Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μετά τους γιαλατζί Κ έχουμε και τα δήθεν υ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 10 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. Dapom

    Dapom Contributor

    βεβαια να συμπληρώσω και το εξής...οτι ακόμα και στην περίοδο της χαλαρότητας για το αν θα ασχοληθώ με την "εκπαίδευσή" της παίζει πολυ σημαντικό ρόλο και η ίδια και πόσο θα με ιντριγκαρει ο χαρακτήρας και η προσωπικότητας για να μπω σε μια τέτοια διαδικασία.
     
  2. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    σωστα ! αλλα επιτηδες ανεφερα το "ανεπιδεκτo μαθησεως"  
     
    Last edited: 10 Σεπτεμβρίου 2015
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    έχουμε γαμήσει τ' άπειρα εδώ μέσα,ας αφήσουμε τον Gauss ήσυχο εκεί που είναι!!!
     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Προσωπικά μόνο και μόνο που θα ερχότανε και θα μου προσφερόταν σαν υ χωρίς να υπάρχει μια πρότερη σειρά επαφών θα την "διέγραφα" άμεσα!
    Μπορεί να είμαστε οπαδοί ενός συγκεκριμένου τύπου σχέσεων αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δρούμε με γνώμονα την καύλα και μόνο!
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Μετά, για να ολοκληρωθεί το σήκουελμ ν
    Από ότι καταλαβαίνω και γνωρίζω στις πρώτες επαφές γνωριμίες, δεν υπάρχουν πρωτόκολλα, επίσης τι περιλαμβάνουν τα προσχήματα Κ και υ, έστω τα στοιχειώδη.
    Ο Κ αφού δεν είναι κυρίαρχος του υ, πώς αποκτά δικαίωμα παρατήρησης;
     
  6. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Προσωπικά νομίζω ότι το ερώτημα του "Δημήτρης Άλφα" δεν έχει μία οικουμενικά ορθή απάντηση, εκτός της:

    "Κάνε όπως σου έρθει εκείνη την ώρα χωρίς δεσμεύσεις και υποσχέσεις".

    Οκ, αποδεικνύεται μία ψευταρού που ούτε η ίδια δεν ξέρει τι θέλει. Και δεν δείχνει να είναι αυτό που ψάχνεις. Αλλά είναι όμορφη και σου αρέσει. Απολαμβάνεις λοιπόν την όμορφη ευκαιρία για όσο σε ευχαριστεί και η ζωή συνεχίζεται. Σωστό.

    Δεν έχεις όρεξη και σε πέτυχε και σε λάθος στιγμή, ή απογοητεύεσαι από εκείνη. "Συγνώμη αγάπη μου" και αντίο. Και αυτό σωστό.

    Αιφνιδιάζεσαι και δεν ξέρεις τι να κάνεις ακριβώς. "Θα κρατήσουμε επαφή και βλέπουμε". Σωστό κι αυτό.

    Λάθος είναι να φερθείς καταπιέζοντας τον εαυτό σου ή να ψάχνεις να φερθείς βάσει ενός κοινά αποδεκτού "πρωτοκόλου συμπεριφοράς", ατύπως διτυπωμένο. Δεν υπάρχει τέτοιο στις ανθρώπινες σχέσεις εκτός του σεβασμού του άλλου, και δεν εννοώ των ιδιοτροπιών του.

    Μία ερώτηση που έχει άπειρες σωστές και άπειρες λάθος απαντήσεις, όλες εξατομικευμένες και όλες κατά περίπτωση και περίσταση.
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά νομίζω ότι ο Δημήτρης το έθεσε ότι όλο αυτό γίνεται στα πλαίσια του BDSM.
    Ορθός βέβαια και αναφέρεις πως το προβλεπόμενο σε όλες τις ανθρώπινες σχέσεις είναι ο σεβασμός.
     
  8. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf


    Δεν ειναι ακριβως ετσι. Ναι μεν, στην "γνωριμια" δεν υπαρχει "σχεση", αλλα και παλι τηρουνται καποια βασικα.
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ωραία, μπορείς να μου πεις ποία θεωρείς τα βασικά, για να μπορέσω να καταλάβω;
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    τα ξερεις φιλτατε, στον χωρο ανηκεις, δεν ειναι αναγκη να επαναλαμβανομαστε
     
  11. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Κατά την άποψη μου επειδή αυτά τα βασικά που αναφέρεις ο καθένας τα έχει τροποποιήσει κατά το δοκούν καλύτερα είναι (και από την στιγμή που δεν υπάρχει σχέση) να ρέουν τα πράγματα ως βανιλα.
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    μια επανάληψη, ποτέ δεν κάνει κακό, εκτός και αν δεν θες να πεις.