Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαζοχισμός Vol2: Drama Queens

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 19 Μαϊου 2008.

  1. Ενδιαφέρυσα η κουβέντα εδώ... Αν προλάβω θα διατρέξω όλα τα ποστς...
     
  2. Φυσικά και θα αφήσω το θέμα να αναπτυχθεί μια και αποτελώ εμπόδιο
    στην ανάπτυξη του. Είναι βέβαια μεγάλος ο πειρασμός να σου απαντήσω
    όταν λες ουσιαστικά ότι πρέπει να ανοίγουμε νήματα συνέχεια. Δεν θα το κάνω.
    Θα προτείνω κάτι άλλο. Καθένας να ανοίγει τα δικά του νήματα και να απαντά
    και ο ίδιος σ’ αυτά.
    Όσο αφορά το ίδιο το θέμα του νήματος να είσαι απολύτως σίγουρη ότι το έχω
    καταλάβει πολύ καλά. Ειδικά μετά από την επιμονή σου για την καθαρότητα
    των θεμάτων (όπου καθαρότητα είναι να μην γράφω εγώ ειδικά)
    και τις ενέργειες σου είδα και στην πράξη τι σημαίνει drama queening
    Ευχαριστώ για την πρακτική διδασκαλία που μου έκανες
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Ευχαριστώ πολύ.

    Σχετικά με το θέμα που έθεσες περί ύπαρξη τιμωριών εκτός πλαισίου role play, θα χαρώ να δω την απάντησή σου στο κατάλληλο νήμα:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=11753
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor


    Γιατί λανθασμένο?
    Εγώ μια χαρά τους βρίσκω, μια που με διασκεδάζουν αφάνταστα!!
    Ένας υποτακτικός, θεωρώ ότι είναι ταλέντο, να μπορεί να εκφράζει παραστατικά αυτό που νοιώθει και που κρύβει μέσα του, όπως επίσης είναι ενδιαφέρον όταν Με προκαλεί.
    Οι drama queens Με βγάζουν από τα συνηθισμένα, κάνοντας Με με τα καμώματα τους μερικές φορές, να νοιώθω πρωταγωνίστρια σε μια θεατρική σκηνή!

    Δεν είναι τυχαίο, ότι ένας από τους προσωπικούς μου σκλάβους...το έχει!
    Πολλές φορές διακρίνω στο πρόσωπο του, τις εκφράσεις του Ξανθόπουλου, τα λόγια του Πρέκα, το πάθος του Παπαμιαχαήλ, την αυτολύπηση του μικρού Καΐλα, την μαγκιά του Κούρκουλου, αν και αυτοί όλοι, ωχριούν μπροστά του!
    Το πόσο τ’ απολαμβάνω όλ΄αυτά….. δεν μπορώ να το περιγράψω!
    Έχω όλο τον Ελληνικό κινηματογράφο στα πόδια Μου!


    Άλλωστε είμαι της άποψης ότι drama queens, Ε/είμαστε όλοι (Κυρίαρχοι και υποτακτικοί) λίγο πολύ σε αυτήν την ζωή, όταν χρειαστεί..Και σε αυτό που έγραψα, δεν χωρά καμία αμφιβολία

    Η Αρχόντισσα και ο αλήτης
     
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2008
  5. pain_slave

    pain_slave New Member

    Απάντηση: Μαζοχισμός Vol2: Drama Queens

    Έχω την άποψη(και από προσωπική εμπειρία) πως κάποια στιγμή και αφού συνεχιστεί,η είσπραξη πόνου σταματάει να χαρίζει ευχαρίστηση και μετατρέπεται σε πραγματική τιμωρία.Αυτό μπορεί να το καταλάβει ο Κυρίαρχος σχετικά εύκολα απο τις αντιδράσεις του υποτακτικού.