Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μετα BDSM εποχη....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Maze_, στις 16 Οκτωβρίου 2013.

  1. Maze_

    Maze_ Maze

    Απο την εποχη που μπηκατε,γνωρισατε τον κοσμο του BDSM θα μπορουσατε να κανετε μια σχεση vanilla(αν δεν κανω λαθος την σωστη λεξη χρησιμοποιησα)?
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Το είχα προσπαθήσει πριν χρόνια, σε φάση αυτοεπιβεβλημένης αγρανάπαυσης/μείζονος αυτοπροσδιορισμού...

    Fail, γαμώτο, πάλι D/s κατέληξε.

    Νομίζω οτι, κατά το μάλλον ή ήττον, αν έχεις το μικρόβιο, η βανιλλοεπιστροφή (και η βανιλλοσυμβιβασακιά) είναι κομματάκι απίθανη.
     
  3. Maze_

    Maze_ Maze

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Δλδ. νιωθεις σαν εξαρτημενος ειναι μια σχεση εξαρτησης το bdsm?
     
    Last edited by a moderator: 20 Οκτωβρίου 2013
  4. Ο σαδομαζοχισμός είναι ένα μικρόβιο που είτε το 'χεις, είτε ΔΕΝ το ΄χεις από νεαρή ηλικία. Aν αυτό το μικρόβιο βρει γόνιμο έδαφος και αναπτυχθεί, θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο, κάποιον να αναζητήσει κάτι εκτός πλαισίου.
     
  5. Δεν θεωρώ δε, ότι πρέπει να το αντιμετωπίζουμε από την οπτική..."είμαι εξαρτημένος/η???", αλλά με την οπτική του "είμαι αυτό που είμαι και νιώθω καλά με αυτό".
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Μεγάλη κουβέντα ανοίγει αυτή η ερώτηση.

    Αλλά η απάντησή μου είναι όχι. Ανήκω εκεί και επιλέγω να είμαι εκεί. Το D/s είναι για μένα το πλαίσιο στο οποίο θάλλω, απελευθερώνομαι ερωτικώς και μπαίνουν όλα τα κομμάτια στη θέση τους. Γιατί να αφησω τον γάμο και να πάω για πουρνάρια;
     
    Last edited by a moderator: 20 Οκτωβρίου 2013
  7. Maze_

    Maze_ Maze

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Οποτε thanasis εξω εκτος μιας σχεσης D/s δεν θα ενιωθες ποτε ολοκληρωμενος αν καταλαβα καλα?
     
  8. thanasis

    thanasis Contributor

    Μιλώντας για μένα, πάντοτε, ναι, όλο κάτι θα έλειπε.
     
  9. tonyc

    tonyc New Member

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    προσωπικα δεν θα αντεχα. και ειμαι και του light... οποτε φανταζομαι οι ποιο advanced θα ηταν ακομα ποιο αρνητικοι σε κατι τετοιο.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Όσες φορές έχω κάνει στον εαυτό μου αυτή την ερώτηση έχω καταλήξει στο μεγάλο Ο.

    Οι λόγοι δεν είναι τόσο η απόλαυσή μου όσο ηθικής τάξης. Γνωρίζω καλά ότι δίνοντας την απλούστατη υποταγή σε βανίλλα άντρα έχω από αυτό το σεξουαλικό ισοδύναμο του ψαρέματος με δυναμίτη. Δεν το κάνω γιατί δεν θεωρώ ότι μπορώ να σεβαστώ τον βανίλλα παρτνερ λιγότερο από τον σαδιστή Κυρίαρχο, αυτό για μένα θα ήταν ενάντια σε όλες μου τις αξίες. Εκτός από αυτό κανένας δεν με ελκύει ερωτικά τόσο όσο ο πραγματικά, ατόφια σαδιστής ετεροφυλόφιλος άντρας και αν δεν με σαδίσει συστηματικά και παντοιοτρόπως κάποιος, απλά δεν...

    Παρόλα αυτά, ποτέ δεν λέω ποτέ.

    Και έπειτα, in vivo, τα όρια vanilla/BDSM είναι λίγο πιο smokey απ ό,τι in vitro...
     
  11. monrelhs

    monrelhs New Member

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Εγω παντως δεν θα μπορουσα να κσανακανω βανιλα σχεση. απο τοτε που γνωρισα την Αφεντρα μου και μεχρι σημερα βλεπω καθημερινα ποσο πολυ σκλαβος της γινομε.Αν με εδιωχνε ποτε (φτου φτου παναγια μου) θα εψαχνα καινουρια Αφεντρα. μια βανιλα δεν θα μπορουσε να με κανει ολοκληρωμενο πια. μιλαω ομως μονο για μενα καποιοι αλλοι μπαινουν στο βδσμ και φευγουν.
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Θα μπορουσα μαλλον με καποιον ανδρα αρκετα δυνατο, ευφυη και επιβλητικο....τωρα πως θα εξελισσοταν δεν γνωριζω.
    Αλλα δεν το αποκλειω να κατεληγε D/s....αμα θελει μια γυναικα και βρει προσφορο εδαφος βγαζει και λαυρακια σε περιεργα νερα....λολ