Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Με αφορμή μια παράπλευρη συζήτηση για σκύλους…

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος gaby_m, στις 30 Μαϊου 2017.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Γουφ!
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Έχεις δίκιο, θα επανορθώσω... 
    Κακό καντ, ζεν έχει σοκολάτα σήμερα, να μάθεις... 
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Συμπαθητική η πλάκα, αλλά η γλωσσολογία δεν είναι άγνωστα νερά, είναι επιστήμη.
    Η αρχαία ελληνική γλώσσα είχε μουσικό και όχι δυναμικό τονικό σύστημα (που έχουν τα νέα ελληνικά), γεγονός που αποκλείει την συγκοπή φωνήεντος, και δή μακριού (το -ω- του "άνω") στην παραγωγή της σύνθετης λέξης [με άλλα λόγια, το φαινόμενο "τέσπα" αντί για 'τέλος πάντων' δεν μπορεί να υπάρξει σε μουσική γλώσσα].
    Εκτός της "λεπτομέρειας" αυτής, για την απάνω αναφερόμενη δήθεν ετυμολογία χρειάστηκε να επιστρατευτεί για το ανεξήγητο -π- και το όποπα, μάλιστα αυτή τη φορά με αφαίρεση του αρχικού ο- (πάλι ανύπαρκτο φαινόμενο).
    αν-θρω-πο-ς. Μάλιστα. Μήπως το "πο" αυτό είναι από την αρχαιότατη λέξη "πουλί";
    Οι ερμηνείες που προκύπτουν από την επαναστατική αυτή πρόταση αφήνονται ως εργασία στον αναγνώστη.
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2017
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Να, αυτό μάλιστα, φέρει τουλάχιστον επιχειρήματα.


     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Καλά, εγώ θα σου προσφέρω μία ζεστή σοκολάτα, επειδή σε συμπαθώ προσωπικά,

     

    κι εσύ κάντη ό,τι θέλεις. Χύστη και στον νεροχύτη αν δεν τη θέλεις.  
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σκόρπια, δεν χρειάζονται ονόματα δα... μΜεταξύ μας είμαστε... Ναι..?

    1. Προς τι η προσωποποίηση δεν τόπιακα, αλλά τεσπά... Καλή καρδιά υπάρχει, πάντα..! Οπότε ουδείς τάραχος...

    2. Επιχειρήματα δίδονται κατά το δοκούν εκ μέρους μου.
    Εξηγούμαι: Τό ότι "δεν μ' αρέσει αυτό, μ' αρέσει το άλλο" δεν είναι επιχείρημα, να μη πω τι είναι και εισπράττει την προσήκουσα αντιμετώπιση με μεγάλη ευγένεια εκ μέρους μου.

    3. Η ετυμολογία είναι επιστήμη, δεν είναι "εδώ παππάς, εκεί παππάς" κλπ...
    Τρίβεις παντελόνι, ξεστραβώνεσαι και μιλάς με σεμνότη, δεν τρίβεις κλπ, αυτοκατάσσεσαι εισπράττων τα δέοντα...

    4. Αυτόκλητη παράσταση επί θέματος ίσον φασισμός.

    5. Η γυριστή, ακόμα και με τον αδόκιμο νεολογισμό εκλεκτικός αγνωστικισμός αν εκφραστεί, γυριστή λέγεται, πιο φόρα-παρτίδα λέγεται και κλασομπανιερίαση...

    6. Δεν μπορεί να γίνεται κουβέντα ακόμα και για σκύλους, με λανθασμένες νοηματοδοσίες εννοιών...
    Εξαιρούνται διάλογοι επιπέδου Χορταρέα, Πατέρα και κάτι άλλων με συνεργάτες νυχτιάτικο στα κανάλια...

    Γιου γουέλκαμ..!

    _____________
    ΄Εδιτ: Κάτω τα χέρια από τις σοκολάτες...
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    1. Για την ευπρέπεια στον διάλογο, καθώς και για την αξιοπιστία των επιχειρημάτων του καθενός, όποτε υπάρχουν, η αξιολόγηση δεν έχει καταλήξει. Υπομονή.

