Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μεταστροφή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 15 Οκτωβρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μεταστροφή

    Δεν ξέρω αν θα τον άλλαζε σε σκλάβο,αλλά σίγουρα όχι σε σκλάβο του..Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις ,αφού άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.
    Και μην πείτε πως δεν είναι άβυσσος,γιατί αν αυτή δεν υπήρχε ως στοιχείο ,δε θα υπήρχε γαλλικός κινηματογράφος   
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Έγραψες μεγάλε!!!
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μεταστροφή

    Ευχαριστώ πιστέ μου φίλε 
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Όλα αυτά πουν λες ενδυκνύουν απλά πως ο τάδε εξ αρχής δεν ήταν εκείνο που νόμιζε και απλά ανακάλυψε τον πραγματικό του εαυτό.
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ...η τον άλλο του εαυτό που εψαχνε διεξοδο, ερεθισμα η καταλληλες συνθηκες για να εκδηλωθει!

    Μη μας ξενιζει...
    Ολα μεσ' το παιχνιδι της ζωης ειναι!
     
  6. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Τα bold είναι δικά μου.
    Το να δείξει ανοχή Κάποιος για ένα χ χρονικό διάστημα δεν είναι ένδειξη αδυναμίας. Αυτή μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες (προσωπικά σοβαρά προβλήματα που αποσπούν την προσοχή Του, δοκιμασία της υπό και τόσα άλλα). Η αλήθεια της φύσης του θα αποδειχθεί την στιγμή που κάτι θα υποπέσει στην αντίληψή Του ως μη αποδεκτό... και δεν θα αργήσει να συμβεί.

    Εσφαλμένη άποψη που διαμορφώνεται από την αίσθηση ότι δρούν "εκ του ασφαλούς", από την στιγμή που δεν υπόκεινται σε κανέναν έλεγχο και περιορισμό. Σφάλμα! Ο κάθε μέτοχος της σχέσης κρίνεται από τις πράξεις του! Αν ο κόπος να μετασχηματίσεις κάποιον άνθρωπο, να αλλάξεις την πνευματική δομή του και να τον διαμορφώσεις όπως θέλεις είναι "γκλαμουρ", ας μου δείξει κι εμένα κάποιος την "γκλαμουρια" αυτή... γιατί ο δύσμοιρος βλέπω μόνο την δυσκολία της πρόκλησης, την απαιτητικότητα της διαδικασίας και την ευχαρίστηση του αποτελέσματος (από το σταδιακό μέχρι το τελικό).

    Έδωσες φωνή στην σκέψη μου για το ερώτημα αυτό!
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Μεταστροφή


    Με τους switch τι γίνεται;
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Με τους switch φίλε Incomlete τα πράγματα είναι ακόμη πιο δύσκολα (νομίζω). Εκεί κι αν χρειάζεται αυτοσυνείδηση και κατασταλαγμένη άποψη 1) για να δεχτείς τον εαυτό σου 2) για να σταθείς έναντι των άλλων που υπερασπίζονται την «καθαρότητα».

    Κάποτε είχα γράψει εδώ πως «όλοι είμαστε switch» με την έννοια πως δεν υπάρχει 100% κυρίαρχος ή σκλάβος. Αυτές οι έννοιες είναι θεωρητικές αλλά υπάρχουν πολλοί που κλίνουν σημαντικά προς τη μία ή την άλλη πλευρά. Οι Κυρίαρχοι κάπου, κάποτε υποχωρούν και «υποτάσσονται» αλλά αν στερηθούν το μεθύσι της εξουσίας θα καταρρεύσουν ως άτομα. Γι αυτό είπα πως ότι και να γίνει, ότι και να κάνουν, είναι καταδικασμένοι να ηγούνται, όσο κι αν τους κοστίζει.
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μεγάλες αλήθειες KyriosG
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Το δύσκολο είναι να δεχτεί κανένας τον εαυτό του. Η μεταστροφή είναι κάτι το ενδιαφέρον, γυρίζει κάποιος σελίδα. Είμαι πεποισμένος ότι δεν πρέπει να ντρέπεται, αν αισθάνεται καλά είναι κάτι που πρέπει να γίνει. Τουλάχιστον σε αυτή την κοινότητα δεν πρέπει να έχουμε ταμπού.
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Αλλά, πολλές φορές, έχω διακρίνει ότι υπάρχουν ταμπού. Δυστυχώς!
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ενταξη john_slave96, δεν θα πεθανουμε κιολας!