένας από τα μέλη που παλιότερα εκφράζονταν για το M/s αν και πάντα πολύ προσεκτικά.
     
  5. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Tape Bondage

    <<....φαντασιώνονται τον πρίγκηπα Master πάνω στο άσπρο άλογό Του που θα έρθει να αναπληρώσει τον μπαμπά τους ή να τους καλύπτει τα έξοδα.>> είπε ο Etoile, γι'αυτό και ανέφερα την οικονομική εκμετάλλευση. Θα σου πρότεινα να μην κάθεσαι εκτός γηπέδου.
    Η προσωπική άποψη, ακριβώς επειδή χρειάζεται 1 άτομο, αυτόν που την δημιουργεί, και εφόσον δεν αφορά σημαντικά ζητήματα, μπορεί να δημιουργηθεί χωρίς να χρειάζεται καμιά σπουδαία πληροφόρηση. Επαναλαμβάνω εφόσον δεν αφορά σημαντικά θέματα. Άλλωστε, δεν θεωρώ την άποψή μου επί του συγκεκριμένου πανάκεια ώστε να πρέπει να είναι πλήρως εμπεριστατωμένη. Είδα κάποια πράγματα και συμπέρανα. Δεν θα κάνω και δημοσιογραφική έρευνα για κάτι που δεν με απασχολεί τόσο.. Τέλος, δεν κακολόγησα, τουλάχιστον οχι τώρα, τις M/s σχέσεις, είπα τις αποστρέφομαι. "Νομικά" καλυμμένη, δεν ξέρω γιατί τόση σπατάλη ενέργειας..
    Συμφωνώ με την τελευταία διαπίστωση.
    Και ένα ουσιώδες ερώτημα: Είναι ή δεν είναι ακραίες οι M/s σχέσεις;
     
  6. dhmhtrhs

    dhmhtrhs Regular Member

    Re: Tape Bondage

    <<....φαντασιώνονται τον πρίγκηπα Master πάνω στο άσπρο άλογό Του που θα έρθει να αναπληρώσει τον μπαμπά τους ή να τους καλύπτει τα έξοδα.>> είπε ο Etoile

    δε θα μπορούσε να δοθεί πιο ακριβής περιγραφή!
     
  7. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Tape Bondage

    Hey, υπάρχουν και οι προικοθήρες ή αυτοί που γαμάνε και εξαφανίζονται(πως λέγονται αυτοί..; )... μην βλέπουμε μόνο την 1 όψη του νομίσματος.  
     
  8. dhmhtrhs

    dhmhtrhs Regular Member

    Re: Tape Bondage

    Δυστυχώς βάσει στατιστικής αποτελούν μειοψηφία...

    αυτοί που γαμάνε κι εξαφανίζονται λέγονται νίντζα..  
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Tape Bondage

    Εξαρτάται πώς το εννοείς. Τι θα πει "ακραίες σχέσεις" εξήγησέ μου να καταλάβω.

    Χωρίς πληροφόρηση και μάλιστα εμπεριστατωμένη, δημιουργούνται οι προκαταλήψεις, όχι οι απόψεις  
     
  10. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Tape Bondage

    Ακραίες σχέσεις είναι αυτές που βασίζονται σε ακρότητες, όπως ανυπέρβλητα εύστοχα ονόμασε αυτές ως υπερβολή και έλλειψη ο Αριστοτέλης. Έχουν λοιπόν τέτοια στοιχεία ή και άλλα οι εν λόγω σχέσεις;

    Αν και οι προκαταλήψεις γενικά κάνουν τζιιιζ, θα έλεγα πως είναι άριστο φρένο για τις μαλακίες.
    (Καλύτερα προκατειλημμένη παρά έρμαιο κάθε σαρκικού πάθους.)
     
  11. papadokori

    papadokori Regular Member

    Απάντηση: Tape Bondage

    MissMarry τύφλα να έχουν τα γνωμικά του Αριστοτέλη!
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Tape Bondage

    Δεν με βοηθάς και πολύ, πρώτα ένας κυκλικός ορισμός του τι θεωρείς ακραία σχέση, και μετά δύο γενικότητες.

    Γενικά θα σου απαντήσω κι εγώ, λοιπόν  

    Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,
    να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
    γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
    Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
    τον θυμωμένο Ποσειδώνα μη φοβάσαι,
    τέτοια στον δρόμο σου ποτέ σου δεν θα βρεις,
    αν μέν’ η σκέψις σου υψηλή, αν εκλεκτή
    συγκίνησις το πνεύμα και το σώμα σου αγγίζει.
    Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
    τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
    αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
    αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου.​

      Η γνώση και η ενσυναίσθηση, όχι οι προκαταλήψεις, αυτές απλά στερούν χαρές.