Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 12 Δεκεμβρίου 2005.

  1. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Και άμα τους αρέσει τι πάει να πεί?
    θέλω να πω ότι μπορεί και η "κουτσή Μαρία" να θέλει να κυριαρχεί αλλά μάλλον χρειάζονται ιδιαίτερες ικανότητες και ωριμότητα χαρακτήρα για να είναι σε θέση κανείς να αναλάβει τέτοια καθήκοντα - γυναίκα ή άντρας!
     
    Last edited: 1 Δεκεμβρίου 2008
  2. hugger

    hugger Regular Member

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Δε νομιζω οτι αυτο που κανει Αφεντρα καποια, ειναι η επιθυμια να κυριαρχει, το βρισκω πολυ ασθενες χαρακτηριστικο, και ευκολα ανατρεψιμο. Αντιθετα, ο εμφυτος σαδισμος ειναι κατι που που νομιζω ειναι ιδιαιτερο και αρκετα ισχυρο ωστε ναι μην ειναι ανατρεψιμο, ειναι μαλιστα παρον οχι μονο σε κυριαρχες, αλλα διαχεεται σε ολα τα υποσυνολα του bdsm πληθυσμου και αποτελει ενα απο τα σημεια τομης τους, μονο που εκφραζεται με διαφορετικο τροπο.
     
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ


    Αυτό μου κάνει!
    έχω κιάλλη ερώτηση:
    αυτος ο "εύμφυτος σαδισμός" εκφράζεται με συγκεκριμένο τρόπο σε κάθε σχέση του ατόμου αυτού?ή δύναται να μεταλλάσσεται?
     
  4. hugger

    hugger Regular Member

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    νομιζω jimboy οτι οσο περισσοτερο ηλιο και χωρο βρισκει, τοσο περισσοτερο μαγαλωνει και θεριευει, δηλαδη μεταλασσεται οπως λες, αλλα προς το καλυτερο. Για να μη παρεξηγηθω, καλυτερο, εννοω το σαδιστικοτερο. Θα μ ενδιεφερε η γνωμη κι αλλων πανω σε αυτο κατα προτιμηση βιωματικη.
     
  5. imagine

    imagine Regular Member

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Και καθε φορα προσαρμοζεται στις συνθηκες. Αν για οποιοδηποτε λογο δεν μπορω να πονεσω καποιον σωματικα για να ικανοποιησω τον σαδισμο μου, τον ποναω ψυχολογικα.Σαν να ξυνεις και ματωνεις μια πληγη.
     
  6. hugger

    hugger Regular Member

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    μεγαλειο!! ειναι ή δεν ειναι αυτο το αμαλγαμα των επιθυμιων ενος συνειδητου υπηρετη γυναικών?
     
  7. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Η στάση(δίαθεση) που θα έχω θα είναι συγκεκριμένη(να ικανοποιήσω...) ?δεν θα εξαρτάται καθόλου απ την έμπνευση που θα μου προσφέρει το έτερο άτομο?
    στη δική μου περίπτωση το τι θέλω κάθε φορά εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το τι θα "μου βγάλει" και ο άλλος.
     
  8. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Και δε βρίσκεται καλή μου κυρία? Περίεργο με τόσα αδέσποτα ….
    Υ.Γ. να συμπληρώσω να σου γλύψει τα πόδια και σου κάνει μασάζ σε όλο το σώμα....μμμμμ:xyxwave:

    Συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω (αν θα είχα κάτι παραπάνω να πω βεβαίως βεβαίως) 
     
    Last edited: 1 Δεκεμβρίου 2008
  9. footslave2

    footslave2 New Member

    Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    εγω πιστευω οτι ειναι πολλες αλλα ειπαμε στην ελλαδα υπαρχει ακομα το tabbo εδω υπαρχουν πολλα κοριτσια 18χ που δεν καπνιζουν μπροστα στον μπαμπα.
     
  10. xara_afentra_f_f

    xara_afentra_f_f New Member

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΟΛΕΣ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ Η ΚΟΛΑΝΕ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΕΔΩ. ΑΛΛΩΣΤΕ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΕΜΑΘΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΙΔΙΚΗ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΓΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΧΩ ΜΥΗΣΕΙ 2 ΣΚΛΑΒΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΟΛΟ.
     
  11. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    χρειαζονται ολες να γινουν αφεντρες ?
    η το χεις ή δεν το χεις
    ειδικα στην ελλαδα με τοση καταπιεση των γυναικων
    με αυτη τη λογικη θα επρεπε να εχουν αναπτυξει αντιροπιστικα οι γυναικες σαδιιστικες τασεις
    με συνεπαγωγη περισσοτερες αφεντρες (οχι κατ αναγκη ικανες)

    αυτος που το χει το ψαχνει
    κανενα βιβλιο κανενα φορουμ και να οι πληροφοριες
    Ασε που γα να εισαι καλος αφεντης ή αφεντρα ειναι θεμα χαρακτηρα
    και αυτο δεν μαθενεται
     
  12. Her0ica

    Her0ica Regular Member

    διαβασα μονο το αρχικο ποστ της φαιδρας και αυτο με ενδιαφερει
    εγω μπηκα σε αυτο το σαιτ με σκοπο να μαθω να εκφραζω τη φυση μου που ειναι αναμφισβητητα κυριαρχικη με ενα τροπο που αντιλαμβανομαι οτι ειναι μια μορφη τεχνης
    εχω την αισθηση οτι παρεξηγηθηκα και αναρρωτιεμαι τελικα αν η μη αναζητηση βοηθειας με κανει πιο ισχυρη η πιο ηλιθια
    και αυτο ειναι γενικος κανονας