Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια απορία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 10 Οκτωβρίου 2005.

  1. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Εκεί φαίνεται λοιπόν η ιδιοσυγκρασία του ανθρώπου. Το πως θα αφήσει την δική του πίκρα της ανεργίας να επηρεάσει την σχέση του.
    Απ ότι γνωρίζω, δεν μένουν όλες οι D/s σχέσεις μαζί στον ίδιο χώρο. Ξέρω άτομα που έχουν D/s σχέση και μένουν στον ακριβώς κάτω
    όροφο από τους γονείς του παλικαριού. Σαφώς και υπάρχει ανάγκη για να γίνει ο οποιοσδήποτε αυτάρκης. Να ζήσουν στον δικό τους
    χώρο. Να ελέγχουν την ζωή τους. Και εκεί σιγά σιγά προσπαθείς με τον άλλον μαζί. Δεν είναι μόνο θέμα του Κυρίαρχου. Αλλά και των 2.
    Και αυτό δεν συμβαίνει μόνο στις D/s σχέσεις. Όπως ένας Κυρίαρχος θα υποστηρίξει την υποτακτική του, έτσι πρέπει και μια Υποτακτική να
    κάνει το ίδιο. Και τώρα, αντικατέστησε τις λέξεις Υποτακτική/Κυρίαρχος με άνθρωπος.
     
  2. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

     
    Ενδεχομένως να ισχυουν οσα λες αλλα να κανω μια προσωπικη ερωτηση σχετικη με το νημα? Με συγχωρεις κιολας, αλλα εισαι από τους λιγους που ξερω το επαγγελμα τους. Εχεις φροντισει γι αυτό ( το επαγγελμα) , εχεις μαθει κτλ. Εισαι κυριαρχικος και σ αυτό τον τομεα της ζωης σου ( ασχετα με την φορολογικη σου δηλωση. Μπορει να προσφερεις και τζαμπα υπηρεσίες). Εκανες όμως καποιες επιλογες και αν αυριο λογω κρισης, δεν εχεις ουτε έναν πελατη ,θεωρω ότι θα φας τα λυσσακα σου να βρεις τις επιλογες που σου ταιριαζουν από την αρχη. Εχω δικιο? Γι αυτό εγραψα ότι η επαγγελματικη ζωη καποιου εχει σχεση με την κυριαρχικοτητα του. Δεν μπορω με τπτ να σε φανταστω να κλαιγεσαι και να μιζεριαζεις για μια κατασταση. Αντίθετα, μπορω να σε φανταστω να προσπαθεις να δωσεις λυσεις. Και όλα αυτά χωρις καν να σε ξερω. Συγνωμη παλι που το εθεσα προσωπικα, αλλα εχω διαβασει τα περισσοτερα σεντονια σου και καταχρηστικα τελειως σε ''χρησιμοποιω'' ως παράδειγμα . 
     
  3. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Όχι, ξεκάθαρα δεν μας θεωρώ ίδιες. Δεν υπάρχουν ίδιοι άνθρωποι, ίδιες υπο....
    Άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο στην προηγούμενη μου άποψη;
     
  4. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.


    Τι επάγγελμα νομίζεις ότι κάνω;
    Έχω φροντίσει για την ζωή μου γενικότερα, ναι.
    Το επάγγελμα μου δεν ασχολείται με "πελάτες" αλλά με ανθρώπους.
    Είδες που λοιπόν, δεν ξέρεις τίποτα για μένα;  
    Ευχαρίστως να σου πω. Αλλά και πάλι, θεώρησες δεδομένο πως ασκώ ένα επάγγελμα
    αυτή τη στιγμή. Λάθος σου.
     
  5. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Μιλας για καποιον που δεν θελει καν να δουλευει?
     
  6. Οχι καθε αλλο! Απλα ηθελα να το διατυπωσουμε εν κοινω (φανταζομαι διαβασες μεχρι τωρα τι εχει λεχθει). Κι επειδη αλληθωρισα να βλεπω τι θελουν οι υπο γενικα! Ενω οι ιδιες αναιρουμε τα λεγομενα!
     
  7. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Μιλάει για έναν άνθρωπο που δεν θα τον νοιάζει το πόσα λεφτά θα βγάζει. Εγώ αυτό
    κατάλαβα και το διάβασα μια μόνο φορά.

    Φυσικά μπορεί να κατάλαβα και λάθος.
     
  8. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Μπορει λοιπον να επιλεξεις τον εθελοντισμο γιατι αυτό σε καλυπτει . Δεν διαφωνω...αλλα οι επιλογες και άλλο η κατασταση χυμα στο κυμα..   
     
  9. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Και πάλι δεν κατάλαβες λοιπόν. Δεν κάνω εθελοντισμό. Αλήθεια. Τι ακριβώς νομίζεις ότι επαγγέλομαι;
    Επειδή δήλωσες πως " ξέρεις " .
     
  10. Τελευταια μου κουβεντα... οταν τα οικονομικα δεν επιτρεπουν την ομαλη συμβιωση αυτο ειναι προβλημα για οποιοδηποτε ζευγαρι. Καποιοι δεχονται βοηθεια αλλοι ειναι επιρρεπεις και δεν τους αρεσει, τους ριχνει, τους χαλα και προτιμουν να χωρισουν παρα να δεχτουν. Και μιλαω για ανθρωπους. Υπαρχουν αλλοι που στηριζονται στο ταιρι τους να τους στηριξει μεχρι να σταθουν καλα. Ειμαστε οι επιλογες μας. Καλη συνεχεια
     
  11. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    @dark_lady[Α],
    Πριν επαναφέρω το θέμα μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση η άποψη πολλών υπο ότι ο κυρίαρχος οφείλε να έχει οικονομική επιφάνεια. Αλλά μου κάνει εντύπωση και η άποψη πολλών γυναικών ότι ο άντρας οφείλει να έχει οικονομική επιφάνεια που να του επιτρέπει να της πληρώνει τα θέλω της!!
    Αλλά είπαμε, δεν είμαστε όλες ίδιο αντίγραφο! Η υποτακτικότητα μας δεν εξαρτάται από τα ίδια στοιχεία.
     
  12. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Το ότι τους ρίχνει, τους χαλά και προτιμούν να χωρίσουν από το να ζητήσουν βοήθεια, είναι σαφώς δικό τους θέμα. Εγώ το θεωρώ
    ανώριμο και βλακώδες. Καλή συνέχεια και σε σένα.