Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστίγωμα σκλάβου- σκλαβας. Είναι πόνος η εξευτελισμος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 20 Ιουλίου 2023.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό που διαφέρει είναι το εύρος του ελέγχου, μέσα στο εύρος ωστόσο του καθενός είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα, είναι αυτό που θέλει ο/η Αφέντης/Αφέντρα/Dom/Domme.

    Ας το θέσω αλλιώς, ένας αριθμός είναι άρτιος είτε διαιρείται από το 2 είτε από το 32, αυτό που αλλάζει είναι το σύνολο των αριθμών που διαιρούνται από τους δύο αυτούς αριθμούς, όχι το γεγονός ότι αμφότερα σύνολα περιέχουν μόνο άρτιους.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ατόφια κιμπάρικη αλγολαγνεία.
     
  3. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Και πόνος και εξευτελισμός αλλά και τιμωρία (όλα αυτά μαζί !)
     
  4. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    ότι απαιτείται η περίσταση. Το για να γουσταρει/ουμε δεν υπάρχει σαν ιδέα?
     
  5. slave32

    slave32 Contributor

    Οχι κατα τους ειδικους του φορουμ
     
  6. Keeper_

    Keeper_ Dominant: One who guides and protects another

    Φυσικά υπάρχει.

    Υπάρχουν ειδικοί στο BDSM;
     
  7. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Δεν ξερω... εγω μιλαω για το δικό μου πωπουδακο... οι αλλοι ας πάνε στους ειδικούς να τους πουν τι απορρυπαντικο συνιστούν...
     
  8. Keeper_

    Keeper_ Dominant: One who guides and protects another

    Για όλα τα πωπουδάκια έχει ο μπαξές. Ποικιλία υπάρχει.
     
  9. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Δεν είχα σκοπό να απαντήσω στο νήμα, καθώς πριν απαντήσω πάντα σκέφτομαι "τι προσφορά μπορεί να έχει η απάντηση μου"...
    Αυτή τη φορά σκέφτομαι πως ίσως για κάποιους να έχει.
    Η απάντηση από τα Κ/Α θα ήταν: ότι θέλω εγώ να είναι
    Η απάντηση από τα υ/σ θα ήταν : ότι θέλει ο ιδιοκτήτης μου να είναι.

    Παρατήρησα ότι η απάντηση αυτή έχει δωθεί, και έχει δωθεί από πολλούς σε πάρα πολλά νήματα και πιθανών/προφανώς να υπάρχουν άτομα που δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν/νιώσουν ότι αυτή η απάντηση κρύβει πολλές απαντήσεις από πίσω.
    Όταν αναφέρουμε ότι ένας ιδιοκτήτης αποφασίζει, αυτό σημαίνει ότι μια πράξη (οποιαδήποτε πράξη) την αλλάζει και την μετατρέπει όπως εκείνος κρίνει εκείνη τη στιγμή.
    Όπως καλή ώρα το μαστίγωμα. Μπορεί να μετατραπεί από τιμωρία έως ανταμοιβή
    Και από εξευτελισμό μέχρι επιβράβευση.
    Ένας ιδιοκτήτης γνωρίζει την ιδιοκτησία του σαν τον εαυτό του και κρίνει/πράττει ανάλογα.
    Το υ/σ δεν μπορεί να έχει άποψη πάνω στις αποφάσεις του ιδιοκτήτη.
    Αλίμονο αν τα αμάξια μας αποφάσιζαν πως: α, ξέρεις, σήμερα δεν μετακινουμαι... Έτσι... Γιατί μου γουστάρει.... 
    Με την ίδια λογική ένα υ/σ δεν μπορεί να απαντήσει:είναι καύλα, όταν το Κ/Α αποφασίζει να είναι κάτι άλλο.
    Οπότε αγαπητοί δεν έχει να κάνει με ειδικούς, εργοστάσια και κατασκευαστές.
    Είναι απλή λογική.

    Peace  
     
    Last edited: 17 Αυγούστου 2023