Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Με αφορμή μια παράπλευρη συζήτηση για σκύλους…

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος gaby_m, στις 30 Μαϊου 2017.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ένας θείος μου, πχ, ένας άνθρωπος με έντονες κυριαρχικές διαθέσεις απέναντι στην ζωή, κάποιος που προσωπικά τον κρίνω ως παράδειγμα κυριαρχικού υπό την bdsmική οπτική, που δεν ανήκει στον χώρο ωστόσο, έχει δύο φέρμες. Τις αγαπάει όσο τίποτα άλλο ωστόσο αν τις δεις θα νομίζεις ότι έχουν ψωμολυσσάξει. Είναι με τα κόκαλα του θώρακα από έξω σχεδόν. Ο θείος μου θεωρεί ότι αυτό είναι το σωματότυπο που πρέπει μία φέρμα αυτής της κλάσης να έχει προκειμένου να ανταποκριθεί στον ρόλο της που είναι το κυνήγι. Εγώ το βλέπω ως ταλαιπωρία για το ζώο. Είμαι σίγουρος ότι αν το ζώο είχε επιλογή να ζήσει την ζωή του εκτός του συγκεκριμένου ρόλου το σωματότυπου του θα ήταν πολύ διαφορετικό.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κάποιοι άλλοι επίσης "κυριαρχικοί" , χρησιμοποίησαν και χρησιμοποιούν ανθρώπους ως σκυλιά πολέμου. Εδώ δεν είναι aurora ούτε σχολή κυνηγιού, ούτε σχολή πολέμου. Εδώ είναι σεξουαλική η κυριαρχία ο πυρήνας και όχι κάτι άλλο.
     
    Last edited by a moderator: 3 Ιουνίου 2017
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Καμία διαφωνία, ταιριάζει όμως κάπως με την σύνδεση φροντίδας ζώου/φροντίδα υποτακτικής που αυτό να νήμα προσπαθεί να αναδείξει και που προσωπικά πιστεύω ότι δεν σχετίζεται κατα ανάγκη το ένα με το άλλο ούτε πάντα αποτελεί σίγουρη ένδειξη το πρώτο του δευτέρου.
     
    Last edited: 3 Ιουνίου 2017
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    - Μέχρι να αγαπήσει ένα ζώο, ένα κομμάτι της ψυχής ενός ανθρώπου παραμένει κοιμισμένο.
    Ανατόλ Φρανς