Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστίγωμα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 29 Οκτωβρίου 2008.

  1. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    πεστα βρε Μιρελλα..
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Μαστίγωμα

    Μα, βρε Μιρέλλα μου, μέσω του μαστιγίου θα νοιώσει την κυριαρχία;

    1ου, 2ου, 3ου τύπου, δεν ξέρω, κατά περίπτωση είναι αυτά τα πράγματα, αν εξακολουθούμε να μιλάμε εδώ γιά σαδισμό στα πλαίσια consensual ερωτισμού...

    Αλλά κυριαρχία, μέσω του μαστιγίου;   Τι είμαστε; Επιστάτες σε γαλέρες;
     
  3. zou

    zou

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    κρατω αυτα που πρεπει για την απαντηση σου....
     
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Μαστίγωμα

    Ένα μαστίγιο απλά υποδηλώνει την διάθεση kinky παιχνιδιού κατά την οπτική μου. Η παρουσία του και μόνο χωρίς κανέναν από τους "3 τύπους μαστιγώματος" συνεισφέρει στην άνοδο της λίμπιντο, ο ήχος επίσης όταν σκίζει τον αέρα. Για τον τρίτο τρόπο είμαι κάθετα αρνητικός, καθώς η υγεία και ευεξία της (και η δική μου εννοείται) αποτελούν βασικές προτεραιότητές μου.

    Συμφωνώ απολύτως
     
  5. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    Δεν έχει γούστο αν δεν καυλώνει και η άλλη. Επομένως 2+3 με την πρηγούμενη προυπόθεση ως απαραίτητη.
     

  6. Δεν γίνεται να υπάρχει μια κλιμάκωση; Ένας συνδυασμός και των τριών; Πρώτα χαλαρά, απαλά... μετά μέτρια ένταση, τσουχτερό... και τέλος σαδιστικό, ματωμένο, χωρίς έλεος και λύπηση;
     
  7. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    Δεν υπαρχει 1 η 2 η 3. Μπορει να ειναι επιβραβευση, μπορει και τιμωρια.. η απλα ηδωνη. Σε καθε περιπτωση ειναι διαφορετικο. ΠΑΝΤΑ ομως πρεπει να διασφαλιζεται η υγεια και η ασφαλεια του/της.
    Ειναι ομορφο να φτανουμε και να πιεζουμε τα ορια... αλλα οχι να τα περναμε υπολογιζοντας μονο την δικη μας τρελα.
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    Πω πωωωωω εσείς είστε άγριοι εδώ. Με τρομάζετε...
     
  9. llazouli

    llazouli Contributor

    Re: Απάντηση: Μαστίγωμα

    Born to be wild!!! 'Oxι, παίζουμε...τι νόμισες, δηλαδή;
    Μια χαρά και δυό τρομάρες!!!
     
  10. sklavos24

    sklavos24 New Member

    Βλέπω αρέσουν σε πολύ κόσμο τα παιχνίδια με το μαστίγιο!
    Και εμένα μ'αρέσει να τις τρώω. Από απαλό χερι γιατί έχω ευαίσθητο δέρμα
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    Μηπως καπου εκει ξεκιναει ο σαδισμος μας?
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    τωρα δεστο και με το SSC (και βαλε και λιγο κολιανδρο - του παει)