Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Με την δεύτερη ματιά...?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Vishnu, στις 25 Αυγούστου 2008.

  1. DCat1980

    DCat1980 New Member

    eimai opws eimai , me dexonte opws eimai. ta synais8imata einai amoibaia

    είμαι όπως είμαι, με δέχονται όπως είμαι. Τα συναισθήματα είναι αμοιβαία
     
    Last edited by a moderator: 19 Απριλίου 2009
  2. Απάντηση: Re: Με την δεύτερη ματιά...?

    Συμφωνω μαζι σου. Αλλα αν και η δευτερη ειναι εξισου απογοητευτικη με την πρωτη, δε θα υπαρξει τριτη!! Και αναφερομαι φυσικα σε χαρακτηρα, καθως οι προτιμησεις μου εξωτερικα καθοριζουν ελαχιστα τις επιλογες μου.
     
  3. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Απάντηση: Με την δεύτερη ματιά...?

    Ποτέ δεν θα έχεις δεύτερη ευκαιρία να κάνεις την πρώτη εντύπωση!
     
  4. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    Απάντηση: Με την δεύτερη ματιά...?



    Aφιερωμενο με αγαπη!!!!!!!!!!!!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. Alpha Noir

    Alpha Noir Regular Member

    Απάντηση: Με την δεύτερη ματιά...?

    Δεν πιστεύω γενικά στον έρωτα όπως μας έχει περαστεί, στο σύνολό του. Πιστεύω όμως στη χημεία των σωμάτων, το ταίριασμα των οσμών, των ορμονών, και των διαθέσεων και αυτό είναι ο έρωτας όπως τον εννοώ.
     
  6. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    Απάντηση: Με την δεύτερη ματιά...?

    συμφωνώ απόλοιτα!αν δεν ταιρίαζεις με τον άλλο και δεν υπάρχει χημεία όσες ματιές και να του δώσεις το ίδιο θα παραμείνει
     
  7. thinkofit

    thinkofit Regular Member

    Το να άλλαζε κάποιος εσωτερικά το θεωρώ σχεδόν ακατόρθωτο... δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να με γοητεύσει κάποιος που στο παρελθόν έδειξε στοιχεία που δεν συνάδουν με την δική μου ιδιοσυγκρασία... γενικότερα σε όλες μου τις σχέσεις σπάνια αναθεωρώ τις αρχικές μου απόψεις....

    Τώρα αν κάποιος άλλαζε εξωτερικά σίγουρα θα με γοήτευε η αλλαγή του σαν αλλαγή... πάντα θαυμάζω τους ανθρώπους που κάνουν πράγματα προκειμένου να αρέσουν στον εαυτό τους.... επ ουδενί όμως δεν θα ήταν αυτός ο λόγος που θα τον καταστούσε πιο ερωτεύσιμο ή πιο θελκτικό....

    Για να κλείσω... θα με γοήτευε/εξίταρε κάποιος που για x, y λόγους δεν είχα προσέξει στο παρελθόν λόγω συγκυριών και διάθεσης....
     
  8. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Ωραιο πραγμα η βιτρινα καποιου και ισως να μην τον ειχα προσεξει πριν λογω εμφανισης και γιατι οχι να εριχνα μια δευτερη ματια μπορει να ανακαλυπτα τον θυσαυρο του!

    Αν τον ειχα απορριψει ομως για πιο ουσιαστικους λογους και πιο συγκεκριμενα τον εσωτερικο του κοσμο,συμπεριφορα,αποψεις κτλ τοτε παρα πολυ δυσκολα εως απιθανο μιας και το θεωρω σχεδον απιθανο να συμβει αυτη η αλλαγη.....
     
    Last edited: 14 Οκτωβρίου 2014
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Οι εξωτερικές αλλαγές δεν μου φτάνουν, για ν'αλλάξω γνώμη ( όπως και το γεγονός ότι το όποιο περιτύλιγμα σίγουρα είναι σημαντικό, αλλά από μόνο του εμένα δεν με γοητεύει )...
    Στις εσωτερικές αλλαγές δεν πολυπιστεύω...Μετά ίσως και να είμαι πολύ στραβόξυλο...Αν κάποια δεν μου "πηγαίνει" απ' την αρχή, είναι αδύνατο να μου αρέσει στο όποιο υποθετικό μέλλον, όσες αλλαγές και αν έχει κάνει...Για μένα η πρώτη "γεύση" παραμένει η πιο σημαντική...Και οι ξαναζεσταμένες σούπες δεν είναι του γούστου μου...
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ούτε με την δεύτερη ούτε με την τρίτη... Ουστ από δω...
     
  11. peanutt

    peanutt New Member

    Ναι φυσικά, γιατί όχι;
     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    με τη δευτερη ματια οχι. μετα απο sex ναι μπορει να τη δω αλλιως...