Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια απορία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 10 Οκτωβρίου 2005.

  1. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Μια απορία...

    Αγαπημένε μου potty65 πόσο ξέρεις να κάνεις τους ανθρώπους να βγάζουν το καλύτερο εαυτό τους οχι δεν θα πω συγνώμη θα πω σε ευχαριστώ
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    για μενα το ουσιωδες ειναι να λεει και να μη ξελεει..Να εχει σταθερες αποψεις και αυτη η τοσο *ειδικη* σχεση που νομιζω πως δεν μπορει σε τιποτα να ξεχωρισει απο τις αλλες τις μη ειδικες να μη ν ειναι στειρα δηλ να μη βασιζεται μονο στο στενο ερωτικο-εγκεφαλικο πλαισιο αλλα να μεταφερεται σε ολα τα επιπεδα.. Εξαλλου πιστευω πως καποιος μπορει να υποταξει το μυαλο και το κορμι μιας γυναικας εκτος των αλλων. και με το χιουμορ του και με την παιδεια του..

    Τι να τον κανω τον κυριουλη με την καμπριο και τα πολλα λεφτα οταν δεν ειναι ικανος να μπει μεσα στο μυαλο μου, να το κανει να στεναξει και να του παραδωθει?

    από την αλλη πιστευω πως ειναι στον ανθρωπο να βγαζει η να μη βγαζει οικονομικες ή αλλες ανασφαλειες και να τις μεταφερει ή να μην τις μεταφερει στους γυρω του.. Νομιζουμε δηλ. πως ενας πολυ πολυ καλα αποκαταστημενος δεν μπορει να εχει ανασφαλειες οικονομικες και να δουλευει οχι για την απλη επιβιωση αλλα για να τα κανει παραπανω απο οσα ειναι 25 ωρες το 24ωρο?

    και καταληγω πως πιστευω πως ειναι καθαρα θεμα παιδειας και πως *βλεπει* ο καθενας μας την εικονα του εαυτου του.. Αν αυτα τα δυο συμβαδιζουν καλα κι αρμονικα τοτε τα υπολοιπα ειναι περιττα..
     
  3. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Μια απορία...

    Κύριε θα περιμένω όχι για τον ρόλο σας αλλά για την ιδιοσυγκρασία σας.
     
  4. Lady Etterna

    Lady Etterna New Member

    Εγώ πάλι έμεινα άφωνη!   Φαντάζομαι αβίαστα υποθέτει κανείς ότι κυριαρχία σε μια D/s σχέση προϋποθέτει αλλά και σήμαινει κυριαρχία σε όλα τα επίπεδα. Διαφωνώ κάθετα.Διακρίνω μια διάθεση να κρίνετε βασισμένες σε καλούπια Αστάρτη και ioanna.Μήπως να δημιουργηθεί κι ένας οργανισμός πιστοποίησης που να δηλώνει ποιος εκπληρώνει τα απαιτούμενα standards? Yπάρχουν τόσοι διαφορετικοί τρόποι να βιώσει κανείς μια D/s σχέση όσοι είναι και οι διαφορετικοί μυημένοι σ'αυτό άνθρωποι. Κατά την άποψή μου δεν μπορείς να δώσεις ορισμούς για σκλάβους και Αφέντες,όπως δεν μπορείς να ορίσεις επακριβώς τι σημαίνει για παράδειγμα καλός ή κακός άνθρωπος,για να το θέσω απλά.Πέρα από την ειδοποιό διαφορά το μόνο που μπορεί να ειπωθεί είναι το ποιός είσαι εσύ και το πώς θέλεις να είναι αυτός που θα έχεις δίπλα σου χωρίς αυτό να σημαίνει πως οι δικοί σου ορισμοί και διαχωρισμοί μπορούν να γενικευτούν και να εξυπηρετήσουν όλους. Καλή σας ημέρα...
     
  5. potty65

    potty65 Regular Member

    Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την Lady Etterna. Πιστεύω ακράδαντα ότι δεν είναι θέμα κοινωνικού ή οικονομικού status, γιατί τότε θα ήταν πολύ εύκολο να είσαι "άφέντης". Τους βλέπω να κυκλοφορούν με τις τζιπάρες, να μπαίνουν στα ακριβά εστιατόρια με τις πουράκλες τους, άξεστοι, αγενείς και άδειοι, που αν ήμουν γυναίκα ούτε να τους φτύσω δεν θα καταδεχόμουν.

