Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαθήματα Αυτοπροστασίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Kassandra, στις 17 Αυγούστου 2010.

  1. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    "Η ζωή είναι μικρή για νά ναι θλιβερή μωρό μου...
    Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι"

    Χάρτινο τσίρκο μόλις σε βρίσκω
    Γέλια σκεπάζουν κάθε αστείο μου λυγμό
    Μέσα σου θέλω για πάντα να ζήσω
    Σαν τη σκιά στο πανηγύρι των σκιών

    Ό,τι σκοτώνει τη δική μου χαρά
    Είναι μια φάρσα που με κόβει στα δύο
    Με πιάνει απ' το χέρι και με λόγια γλυκά
    Σαν παιδί μ' οδηγάει στ' όμορφό σου σφαγείο

    Και να 'μαι ξανά
    Σ' ένα πλήθος που θυμίζει κάποιον άγνωστο φίλο
    Κλωτσάω στα τυφλά
    Σαν παλιάτσος σκοντάφτω πάνω στο ίδιο θηρίο
    Που όλο μου λέει
    Πως η δικιά μου σκλαβιά ειν' ένα χάρτινο τσίρκο
    Με κάνει να κλαίω
    Και φαίνομαι αστείος, γίνομαι αστείος

    Χάρτινο τσίρκο μόλις σε βρίσκω
    Κλαίω σαν άντρας σαν παιδάκι γελώ
    Μέσα σου θέλω μια μέρα να σβήσω
    Σαν τον τρελό στο πανηγύρι των τρελών

    Ό,τιξυπνάει τη δική μου χαρά
    Ειν' ένα όνειρο σπασμένο στα δύο
    Ψηλά με κρατάει στη ζεστή του αγκαλιά
    Με πετάει ξαφνικά στο σκοτεινό σου ψυγείο

    Στίχοι: Γιάννης Αγγελάκας
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    Ενδιαφέρουσα η επιλογή του νέου nick.
     
  3. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    Καλή η παρέα μας εδώ, αλλά από ένα (ή περισσότερα) PM να κερδίσει Κ/κάποιος/α την εμπιστοσύνη σου... πολύ δύσκολό... εξ ου και "το χρυσό κουφέτο"...
     
  4. Kassandra

    Kassandra Regular Member

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας


    Και δεν φαντάζεσαι πόσες ακόμα κοπέλες,θα βάλω και τον εαυτό μου μέσα,το πιστεύουμε αυτό όταν πρωτομπαίνουμε...δυστυχώς υπάρχουν κι αυτές οι συμπεριφορές αλλά ευελπιστώ σε αλλαγές  

    Σέυχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Όπως το είπες: "αυτοβαφτίζονται" γι'αυτό και μετά από λίγο γελοιοποιούνται...  




    Ευχαριστώ όσους έκαναν τον κόπο να το διαβάσουν και όσους κατέθεσαν την άποψή τους    
     
  5. Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    Νομίζω πως σχεδόν όλοι νιώσαμε κάποτε σαν παιδιά στο λούνα παρκ. Κάποιος που γνωρίζει για πρώτη φορά ένα τέτοιο χώρο και νιώθει ότι βρέθηκε στο «χώρο του», έχει λογικά την επιθυμία να διαβάζει πολύ, να ρωτάει, να συνομιλεί, ίσως και να συναντάει άτομα, με σκοπό να πετύχει έναν πρώτο αυτοπροσδιορισμό (γιατί στην ουσία, ο αυτοπροσδιορισμός ποτέ δε σταματάει), να καταλάβει, δηλαδή, βασικά στοιχεία του εαυτού του. Η ανάλυση και η αναζήτηση γίνεται μέσα του. Σε εκείνη τη φάση δεν μπορεί να περιμένει από άλλους να ενδιαφερθούν. Όταν ξεκινήσει μια σχέση με κάποιο άλλο άτομο, εκεί αλλάζει το πράγμα. Τότε, εξερευνούν μαζί νέους ορίζοντες, ο καθένας από τη θέση στην οποία βρίσκεται.

    Δεν έχω καταλάβει αν η φωνή προερχόταν από κάποιο άλλο άτομο ή από τον ίδιο σου τον εαυτό. Όπως και να έχει, αφού υπήρχε και την άκουγες, τότε οι «παρεμβολές» θα έπρεπε να σε αφήνουν ανενόχλητη.

    Οι προσωπικές σου αξίες, η κριτική σου ικανότητα και οι προσδοκίες σου είναι ικανές να σε προστατεύσουν από επιβλαβείς επιλογές, πολύ περισσότερο από οποιουσδήποτε εγχώριους ή διεθνείς κανόνες του χώρου.

    Διακρίνω την ψυχολογική αναστάτωση που σου έχουν προκαλέσει ορισμένες δυσάρεστες εμπειρίες και την κατανοώ.
    Σου εύχομαι, όντως, να κλείσεις αυτό το κεφάλαιο και να κάνεις μια φωτεινότερη αρχή.

    Συμπεριφορές που ενοχλούν πολλούς ίσως πάντα να υπάρχουν (την ίδια στιγμή, βέβαια που οι ίδιες συμπεριφορές μπορεί και να αρέσουν σε άλλους). Το ζητούμενο για κάποιον καινούριο, ο οποίος δεν είναι απλά περαστικός, είναι να μπορεί να λέει «αυτό το άτομο δεν είναι για μένα, αλλά το BDSM είναι».
    Έτσι, λοιπόν, θα κλείσω με την ευχή να μην είναι ειρωνική η ακόλουθη φράση σου:
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2010
  6. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    Eυχομαι να εχεις μια πολυ καλυτερη "τυχη" με το νεο σου νικ,κ μαλλον μια καλυτερη συνεχεια! να προσεχεις κ να εχεις τα ματια σου 14!


