Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μηπως δεν υπαρχει τιποτα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Severin, στις 28 Σεπτεμβρίου 2009.

  1. Severin

    Severin Regular Member

    Απάντηση: Μηπως δεν υπαρχει τιποτα?

    -Όταν είπα ότι «φοράς» ιδιότητες της καθημερινής ζωής στο BDSM εννοούσα
    πως αναφέρθηκες σε αυτό επισημαίνοντας μόνο τη διάσταση του που έχει
    να κάνει με τις γενετήσιες ορμές, ενώ η σχέση Κ/υ είναι απείρως πολυπλοκότερη
    και βαθύτερ-
    Kατ αρχην δεν περιορηστικα σε γεννετησιες ορμες-δεν καταλαβαινω απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα και αν βολευε για την απαντηση σου η απλα τονηζει το προφιλ του ψαγμενο με βαθυ ψηχικο κοσμο που ισς να προσπαθεις να προβαλεις!
    -Τώρα, έχεις μία άποψη περί ελευθεριότητας που συναντάμε στη ζωή και στο
    Φόρουμ σε κάθε δεύτερη γωνία.
    «Οργιαστική φαντασία, απόλυτη ελευθερία, κάνω ό,τι θέλω, κ.ά.».
    Θα προσπεράσω το γεγονός ότι συνήθως αυτοί που τα βροντοφωνάζουν όλα αυτά
    είναι οι πιο καταπιεσμένοι. Ο πραγματικά εγγύτερος προς την ελευθερία
    δεν έχει ανάγκη να το διαλαλεί, πιστεύω.-
    Δεν ξερω αν εχουμε γνωρηστει και δεν το θυμαμαι αλλα πως εισαι τοσο σιγουρος για το τι εφαρμοζω και τι οχι-αυτη τη λογικη την λεω "λογικη cosmopolitan"(και καλα γνωρηζω πιο πολλα πραγματα για σενα απο σενα-αλλα ακοθ και το ψαγμενο να σου πει πως εχουν τα πραγματα) κκαι τη βρησκω αστεια(δε με χαλασε καθολου βεβαι γιατι βοηθαει να κρατηθει ενα καλαμπουρτζιδικο κλιμα πραγμα καλο για τη συζητηση!
    -(Πρόσεξε Με πόση σπουδή αποφεύγω απολυτότητες στη διαλεκτική Μου, έχει σημασία)-
    Τι να σου πο φιλε μου εγοω δε πολυκαταλαβαινο απο αυτα-και μουλεγε η μανα μου "μαθε παιδι μου γραμματα" !
    -Συγχρωτιζόμαστε πολλοί και διάφοροι εδώ μέσα με αντίστοιχα πολλά και διάφορα
    status οπότε και μοιραία διαλεγόμαστε.
    Πολλοί το έχουν παρανοήσει αυτό και πιστεύουν πως αφού συνυπάρχουμε
    πρέπει και να ομονοούμε.-
    Συμφωνω απολυτα,ισωσς το μονο ποιο ενδιαφερον απο τη διαφωνια να ειναι η ιδια η συγκρουση!
    -Δηλαδή δεν αντιλαμβάνονται το στοιχειώδες – να στο πω έτσι χοντρά -,
    με γειά και με χαρά του καθενός κι΄ας κάνει ότι επιθυμεί,
    ΟΜΩΣ Ό/οσοι δηλώνουμε και βιώνουμε τον συγκεκριμένο τρόπο
    και θέλουμε να Ε/είμαστε συνεπείς προς αυτό που πρεσβεύουμε
    έχουμε κάποια πλαίσια λειτουργίας.
    Λέω «κάποια» πλαίσια. Το ποια είναι αυτά, είναι άλλο ζήτημα, για να εξηγούμεθα.-
    Τωρα ομως δεν εισαι συνεπεις φιλε μου-ματαιονεις την ιδια σου τη προταση πριν καν βαλεις τελεια,αν ειναι να αυτοπροσδιοριζεσαι ως αντιπροσοπος τοσω ανθρωπων λεγοντας πως σ'αυτο το καλουπι θα μπουν τα πραγματα τουλαχιστον τελειοσε και τη δουλεια-κανε και το σχημα του καλουπιου και πες μας πως εχουν τα πραγματα!
    -Εν κατακλείδι.
    Δηλώνεις Male perv, (σε χρησιμοποιώ σαν παράδειγμα), οπότε και βεβαίως
    αναζητάς ελευθεριότητα, αχαλίνωτη φαντασία και πολλά άλλα και πολύ καλά κάνεις.
    Πρέπει όμως να καταλάβεις (και καταλαβαίνω πόσο σε ιντριγκάρει αυτό
    το «πρέπει») ότι κάποιοι άλλοι που δηλώνουν κάτι άλλο έχουν απλά
    άλλη άποψη που δεν είναι μόνο άποψη όπως συμβαίνει με τους περισσότερους
    εδώ μέσα, αλλά ταυτόχρονα είναι συνειδητά επιλεγμένος τρόπος ζωής.
    Αυτό.
    Απλά.-
    Αλλιως τι?Δεν τους αξηζει να ανοικουν στη καστα των εκλεκτων.Αν αυτος ο υποτηθεμενος τροπος ζωης(αυτο το πραμα κυκλοφορει και σε υπογλωσσιο η μονο σε υποθετο?)Αν ειναι να ξεκηναει ο τροπος ζωης μου με ενα "πρεπει" προτιμω να ανοικω στη καστα με τα κοπροσκυλα που κατουρανε καθε "δευτερη γωνια"!
     
