Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια άλλη εκδοχή εκδίκησης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Artemis, στις 12 Νοεμβρίου 2008.

  1. female

    female Contributor




    Πολλάκις η εκδίκηση και η ικανοποίηση έχει έρθει από μόνη της και εκ του φυσικού χωρίς να σηκώσω δαχτυλάκι. Ασχολούμαι με τα δικά μου κι αφήνω τη μιζέρια τους να κάνει τη δουλειά.


     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Μια άλλη μορφή εκδίκησης είναι να μην κάνεις τίποτε και να αφήσεις τα πράγματα να εξελιχτούν κατά πως θέλει ο άλλος.. Μερικοί βρέθηκαν να "απολαμβάνουν" αυτό το οποίο όταν το είχαν, το χαν χεσμένο και έκαναν και κριτική από απόσταση ασφαλείας.

    Π.χ. Χρησιμοποιεί τα παιδιά σαν μοχλό πίεσης; Του τα δίνεις ευχαρίστως , πακέτο με τα γατιά, την πεθερά, το καναρίνι και τους λογαριασμούς και μετά κάθεσαι και απολαμβάνεις διακριτικά το μπάχαλο.

    Σε πρήζει η ανταγωνίστρια για το κοινό αντικείμενο του πόθου;

    Της το παραχωρείς μεγαλόψυχα ώστε να το απολαύσει σε όλη του την έκταση.

    Πιο όμορφη και αναίμακτη εκδίκηση απο αυτό, δεν μπορώ να σκεφτώ.
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Υπαρχει και το αντιστροφο.Οταν σε πρηζει , "παρε πρωτοβουλιες" και "κανε και συ τιποτα ,μη τα περιμενεις ολα απο μενα",...το κανεις.
    μετα,της χαριζεις ενα γλυκο,αθωο χαμογελο οταν σμιγει τα φρυδια και σου λεει συγχισμενη "ποιος σου ειπε να κανονισεις να'ρθουν να καθαρισουν το τζακι Σαββατιατικα;χτες ειχαμε γυναικα δεν μπορουσες να με ρωτησεις πρωτα;"
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Μια άλλη εκδοχή εκδίκησης

    Έγώ πάλι σε αυτή την περίπτωση, ανοίγω διάπλατα τα μάτια όλο έκπληξη και ρωτάω "Μα δεν το ευχαριστιέσαι?" Το εγκεφαλικό ακολουθεί εντός του 1/10 του δευτερολέπτου. Το καταλαβαίνω από το στραβωμένο χαμόγελο του... 
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    αυτό, στο "χωριό" μου το λέμε: "Παθητική επιθετικότητα"  
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Μια άλλη εκδοχή εκδίκησης

        
     
  7. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Μια άλλη εκδοχή εκδίκησης

    Μικρές δόσεις εκδίκησης σε μία σχέση. Γουστόζικες στην αρχή, μπορούν να προκαλέσουν μέχρι και γέλιο. Όσο περνάει ο καιρός όμως γίνονται ολοένα και πιο εκνευριστικές, προκαλούν τριβές, ακόμα και καυγάδες. Μήπως εντέλει το καλύτερο είναι να καθίσεις και να συζητήσεις το όποιο πρόβλημα, άσχετα αν είναι μικρό ή μεγάλο, από το να εφαρμόζεις τέτοιες μεθόδους;
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Το "μικρό", μας έβαλε τα γυαλιά ...  
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μια άλλη εκδοχή εκδίκησης

    Μπερδεύεσαι...δεν είναι εκδίκηση καλέ μου.   Είναι επαναφορά στην τάξη, και την ισορροπία με γλυκύτατο τρόπο... 
    Δυστυχώς οι άνθρωποι ξεχνάμε να παίζουμε στη ζωή και στις σχέσεις. Τα παίρνουμε όλα σοβαρά... Μπορείς να πεις ένα πράγμα με εκατομμύρια διαφορετικούς τρόπους...
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Μια άλλη εκδοχή εκδίκησης

    Αχ, παιδι μου! Μικρο,αθωο μου παιδι! 
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Μικρό είναι το μάτι σας, αγαπητή γραία  
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    Μπαν!!!!