Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μετά το ΟΧΙ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest05, στις 16 Ιουνίου 2008.

?

Θα το επηρεάσει

  1. Ναι. Θα το επηρεσάσει αρνητικά.

    4 vote(s)
    36,4%
  2. Οχι. Δεν θα το επηρεάσει αρνητικά

    7 vote(s)
    63,6%
  1. specialsub

    specialsub New Member

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ
    Φυσικά και έχει σχέση με BDSM και καλά το έβαλες εδώ.
    Τι λέει η Συνθήκη με λίγα λόγια...

     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αν ήταν 24/7 θα είχε ενδιαφέρον η συζήτηση με ένα παγωμένο Irish coffee στο χέρι.
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Μετά το ΟΧΙ

    Μπορεί οι Ιρλανδοί να είπαν όχι στην Ευρωσυνθήκη, αλλά και ο Ιωάννης Μεταξάς είπε ΟΧΙ στο ιταλικό τελεσίγραφο, ενώ ήθελε να πεί ΝΑΙ, και ως εκ τούτου μπερδεύτηκε ο Ζαχαριάδης και φύγαν μερικοί κι απ' την Ακροναυπλία.
    Κατά τα λοιπά, ουδεμία σημασία έχει η απόρριψη της Ευρωσυνθήκης, καθ' όσον ουδόλως διακρίνεται, μετά τη διεύρυνση, επιτάχυνση των διαδικασιών ολοκλήρωσης και το ευρωπαϊκό, ανέκαθεν θνησιγενές, μόρφωμα, παραμένει συρόμενο πτώμα.
    Η έκφραση 'πότε θα γίνουμε Ευρώπη", ψωμοτύρι του καράβλαχου, υποκρύπτει μια τελολογική και συνάμα εσχατολογική αντίληψη περί ιστορικού γίγνεσθαι (ο 'μονόδρομος της προόδου', κατά το εκχυδαϊσμένο διαφωτιστικό σχήμα του Condorcet), εξ ίσου ανεδαφική με τα χριστιανορθόδοξα ιδεολογήματα των Χριστόδουλων.
    Ως προς τα ήθη και το bdsm, το τελευταίο αντιπροσωπεύει μια νότα σεξουαλικού σουρεαλισμού, είτε στα δυτικότροπα είτε στα ανατολικογενή συμφραζόμενα του και οποιαδήποτε Ευρωσυνθήκη, με το αγοραίο νεοφιλελεύθερο και αστυνομικό περιεχόμενο της ('ασφάλεια'), θα το αφήσει κατ' αρχήν ανεπηρέαστο.
    Οπότε πάω για Irish coffee με την Έυα.
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν το νομιζω!
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Φαντάζομαι πως στην ανώτερη οικονομική τάξη ανήκουν πλέον αυτοί που αποκαλούσαν (ή αποκαλούν ακόμη) τους εαυτούς τους αριστερούς  
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Μεγάλη φαντασία έχεις.
     
  7. specialsub

    specialsub New Member

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ τόσο έξυπνος άνθρωπος και έχεις υποστεί τόσο μεγάλη πλύση εγκεφάλου, έχεις δεί κανέναν να έχει βγεί και να έχει πεί είμαι περίφανος που είμαι Δέξιος και πλούσιος? Δεν υπάρχει αριστερά και δεξιά πιά, αυτοί που αριστεροί πιά είναι τα μεγαλύτερα κατακάθια και χρησιμοποιούν την αριστερά για να περάσουν την παγκοσμοιοποίηση, δεν θα αναφέρω κόμματα πάντως μπορείς να κοιτάξεις στο ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ του καθένα και να δείς αν είναι "αριστεροί" αυτοί που έχουν τα περισσότερα...
     
  8. Guest05

    Guest05 Guest

    Βρε Σπέσιαλ, είπα 'γω πως ο πλούτος έχει πολιτική τοποθέτηση; Σαφώς και δεν έχει πια. Παλαιότερα ναι μα τώρα όχι. Το «μεγάλη φαντασία έχεις» δεν ήταν αποδοκιμαστικό.
     
  9. specialsub

    specialsub New Member

    *για να περάσουν την παγκοσμιοπίηση και να πλουτίσουν περισσότερο
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    Προσωπικά είμαι υπέρ της «παγκοσμιοποίησης» της δικής μας όμως. Των λαών. Μια παγκοσμιοποίησης ειρηνικής συνεργασίας των λαών σε καθεστώς δικαιοσύνης, και σεβασμού των διαφορετικών πολιτισμών. Με ανοικτά σύνορα, ίσες ευκαιρίες σε όλους και ίσα δικαιώματα. Η κεντρική εξουσία το μόνο που έχει να κάνει είναι η διασφάλιση των όρων.

    Η παγκοσμιοποίηση θέλουμε δεν θέλουμε είναι ένα μη αναστρέψιμο γεγονός.

    Το να νοιάζεσαι και να υπερασπίζεσαι σ' αυτόν τον καταιγισμό το χωριό που γεννήθηκες, την πόλη σου, την περιφέρειά σου, τη χώρα σου είναι εύλογο και αναγκαίο.
    Τα τείχη δεν τα χτίζουν πλέον οι λαοί αλλά τα χτίζουν μια χούφτα πολυεθνικές και μερικοί γραφικοί εθνικιστές.

    Και βέβαια θα συνεχιστεί ο ίδιος πόλεμος για την επικράτηση των... θεάρεστων και περιούσιων εθνών, φυλών και γενών, (Αμερικαναράδες Ελληναράδες κλπ) σύμφωνα με τις γραφές, τις προφητείες και δεν ξέρω γω τι άλλο.

    Στο χέρι μας είναι όχι να τους γυρίσουμε την πλάτη αλλά να τους κοιτάξουμε στο πρόσωπο, κι αμα λάχει αν δεν βαστάμε μολότοφ και μια μούτζα την ίδια δουλειά κάνει.
     
  11. specialsub

    specialsub New Member

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ εγώ προσωπικά όταν ακούω για πολλά κεράσια...
    Κοίτα η επίσημη ιστοσελίδα της Ε.Ε (δεν μπορώ να βάλω url ακόμα) τι λέει για την Συνθήκη της Λυσαβόνας, να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά στις μεγάλες και φωτισμένες βιτρίνες γιατι εσύ μάλλον απο το πολύ φώς έχεις ζαλιστεί και πας απο λάθος δρόμο...


    απο την επίσημη ιστοσελίδα της Ε.Ε
    ναι ναι get me superman!  

    ΕΛΕΟΣ! Δεν βλέπεις ότι είναι το νέο Ευροσύνταγμα που απέτυχε γιατί αντέδρασαν όλοι?
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Μάλλον άλλα λέει η θειά μου άλλα ακούν τα αυτιά μου ....
    Ξαναδιάβασε τζιέρι μου τι γράφω.