  2. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Μηπως δεν υπαρχει τιποτα?

    Έχεις απόλυτο δίκιο.
    Επειδή λοιπόν δεν Είμαι συνεπεις, ματαιονο και πραγματικα
    δεν το αξηζει να κουραζεσαι μαζί Μου
    ας παρει ο καθένας το δρόμο του.
    Ούτε Εγώ θυμάμαι να είχαμε γνωρηστει πάντως γι' αυτό και
    η αμέσως επόμενη πρόταση που έφαγες ήταν κατά τύχη
    πως δεν αναφερόμουν προσωπικά αλλά γενικά.
    Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω.
    Είναι γραμμένα και διαβάζονται.
     
  3. afentisagoriwn

    afentisagoriwn New Member

    Θα σου λύσω εγώ την απορία μια και καλή.Τα πράγματα είναι πολύ απλά.Όσοι σου απάντησαν δεν έχει κάνει ποτέ κανείς αληθινή φάση σε σχέση με bdsm.Κατά συνέπεια ότι και να σου λένε είναι μπούρδες βγαλμένες από το μυαλό τους.Από εκεί και πέρα εσύ τί πρόβλημα έχεις?Εκτός αν θες να γράψεις κανένα άρθρο οπότε οκ δικαιλογείσαι.Διαφορετικά ψάξε να βρεις κανέναν που ζει κι άσε τους πεθαμένους εδώ μέσα στην ησυχία τους.
     
  4. Severin

    Severin Regular Member

    Απάντηση: Μηπως δεν υπαρχει τιποτα?

    Για αλλη μια φορα η μανα μου ειχε δηκιω αιπραιπαι να ιχα μαθη γραματα!
    Δεν πειραζει οπως ειναι αναγκαιοι οι διανουμενοι τσι ειναι και οι μαστο(υ)ρες!!!
    Παντως χανεις το χιουμορ σου!δε πρεπει!

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

    να αποσαφηνησω¨το προηγουμενο post μου αφορουσε το παρακατω κειμενο
    -Έχεις απόλυτο δίκιο.
    Επειδή λοιπόν δεν Είμαι συνεπεις, ματαιονο και πραγματικα
    δεν το αξηζει να κουραζεσαι μαζί Μου
    ας παρει ο καθένας το δρόμο του.
    Ούτε Εγώ θυμάμαι να είχαμε γνωρηστει πάντως γι' αυτό και
    η αμέσως επόμενη πρόταση που έφαγες ήταν κατά τύχη
    πως δεν αναφερόμουν προσωπικά αλλά γενικά.
    Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω.
    Είναι γραμμένα και διαβάζονται.-