Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μερικές σκέψεις..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Elena_gr, στις 31 Οκτωβρίου 2015.

  1. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μερικές σκέψεις μου.

    Η ταυτότητα μου λοιπόν ας πούμε ότι είναι Υποτακτικη με αρκετά στοιχεία μαζοχισμού είτε αυτός είναι ψυχολογικός είτε σωματικός.

    Ωστόσο πιάνω τον εαυτό μου μερικές φορές να επιθυμώ να δοκιμάσω και κάτι άλλο ή να μου αρέσει η ιδέα αυτού του κάτι άλλου.

    Για να γίνω σαφής. Δεν θα μπορούσα να έχω έναν ρόλο ''σκλάβας''. Δεν θα είχα τα κότσια για κάτι τέτοιο και στην τελική νομίζω ότι δεν με εκφράζει......................μέχρι πρίν λίγες μέρες.

    Μέχρι να φανταστώ τον εαυτό μου με Πνίχτη. Το διάβασα κάπου εδώ κι η ιδέα με γοήτευσε φαντάζοντας τον λαιμό μου να τον διακοσμεί ένας σκυλίσιος πνίχτης.

    Δεν μου φτάνει το κολάρο θέλω και Πνίχτη; Το θέμα είναι ότι το κολάρο με την ευρεία έννοια δεν το συμπαθώ ιδιαίτερα. Μου αρέσει αλλά δεν τρελένομαι και στην ιδέα. Ξέρω πόσο τιμητικό μπορεί να το θεωρεί ο καθένας Ο πνίχτης όμως είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

    Επίσης έχω πιάσει τον εαυτό μου να έχει κατα καιρούς (σπάνια) σαδιστικές τάσεις απέναντι σε γυναίκες μόνο.

    Σας έχει συμβεί ή σας συμβαίνει κάτι παρόμοιο;
     
    Last edited: 31 Οκτωβρίου 2015
  2. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Σαδιστικές τάσεις έχω μόνο για τα αφεντικά μου!!
    Τωρα για τις γυναίκες συγκεκριμένα.... τί να πώ??δεν μου βγαίνει ούτε να τους κάνω κάτι ούτε να μου κάνουν...
    Ο πνίχτης δεν είναι καθόλου της αισθητικής μου 
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Νιωθω ακριβως το ιδιο...

    Ενα κολλαρο με την εννοια της δεσμευσης σε σχεση D/s ειναι σοβαρη υποθεση για πολλους, αλλα παρολα αυτα επειδη εχω φετιχ το δεσιμο με σκοινια, αλυσιδες, χειροπεδες, πνιχτη, το κολλαρο μπορεις να το θεωρησεις και ως κολλαρο εκπαιδευσης https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Το-κολάρο-και-η-σημασία-του.36069/. Τα δεχομαι με μεγαλη ευχαριστηση. Εχω προτιμηση στα κολλαρα και τις αλυσιδες σκυλου απο pet shop.

    Για τα δικα μου γουστα δεν υπαρχει τιποτα πιο καυλωτικο, απο το να ειμαι στα τεσσερα και να με σερνει καποιος με αλυσιδα και κατα τη διαρκεια ενος σεσσιον να με τραβαει με βια απο αυτο. Ειναι μοναδικη η αισθηση αυτου του πνιξηματος και του ελεγχου που ασκει ο αλλος πανω σου εκεινη την ωρα. Μπορεις να συνδιασεις δεσιμο σε κρεβατι με καγκελα και πνιχτη στο ωραιο σου λαιμουδακι με μια ωραιοτατη χοντρη αλυσιδα. Μπορεις επισης να εισαι δεμενη χειροποδαρα με αλυσιδες και πολλα αλλα.

    Το να εισαι υποτακτικη οπως και εγω, δεν σημαινει οτι θα παψεις να εισαι εαν επιθυμεις να δοκιμασεις καινουργια πραγματα και μαλιστα το θεωρω απολυτως φυσιολογικο. Δοκιμαζεις οτι σου αρεσει και εαν τελικα αποφασισεις πως σου αρεσει και να κυριαρχεις, θα εισαι switch.

    Με τις γυναικες, εχω μονο σαδιστικες τασεις. Εαν πχ μου αρεσει καποια βγαινει στην επιφανεια μονο ο σαδισμος και γι αυτο φοβαμαι να προχωρησω σε μια συνευρεση με γυναικα. Δεν ξερω πως να φερθω και πως θα καταφερω να ελεγξω την ολη σκηνη. Να σαδισω αντρα, δεν μου βγαινει με τιποτα.

    Εαν θελεις να φορας κολλαρο ή πνιχτη ή οτι αλλο σου κατεβει να το κανεις και να μην καταπιεζεσαι. Μην κολλας σε λεπτομερειες και συζητα με τον παρτενερ σου τις προτιμησεις σου, που ξερεις μπορει να εχετε τις ιδιες.
     
  4. γιατι να τα βαλεις σ ενα μπλεντερ... το κολαρο μιας σκλαβας ειναι συμβολισμος οχι αντικειμενο... ειναι οπως λες το ναι σε μια προταση γαμου...
    το κολαρο ως κολαρο ειναι πραγμα... το φοραγα καθε σαββατοβραδο που πηγαινα στο στεκι μου.. δεν ημουν σκλαβα ουτε υπο οπως και οι υπολοιποι θαμωνες.. ηταν και ειναι ενα αξεσουαρ το οποιο η εννοια του καθοριζεται απο το ζευγαρι κι οχι το αναποδο...
    στο δευτερο σκελος δεν θα απαντησω  
     
  5. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Χαχαχα μην φοβάσαι οι λίγες σαδιστικές μου τάσεις είναι εξαιρετικά σπάνιες.  
     
  6. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να δοκιμάζουμε ότι θελουμε. Να μην κολλάμε πουθενα.
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Κάποια στιγμή θα πρέπει να μιλήσουμε γι αυτές τις τάσεις, το καταλαβαίνεις κι εσύ, έτσι δεν είναι?  
     
  8. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Anytime darling...
     
  9. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Ελενα και μένα θα μου άρεσε να μιλούσαμε για τη σαδιστικη σου πλευρά  
     
  10. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Τονίζω πως έχω σπάνια σαδιστικές τάσεις και υπό συνθήκες.
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    τελειωσε τωρα το ειπες!  
     
  12. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    ...Ηθικο δίδαγμα: πιο καλά να μασάς, παρά να μιλάς