    Υ.Γ.1. ειναι το "περιεργο κ αγαρμπο"πλησιασμα απο τον ανδρικο πληθυσμο, που ελεγα σε αλλο μου μηνυμα!
    Εμ καλα κ αυτοι δεν εβλεπαν,(δεν ξερω εαν το γραφεις κ εσυ,οπως ολες εδω μεσα)
    Ι am not looking for, i dont care , i 'm here, just to write and .. ,,
    για το φαινεσθαι, κ για το γραφειν, ειμαι ενας εκκολαπτωμενος δημοσιγραφος!

    υ.γ.2 τελικα κοριτσια ειχατε δικιο,με τετοια λιγουρια που υπαρχουν κ ξερολες που κυκλοφορουν ολογυρα μας, καλα κανετε κ ολες εχετε σχεση κ δεν ψαχνεστε!

    υ.γ.3. καλα κανω κ εγω που δεν εχω πλησιασει καποια εδω μεσα ..
    ισως σε καποιο παρτακι στο μελλον..
    πιο καλη η μοναξξιααα.. 
    me myself and i:crosseyed6:
    εμου του ιδιου:sleep:
    η αφεντια μου ο αφεντης! 
     
  7. Kassandra

    Kassandra Regular Member

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    Μάλλον παρερμήνευσες... Όταν δεν γνωρίζεις τίποτα για το χώρο από καπου πρέπει να ξεκινήσεις... Έχω γνωρίσει ανθρώπους που δηλώνουν Μάστερ οοι οποίοι απαξιώνουν τα πάντα... Στον έναν,για παράδειγμα,είπα ότι πρέπει να ζητήσει άδεια για να μου μιλήσει και είπε ότι αυτά δεν ισχύουν για εκείνον(?!?!?!) Μάστερ???δε νομίζω!!



    Καμία ειρωνία...ειλικρινά πιστεύω ότι είναι θαυμαστός ο χώρος του BDSM  
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    έτσι σκέφτομαι και εγώ ,δεν αντιλέγω με έχει σώσει ,από άκυρες καταστάσεις και όσες έτυχα ήταν εις γνώσην μου τις επιδίωξα ,και με όσες αφέθηκα (σαν σκλάβος μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού ) πέρασα υπέροχα και όσο λίγο και να κράτησε με γέμισε ...

    αλλά σε βάθος χρόνου αυτή η φωνή σε απωξενώνει ,σε καθιστά ιδιότροπη ,και όλο λιγότεροι σε πλησιάζουν ,συνήθως από έλλειψη εμπιστοσύνης ότι και καλά δεν είσαι υποτακτικούλι (τουλάχιστον με εμένα αυτό συμβαίνει .. )

    και εγώ απαξιώνω ,είμαι πολύ καλός ..! αλλά στο δρόμο όταν οδηγούμε υπάρχουν κάποιοι κανόνες ... όπως και στο κυνήγι ,ανάλογα με το τι είδους κυνήγι υφίσταντε και ανάλογοι κανόνες ..
     
  9. Kassandra

    Kassandra Regular Member

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    Η πορεία στο χώρο δείχνει ότι το δώρο της υποταγής του καθένα μας μαθαίνεις να το δίνεις σιγά σιγά σε αυτόν που το αξίζει και όχι σε αυτόν που το απαιτεί λόγω status.Αν αυτό κάνει κάποιους να λένε ότι δεν είμαστε υποτακτικοί,δεν μας λέει τίποτα πλέον.
    Σε απάντησή τους θα πω το εξής:
    Είμαι υποτατική,το χαιρομαι,κάνω δώρο την υποταγή μου σε ανθρώπους που μπορούν να την επεξεργαστούν σαν πρώτη ύλη και να δημιουργήσουν πάνω σε αυτή,θέλω και απαιτώ ποιότητα και δεν συναινώ σε οποιαδήποτε έκπτωση προσπαθεί να μου κάνει ο κάθε φερόμενος ως Κυρίαρχος απλά για να περάσει την ώρα του.Κάθε βήμα μου μου δημιουργεί την ανάγκη να ζητάω περισσότερα και όχι λιγότερα από όσα έχω αποκομίσει ως τώρα.Ανάγκη του να εξελίσσομαι και να δημιουργούμαι.

    Φιλικά
     
  10. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    kai παρα πολυ καλα κανεις
    συνεχισε ετσι
    και θα βρεις αυτον που ψαχνεις
     
  11. Akrisios

    Akrisios New Member

    Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας

    Πράγματι,η υποταγή είναι δώρο..Όπως και η κυριαρχία είναι δώρο.Συνήθως πιο ευχάριστο δώρο είναι αυτό που δεν έχουμε,αυτό που μας λείπει..Χθές γράφτηκα στο forum,δεν πίστευα ότι σε κάτι που νιώθεις, είσαι έτοιμος να κάνεις εκτώσεις ποτέ,ελπίζω οι "ειδικοί" να είναι λίγοι εδώ μέσα..
     
  12. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Μαθήματα Αυτοπροστασίας


    Όντως. Είναι εύκολο να "κυριαρχείς" σε κάτι που σου χαρίζετε.

    The Gift Theory / Η θεωρία του Δώρου