Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μετά τους γιαλατζί Κ έχουμε και τα δήθεν υ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 10 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ηταν πολυ πετυχημενη η απαντηση σου και αυτην "βαθμολογω"  
     
  2. Sir_Rod

    Sir_Rod Regular Member

    γλυκε μου γουρουνε.χαιρομαι για σενα που εχεις περισσοτερο αισθητικη. ωραιο πραγμα ομως και η καυλα.δε συμφωνεις?

    υγ.λιγο ασυνδετο βεβαια το σχολιο σου ως απαντηση στα λεγομενα μου,αλλα δεκτο.το ειπες αυτο που ηθελες.ελπιζω να ησυχασες τωρα.
    υγ2.απο τοτε που εξεφρασα την αποψη μου δεχομαι συνεχως επιθετικα μυνηματα αλλα και πολλα συγκαταβατικα.γενικα εχει ενδιαφερον απο την μια να βλεπω πως αντιδρουν αυτοι που ενδεχομενως για καποιο περιεργο λογο εχουν θιχτει απο την αλλη διαπιστωνω πως το οτι απεχει κοσμος απο το φορουμ τελικα δεν ειναι μονο θεμα ποιοτητας των ποστ...υπαρχουν κιαλλα προβληματα  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Συγκινήθηκε το μ###νί μου, ρε, φίλε.
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art


    Δεν γνωρίζω τον τρόπο που μετράς την αισθητική, ούτε ότι αυτή ηταν ποσοτική,και όχι ποιοτική.

    Δεν γνωρίζω αν θεωρείς ότι οι απαντήσεις που δέχεσαι είναι επιθετικές ή όχι, καθώς και πότε κρίνεις ότι αυτές είναι συγκαταβατικές.
    Ποτέ δεν μ' άρεσαν τα πυροτεχνήματα, κρατούσαν πολύ λίγο. Πάντα είχαν όμως το κοινό τους.

    Αν έχεις σκοπούς σου εύχομαι να τους εκπληρώσεις.

    υ.γ. με επιβεβαίωσες πάντως ότι είσαι συνεχώς εδώ.
     
  5. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    εμενα προσωπικα μου αρεσε η απαντηση σας @Sir_Rod κι ας ηταν επικριτικη.

    Mου αρεσε μεχρι το σημειο, που πιστεψατε οτι εχετε το δικαιωμα να ανεβειτε στον αμβωνα
    και απο κει πανω να βλεπετε τους αλλους σαν μικρους.

    Στην πραγματικοτητα εχουν το ιδιο μεγεθος με εσας. Με οτι αυτο συνεπαγεται.

    και το κρισ-κρος-καμακι-τσατ σας καταμεσης στο θεμα μας, δεν υπογραμμιζει και την "ποιοτητα"
    που τοσο αποζητατε
     
  6. Sir_Rod

    Sir_Rod Regular Member


    χαιρομαι που μου δινεις την ευκαιρια να πω πως δεν νιωθω υπερανω κανενος. το ξαναδηλωσα και στο νημα σου. πραγματικα. δεν υπαρχει μετρο για το ποιος ειναι παραπανω και ποιος οχι. απλα υπαρχουν καποια σημεια δεοντολογιας τα οποια κατα την αποψη μου τα ειχες υπερβει. ενιωσα την αδικια και μαζι με την αντιδραση μου βρηκα την ευκαιρια και εκανα ενα γενικοτερο σχολιο για το πως λειτουργει.Μετα καποιος με πληροφορησε πως ουτε σεξιστης εισαι ουτε ελιτιστης,αλλα τρολαρεις.Ολο αυτο ομως φαινεται πειραξε πολλους που προφανως νιωθουν το φορουμ δικο τους και την καθε αποψη καινουριου χρηστη του επιθετικη προς τα κεκτημενα τους. αυτο καταλαβα απο τις αρνητικες αντιδρασεις των περισσοτερων αλλα και απο μαρτυριες των πιο συγκαταβατικων. Μου εγινε λοιπον σαφες οτι προτιματε ενα φορουμ κλειστο και το δεχομαι. Βεβαια το αν θα συμμετεχω σε αυτο (με δικη μου ευθυνη) ή αν θα παραμεινω στο τσατ νομιζω πως ειναι ξεκαθαρα δικο μου θεμα. βλ.αναφορα του γουρουνι
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    έχεις εγγραφεί στο site από το 2014, αυτό δεν σε κάνει καινούριο μέλος του. Το πώς θα χρησιμοποιείς το site αφορά εσένα, όμως αυτό είναι διαφορετικό από το να κριτικάρεις περί ποιότητας. Δεν γνωρίζω σε ποιά παλαιότερα μέλη αναφέρεσαι, με ποια συναναστρέφεσαι και γιατί απέχουν.Ούτε εσύ μάλλον γνωρίζεις την παλαιότητα του καθενός από αυτών που γράφουν εδώ. Θα πρέπει όμως να καταλάβεις ότι όταν απέχεις από οτιδήποτε δεν μπορείς να το κρίνεις γιατί δεν είναι στα μέτρα σου, είναι δική σου επιλογή να απέχεις.Η κοινότητα κάθε άλλο παρά κλειστή είναι και το ξέρεις αυτό, οπότε ακόμα επιμένω στο να μην καταλαβαίνω γιατί εξακολουθείς να γράφεις για διακρίση ανάμεσα σε παλαιότερα και νεότερα μέλη. Αν λοιπόν, πραγματικά ενδιαφέρεσαι για την ''καλή ποιότητα'' στην οποία αναφέρεσαι, το πινέλο είναι στο χέρι σου, άφησε την ζωγραφιά σου και θα κριθείς κι εσύ από όλους μας. όπως κρινόμαστε κι εμείς. Όμως μην ξαναπροσπαθήσεις να κρυφτείς πίσω από το δάκτυλο σου, είναι μικρό.
     
