Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστιγώματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 1 Νοεμβρίου 2006.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις


    Εγώ από την άλλη δεν το πιστεύω αυτό , και εξήγησα το γιατί πιο πάνω .
    Το να μοιραστείς εμπειρίες πάνω στο συγκεκριμένο θέμα μάλλον χαζό θα είναι για τον απλό λόγο , όπως είπα, η κάθε φορά είναι μια άλλη φορά .
    Η αντίφαση δε από την μια στην άλλη μπορεί να είναι ακραία !

    Το μόνο συμπέρασμα που μπορούμε να βγάλουμε νομίζω είναι
    πως κανείς υποτακτικός και όχι painslut , δεν μπορεί να γνωρίζει τις αντοχές του ποτέ , γιατί αν την μια δεχτεί 2000 την άλλη μπορεί να μην δεχτεί ούτε 100 ,
    οπότε πιο θα είναι το αποτέλεσμα και τι συμπέρασμα θα βγάλεις εσύ από αυτό ?

    Εμένα μου έχουν συμβεί και τα δυο .
    Δεν ξέρω τις αντοχές μου αν με ρωτήσεις , δεν έχω να σου πω , τόσο η τόσο !
     
  2. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Ok anasia. Ως ένα βαθμό το δέχομαι αυτό που λες.

    Επίσης ομολογώ πως πήρα το μήνυμα από εσένα και τους Panacotta_of_Doom.

    Για αυτό λοιπόν και αντιπρότεινα:
    και είπα:
    Ισως λοιπόν θα ήταν καλύτερο να καταθέσουμε συγκεκριμένες στιγμές μαστιγώματος που μας έχουν μείνει αξέχαστες για κάποιους λόγους που έχουν να κάνους με τα όρια μας, σαν υποτακτικούς ή Κυρίαρχους. Σε ικανοποιεί αυτό; Τους υπόλοιπους; tender lilly, εσύ που έθεσες αρχικά το θέμα, τι λες;

    Η lara[E-p] π.χ. ήδη ανέφερε κάποιες εμπειρίες της, κάποια όρια και αντοχές της. Προσωπικά τις βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες, πάντως. Άσε που και οι δύο αποκαλύψαμε ένα από τα μυστικά όπλα των Κυρίαρχων, ένα από τα πιο σαδιστικά παιχνίδια που έχουν ανακαλυφθεί ποτέ στο BDSM, που περιλαμβάνει καμιτσίκι και πιαστράκια στις ρόγες!!!  

    Αγαπητέ Archon: το flogger που μας έδειξες δείχνει να είναι μαλακό και σχετικά κοντό, οπότε αν μοιάζει με το δικό σου, είναι ένα πολύ ωραίο και ηδονικό εργαλείο. Μια μόνο παρατήρηση για τις άκρες του συγκεκριμένου flogger της φώτο: Οι ουρές του είναι κομμένες διαγώνια, άρα (αυτό της φώτο) με τις γωνίες που έχει, μπορεί να ανοίξει το δέρμα πιο εύκολα. Και σίγουρα πονάει πιο πολύ από το κανονικό...
     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις


    Εμένα όχι . λυπάμαι !

    Αξέχαστες στιγμές μαστιγώματος δεν μου έχει μείνει ούτε μια ,
    γατί όπως έχω αναφέρει και σε άλλο ποστ …

    Ούτε σαν τιμωρία δεν μου λέει κάτι , ούτε σαν καύλα !

    Sorry Phoenixxx,
    αλλά μεν το δέχομαι άνετα , αλλά είναι έξω από μένα σε ουσία …
    δεν μπορώ να σε βοηθήσω !

    Όσο για την lara[E-p], δεν νομίζω πως είπε κάτι περιεργο ,
    είπε ..
    ‘’ Σε τιμωρία, τα 20 κτυπήματα με μονό μαστίγιο ήδη με φέρνουν στα όρια μου.
    Σε πόνο που μου προσφέρεται για δική Του μόνο ευχαρίστηση, μπορώ να αντέξω μέχρι 30 με μονό ή γύρω στα 50 με flogger.’’

    Και εγώ είπα πως έχω δεχτεί άνετα 2000 και καθόλου άνετα 100 σε αλλη στιγμη !

    so ?

    εμπειρια η μια , εμπειρια και η αλλη !

    Αυριο η lara[E-p] μπορει να φαει 1000 και να ειναι οκ !
    δεν το ξερει κανεις , ουτε η ιδια !
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2006
  4. gaby

    gaby Guest

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις αποκρίσεις σας  

    Συμφωνώ απολύτως Phoenixxx και γι αυτό έφτιαξα χωριστό νήμα με όλη αυτή την ενότητα.

    Για να είμαι ειλικρινής, εκτός από την οπτική των υποτακτικών, που με ενδιαφέρει πολύ, θα ήθελα να καταλάβω την οπτική των Κυρίαρχων.

    Αυτό που μέχρι τώρα γνωρίζω είναι ότι όταν δεν πρόκειται για τιμωρία προχωρούν αφουγκραζόμενοι τις ανάγκες του υποτακτικού στοιχέιου κυρίως.

    Έχω ακούσει από Κυρίαρχους, όχι ως προς εμένα και βαρυγκομισιές σε περίπτωση που η συγκεκριμένη υποτακτική αρέσκεται στο να τρώει χίλιες τη φορά, για πιό πολλές δεν είχα ακούσει. Υπάρχουν και υποτακτικές που φτάνουν σε οργασμό με τα 15 χτυπήματα.

