Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μετα BDSM εποχη....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Maze_, στις 16 Οκτωβρίου 2013.

  1. Maze_

    Maze_ Maze

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Καταλαβα τον ανθρωπο απο vanilla θα ton μυησεις στον κοσμο του bdsm εσυ:rollinglaugh:
     
    Last edited by a moderator: 20 Οκτωβρίου 2013
  2. DutchessV

    DutchessV Regular Member

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Νομίζω οτι δεν είναι κάτι απόλυτο για όλους και εξαρτάται με το πόσο πραγματικά σου αρέσει και σε καλύπτει αυτός ο τρόπος ζωης,αν ειναι και τροπος ζωης αρχικά, και το λέω αυτό καθώς πολύ δυναμική στην καθημερινότητα μου δεν μπορπύσα να φανταστώ κάποιον να έχει τον έλεγχο αντί για μένα εκτός αν ηταν το σεξουαλικό κομμάτι που πάντα ένιωθα την ανάγκη αυτη, ώστοσο απο τότε που αρχισα να μαθαινω αυτο τον κοσμο και τον τροπο ζωης καθε φορα εχω ολο και περισσοτερο την αναγκη να υποταχθω σε κάποιον και οταν παω να κανω μια σχεση vanilla που υπαρχει ισοτητα απλα δεν νιωθω ποτε γεματηκαι ειναι ακομα αρχη για μενα, καποια στιγμη της ζωης μου με αυτο τον ρυθμο δεν θα μπορω να σκεφτω καν κατι αλλο εκτος απο την υποταγη σαν τροπο ζωης... Δεν ξερω αν σε κάλυψα, ελπιζω απλα να καταλαβαινεις τι εννοεω...
     
  3. Maze_

    Maze_ Maze

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Νομιζω σε καταλαβαινω,αλλα μου δημιουργησες και μια απορια και θα την θεσω σε ολους.
     
  4. DutchessV

    DutchessV Regular Member

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Η οποια ειναι? Εχεις την προσοχη μας.
     
  5. Maze_

    Maze_ Maze

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Τι ειναι για εσενα/ας το bdsm?
     
  6. Satine

    Satine New Member

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Η προηγούμενη σχέση μου είχε κάποια ελαφριά στοιχεία bdsm. Περιστασιακά έχω πειραματιστεί με διαφορετικούς εραστές πάλι σε light bdsm sessions. Τώρα βρίσκομαι σε μια vanilla σχέση και βρίσκω ότι το bdsm μου λείπει παρά πολύ... Μάλλον αν έχεις το μικρόβιο ειναι δύσκολο να το εγκαταλείψεις...
     
  7. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Αλήθεια πες μας όμως, δεν είναι τελείως ξενέρωμα ; ; ; 
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Τσου  
    ...................
     
  9. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Μετα BDSM εποχη....

    Πολύ θα ήθελα και θα έδινα τα πάντα στη κυριολεξία για να ξύπναγα αύριο και να μην υπήρχε καθόλου στο μυαλό μου αυτό το lifestyle. Θα έδινα τα πάντα.Είμαι όμως ιδιόμορφη περίπτωση.Επειδή έζησα στην Αγγλία 8 χρόνια μυήθηκα στο τρόπο ζωής του BDSM. Για εμένα δεν είναι ένα απλό παιχνίδι το οποίο γίνεται ένα βράδυ και τέλος. Για εμένα ήταν ένας τρόπος ζωής και πληρώνω πολύ ακριβά το τίμημα αυτή τη στιγμή που είμαι στην Ελλάδα. Φανταστείτε πως έχω πάει ακόμα και στην Ουγγαρία να κάνω casting με κάποιες σχετικά γνωστές Κυρίες στις οποίες μάλιστα έβγάλα και λίγο sam γιατί ενώ με ρώτησε πόσο δυνατά θέλεις να σε χτυπήσω της είπα όσο δυνατά θέλεις και χαμογέλασε ειρωνικά και όταν με χτύπησε της είπα μόνο τόση δύναμη έχεις; Θα μου πείτε οι περισσότεροι δεν πόνεσες; Ας το αφήσουμε αυτό...

    Εγώ θα ήθελα με κάποιο τρόπο να μπορούσα να απαλλαγώ από αυτή την αρρώστια του BDSM για να μπορέσω να συνεχίσω τη ζωή μου. Θα ήθελα να έκανα σχέσεις με vanilla έχοντας όμως εξαφανίσει το μικρόβιο του BDSM από το μυαλό μου. Θα μου πει κάποιος δεν σε ικανοποιεί το BDSM? Δεν νομίζω πως υπάρχει Mistress να ικανοποιήσει εμένα. Εγώ θέλω η Mistress να είναι σκύλα εκ πεποιθήσεως, να της είναι έμφυτο. όχι επειδή άκουσε ή διάβασε για αυτό να πει α τι ωραία θα πάω να γίνω Mistress... Αυτό δεν νομίζω πως μπορώ να το βρω στην Αθήνα. Σε άλλες χώρες το βρίσκεις πολύ εύκολα στην Ελλάδα όχι οπότε κάτι πρέπει να κάνω με τη ψυχολογία μου. Θα μου πει κάποιος να χτίσω κάποια, να τη μυήσω κτλ κτλ κτλ. Επειδή είμαι real sub δεν μπορώ να το κάνω αυτό το πράγμα χάνω από αυτό... Δεν έχει νόημα κάτι τέτοιο...

    Οπότε επειδή δεν μπορώ να το βρώ αυτό που θέλω ναι θα ήθελα αν μπορούσα να κάνω σχέση με Vanilla. Θα μου πει κάποιος γίνεται; Εγώ δεν μπορώ να το κάνω έχω vanilla φίλες που θα μπορούσα να έμπλεκα μαζί τους αλλά δεν μου έβγαινε... Αν δεν είχα το μικρόβιο πιστεύω δεν θα είχα κανένα πρόβλημα...
     
  10. Η αλήθεια είναι δεν υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για το BDSM στην Ελλάδα είναι μακριά από την νοοτροπία των ντόπιων. Είναι κάτι underground.

    Και οι προσπάθειες που έχουν γίνει να "διαφημιστεί" είτε ήταν λανθασμένες (κιτς, άκομψες κλπ), είτε είχαν σαν κίνητρο μια εμπορική και μόνο εκμετάλευση.
     
  11. consuela

    consuela New Member

    Για μένα μία σχέση βανίλλα είναι ισοδύναμη με εξάρθρωση σαγονιού από τα χασμουρητά... Στο βανίλλα δεν εντάσσω τις Top/bottom σχέσεις...
     
  12. consuela 100.000 rep