  8. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    σας υπενθυμιζω οτι το νημα εχει σαν θεμα μια ΕΡΩΤΗΣΗ μου προς την "κοινοτητα"

    του τυπου "τι θα καναντε ΑΝ" σας πλησιαζε καποιος/α και εσεις καταλαβαινατε οτι κατι δεν παει καλα. Ανατρεξτε το μηνυμα #1

    Πλεον βλεπω μεχρι και τα σώψυχα εδω μεσα.

    Αν καποιος/α θεωρει το φορουμ δικο του @Sir_Rod τοτε να κανει δυο πραγματα
    • να επιτρεπει τη συμμετοχη μονο σε ατομα του δικου του βεληνεκους. Ας εφαρμοσει "εισακτηριες εξετασεις συμμετοχης"
    • να διωξει οσα μελη δεν πληρουν τις απαιτησεις του. Με δυνατοτητα αμοιβαιας λυσης και οχι ανοιγοντας προσωπικες εριδες.
    Τοσο απλα...
     
  9. Sir_Rod

    Sir_Rod Regular Member

    α.Ειμαι καινουριο μελος στο φορουμ.μολις προχθες εκανα το πρωτο μου ποστ.Μεχρι τωρα ημουν ενεργος μονο στο τσατ και το φορουμ προσπαθησα να το χρησιμοποιησω κυριως ενημερωτικα. Αυτο εννοω καινουριο μελος.
    β.Η κριτικη δεν αφορουσε μονο δικη μου αποψη,η οποια περιοριζοταν κατα βαση στη δυσκολια χρησης του φορουμ (οταν λεω φορουμ,αναφερομαι στα νηματα) , λογω των πολλων οφ-τοπικ που ειχαν εντονη τη χροια της αυτοπροβολης.Αφορουσε κατα βαση τις μαρτυριες ανθρωπων που απεχουν.Και το τονισα αυτο.Αλλα ας τα ξαναπω.Δεν με πειραζει.
    γ.Δε γραφω για διακριση σε νεοτερα και παλαιοτερα μελη. Μιλαω για την επιθετικοτητα που μπορει να βιωσει καποιος νεοτερος στο φορουμ που θα πει την αποψη του θιγοντας θεματα τα οποια πιθανον να μην εχουν θιχτει μεχρι τοτε.Θεωρω πως και λαθος να ηταν η κριτικη μου τετοιο ομαδικο πεσιμο δε δικαιολογειται.(ακομα και αυτο δεν ειναι δικη μου θεση, αλλα πολλων που ενδεχομενως να στηριξαν την αποψη μου,πιο πριβε ομως,μιας και αυτοι νιωθουν πως ο λογος τους εχει αφαιρεθει απο το φορουμ)
    δ.Προσωπικα δεν με ενδιαφερει καμια ποιοτητα του φορουμ.Η τοποθετηση μου ειχε συναδερφικη διαθεση καλοπροαιρετης κριτικης. Ο λογος ισως ηταν οξυς αλλα αν παρατηρουσε καποιος θα διαπιστωνε πως ειχε καλη διαθεση. Δεν μιλαω βεβαια για τα σεξιστικα του λυκου.Μιλαω για την κριτικη επι της λειτουργιας του φορουμ
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    θα ηθελα παρα πολυ να μου πεις ΕΝΑ απο τα περιβοητα σεξιστικα μου μηνυματα.
    Θελω να το εκτυπωσω, να το κορνιζαρω και να το θαυμαζω.
     
  11. Sir_Rod

    Sir_Rod Regular Member

    λυκε.2 σελιδες αναλυσης για το "περι σεξιστικου" σχολιου. μονο η φωτογραφια της τυπισσας σου εμεινε?
     
    Last edited: 14 Σεπτεμβρίου 2015
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    το "ρε" εκει που αρμοζει !

    ζητησα ΕΝΑ "σεξιστικο" μηνυμα, γιατι θελω να καλιμπραρω το οριο,

    ΤΙ θεωρειται σεξιστικο !!! σε ενα φορουμ που αφορα το BDSM