    Και ως υποτακτική που θέλει να ικανοποιεί τον Άλλο, αναρωτιέμαι: Τελικά, την ώρα εκείνη τί θέλει ο Κυρίαρχος, ποιές ανάγκες δικές του καλύπτει;
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Μαστιγώματα

    σε περίπτωση τιμωρίας 70-100 δυνατες βουρδουλιες είναι οτι πρεπει..σε σκηνη πανω απο 150 γινεται μαλλον βαρετο για τον Κυριαρχο..τοτε πρεπει να επιστρατευσει και άλλες μορφες πονου..πχ με 150 βουρδουλιες και σβυσιμο τσιγαρου στην πλατη η σλαβα μου ηρθε γρηγορα και ανεπλιστα για μενα σε οργασμο..αρα ουκ εν τω πολλω το ευ..
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Μαστιγώματα

    ..η σκλαβα μου ηθελα να γραψω...sorry
     
  7. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Μου θυμίζει τσελεμεντέ όλη αυτό το thread. πειράζει;
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    ακουω ή μαλλον διαβαζω κατι νουμερα... 100, 150, 700..!!!!! Μα καλα και ζουν μετα; εκτος αν μιλαμε για χαδακια κι οχι για τσουχτερες ξυλιες...

    Φτου γμτ..ουτε για υποτακτικη κανω.. Αν φαω 2-3 θα πεσω τ ανασκελα
    Ουτε Κυριαρχη μπορω να ειμαι αφου δεν μ αρεσει να τους δημιουργω τυψεις κι ενοχες

    Ειμαι τελικα μια ανεπιδεκτη  
     
    Last edited: 7 Νοεμβρίου 2006
  9. gaby

    gaby Guest

    Καθόλου  

    Αρκεί να μη θες να φτιάξεις χαλβά εκείνη την ώρα χωρίς να γνωρίζεις πώς.

    Τί θα κάνεις τότε:

    α) Ο Τσελεμεντές είναι φίλος σου, του ρίχνεις μία αναπάντητη, σε παίρνει τηλέφωνο, τον ρωτάς και σου λέει

    β) Ρωτάς άλλους που έχουν φτιάξει και τους έχει πετύχει, σου λένε, δεν σε καλύπτουν και τους πείθεις να στον φτιάξουν οι ίδιοι

    γ) Μένεις χωρίς χαλβά και όχι μόνο αυτό αλλά σε διαολίζουν οι άλλοι που τον πέτυχαν.

    Διαλέγεις και παίρνεις  
     
  10. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    tender lilly  
    Προσωπικά, και νομίζω και αρκετοί από όσους συμμετέχουν σε αυτό το thread, δεν αναφέρουμε ούτε θεωρητικά, ούτε χάριν επίδειξης για να αποδείξουμε τι βασταγεροί και καλοί υποτακτικοί ή Κυρίαρχοι είμαστε. Αντίθετα, το αναφέρουμε σαν να είμαστε π.χ. παλιοί και νέοι πολεμιστές, που λέμε τις ιστορίες μας από τους πολεμους, γύρω από μια φωτιά! Για να ακούνε οι παλιοί και να μαθαίνουν οι πιο νέοι.

    Εκτιμώ ιδιαίτερα την ειλικρίνια σου zinnia και θα σου πω:

    Κατ' αρχάς, μην "μασάς"!   Δεν σημαίνει πως επειδή δεν είσαι μαζόχα, δεν είσαι και υποτακτική. Αυτό είναι αυτονόητο! Τα όρια είναι καθαρά προσωπικά και πιστεύω πως επιτέλους, έχουμε εκ διαμέτρου αντίθετες μαρτυρίες σε αυτό το thread! Υπάρχουν τόσο διαφορετικές αποχρώσεις πάνω στο θέμα, που για μένα είναι κρίμα να μην ακουστούν.

    Από την άλλη, τα όρια είναι για να επεκτείνονται συνέχεια. Υπό συγκεκριμένες συνθήκες ένας υποτακτικός, μπορεί να γίνει ακόμα και pain slut. Χρειάζεται κάποιο ταλέντο βέβαια, αλλά κάποιος/α μπορεί να προσαρμοστεί σε sessions και σε τιμωρίες.

    Πρέπει όμως ένας υποτακτικός να χαλαρώσει και δεχτεί αυτό που του συμβαίνει... Τότε, και μόνο τότε, θα μπορέσει να εξερευνήσει τα όρια και τις αντοχές του.
     
  11. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Και 100 και 150 και 300 μπορείς να φας άνετα ή δύσκολα. Πέρα από τον μαζοχισμό, ρόλο παίζει η εκπαίδευση στην επέκταση της αντοχής, η δύναμη των χτυπημάτων, αν υπάρχουν μικροδιαλείματα πχ ανά 50 χτυπήματα, το είδος του μαστιγίου, ζώνης, βίτσας κλπ, η διάθεση (συναισθηματική κατάσταση), η προθέρμανση, αν είσαι γυναίκα σε ποιά φάση του κύκλου σου βρίσκεσαι κοκ.
    Το ερώτημα είναι, ποιός μετράει τις 700 και πέρα (ειδικά αν η υποτακτική έχει μπεί σε subspace) και αν γλιτώνει την τενοντίτιδα ο Κυρίαρχος ειδικά αν το κάνει συχνά και μόνος. Δεν είναι όλοι οι Κυρίαρχοι δισκοβόλοι και πολλοί καπνίζουν.
     
    Last edited: 7 Νοεμβρίου 2006
  12. female

    female Contributor

    Σε καταλαβαίνω πολύ καλά... Μα εντελώς...