    2. Για το αν η γνώση χρησιμοποιείται για σκοπούς άλλους των όσων αποτυπώνει, εκεί έχει καταλήξει.
    Και το αναμφισβήτητο 1+1 των Μαθηματικών, με συγκεκριμένο τρόπο, μπορεί και να χρησιμοποιηθεί για να παραβιάσει δικαιώματα εκατομμυρίων ανθρώπων.
    Προσοχή λοιπόν πολλή και όχι επιπολαιότητες παρακαλώ στη χρήση "Επιχειρημάτων" και "Επιστήμης".

    3. Περισσότερο και ποιοτικότερο σεξ, μαζί με δουλειά επί ατομικών ελαττωμάτων και εμμονών, μπορεί να αποσοβήσει στενάχωρες καταστάσεις στις σχέσεις με τρίτους και περιττές υποκρισίες. Δεν μετριέται σε εργαστήριο κάτι τέτοιο. Ισχύει όμως.

    Edit: Οι σοκολάτες είναι νόστιμες. Εδώ διακρίνεται μία σύγκλιση απόψεων γενικά.
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    C'mon guys, οι σοκολάτες και τα παγωτά μπορούν να φέρουν παγκόσμια ειρήνη! 
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και αφού έμαθα και το τι είναι ο άνθρωπος και απολαύσα και δύο τουλάχιστον παθιασμένους από αυτό το είδος και κόλησα στον σκυλάκο του under, όλα τα λεφτά...

    Το να φροντίζεις και να είσαι υπεύθυνος για τα ζωάκια που έχεις, δεν σε κάνει ούτε ανάλογης ικανότητας Master, είναι σαφώς πιο απαιτητικό το να φροντίσεις έναν άνθρωπο που σου έχει παραδώσει τον έλεγχο και το πιο σημαντικό, δεν σημαίνει ότι θέλεις να είσαι.

    Αν όμως έχεις ζωάκι και δεν το φροντίζεις, τότε δεν είσαι ικανός να φροντίσεις κανέναν υπό, όσο και αν το θέλεις. Μπορεί κάποιος να κάνει το λάθος να προσπαθήσει να με πείσει για το αντίθετο; Θέλω και εγώ ένα κίνητρο να παθιαστώ όπως οι δύο όμορφοι Κύριοι.

    Μπορεί να φταίει η σοκολάτα της brenda.
     
    Last edited by a moderator: 3 Ιουνίου 2017
  10. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    Κάποια στιγμή έκανα παράπονα σε ένα φίλο μου κυριαρχο,δυστυχώς όχι δικό μου,ότι έχω σκύλο μικρο και ότι με δαγκώνει συνέχεια με τα κοφτερα του δοντια. Μου απάντησε ότι τα δικά μου σκυλιά τα κοιμιζω στην χούφτα του χεριού μου.
    Δεν φαντάζεσαι πόσο ηθελα
     
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    παντα μου αρεσαν περισσοτερο τα σκυλια απο τις γατες!
    ωσπου μια μερα γνωρισα την ροζιτα.ηταν αγαπη απο την πρωτη στιγμη
    ποτε δεν ειχα κατοικιδιο και ουτε ειχα στα σχεδια να αποκτησω(γιαυτο ποτε μη λες ποτε     )
    την εφερα σπιτι και απο τοτε ειμαστε μαζι.
    δεν αλλαζω με τιποτα την στιγμη που γυρναω απο την δουλεια και την βλεπω να καθεται στην πορτα και να κανει παραπονα επειδη ελειπα τοσες ωρες(γυναικες )
    την θεωρω μελος της οικογενειας και απο τις πιο αμηχανες στιγμες μου ηταν οταν γυρισα απο το εξωτερικο καποιος μου προτεινε να την αφησω πισω!
    και ποιος θα με περιμενει??? 
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Πιστεύεις ότι θα μπορούσες Ηλία να συζητήσεις με βάση την διάθεση για μελέτη και όχι τόσο το συναίσθημα, ένα τραγικό φαινόμενο συνδεδεμένο τόσο με τον χώρο όσο και με τα ζώα ?