    Εγώ πιστεύω ότι όλα ξεκινούν από τον ευατό μας. Εαν κάποιος έχει εσωτερικές ανασφάλειες, αμφιβολίες, παλινωδεί παντού και δεν μπορεί να τιθασσεύσει τον εαυτό του και τις επιθυμίες του, είναι αδύνατον να τιθασσεύσει και να επιβληθεί σε κάποιον άλλο. Σε όλα τα πράγματα, η ήρα από το στάρι ξεχωρίζει στα δύσκολα. Δεν είναι κάποιος αφέντης επειδή και κάλά έβαλε κεφαλαίο μπροστά και δήλωσε Master, ούτε επειδή βρήκε μία δεκάρα παραπάνω από τον μπαμπάκα του (αυτός είναι μπούλης απλώς).

    Δυσκολίες στην ζωή όλοι αντιμετωπίζουμε και θα συνεχίσουμε να αντιμετωπίζουμε παντού και πάντα. Μάγκας όμως είναι όχι όποιος δεν έχει δυσκολίες, αλλά αυτός που μπορεί να βάζει τα πράγματα σε τάξη, να μην αφήνει τίποτα να τον λυγίσει και εν ολίγοις να κάνει κουμάντο.
     
  6. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Μια απορία...

    Τα λέει όλα αυτό
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    καποτε στη δεκαετεια τοθ 70 η του 60 δε θυμαμε καλα να ομολογησω ειχε γυριστει ενα ιταλικο εργο το οποιο πρεπει να εχει επανακυκλοφωρησει αλλα τελοσπαντων το σεναριο ηταν απλο
    γινετε ενα ναυγιο και οι δυο μοναδικοι επιζωντες ειναι μια γυναικα πλουσια μαζι με τον υπηρετη της βρισκοντε σε ενα νησι μονοι τους. ο υπηρετης ξερει πως να επιβιωνει και αναλαμβανει την επιβιωση και των δυο τους. η δε κυρια δε κανει τιποτα αλλα συνεχως γκρινιαζει.. αποτλεσμα ο υπηρετης εξαγριωνετε και της λεει οτι αν θελει να επιβιωσει να κανει οτι αυτος της λεει και τη διατασει να μεινει γυμνη (αυτη νομιζει οτι θα βιαστει αλλα προκειμενου να μεινει ζωντανη δε φερει αντισταση). αυτος ομως αντι να κανει αυτο που πιστευε η γυναικα της ειπε οτι θα τη μαθει και θα την αναγκασει να πεσει αυτη στα γονατα του και θα τον ποθει αυτη σαν σκλαβα του. και στο τελος οντως αυτο συμβαινει (το εργακι πρεπει να το γνωριζετε, αξιζει να το ξαναδειτε )

    αυτο το αναφερα για να βγαλει ο καθενας τα δικα συμπερασματα του ως προς τι πρεπει να Εμφανιζεται Ο/Η Κυριαρχος
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.
    Η απορία μου λύθηκε.

    Αστάρτη
     
  9. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Μια απορία...

    Θα μας πεις Astarty;
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: Μια απορία...

    Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά αλλά ο παπάς τα ράσα.

    Δεν γνωρίζω από BDSM αλλά πολλοί τιτλοφορούνται χωρίς ουσιαστικό αντίκρυσμα. "Ψαρώνει" κανείς μαζί τους, μάλλον κάποια ανίδεη σαν και μένα.
    Ότι δηλώσεις είσαι; Όχι φυσικά! Οι πράξεις σου αποδεικνύουν αυτό που είσαι.
    Ούτε καν τα λόγια δεν είναι αρκετά για απόδειξη αυτού που είσαι.

    Αστάρτη
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Πως σχετίζεται το ακριβό εστιατόριο με την ψυχοσύνθεση κάποιου αναρωτιέμαι…. Από πού βγαίνει το συμπέρασμα πως αν δεν είναι ματσωμένος σε αφήνει απροστάτευτη?

    Γιατί πρέπει σώνει και καλά να είναι η ψυχή στον όποιο κοινωνικό κύκλο? Μπορεί να μην το επιθυμεί, ή μήπως δεν έχει ούτε αυτό το δικαίωμα?

    Τι σχέση έχει η αναλυτική σκέψη με τον λογαριασμό του στην τράπεζα, για το Θεό εξηγείστε μου κάποιος?

    Εκείνο που ειλικρινά με παραξενεύει είναι πως βρίσκετε να συμβαδίζει η εκπόρνευση της ψυχής και του σώματος στον μεγαλύτερο πλειοδότη με την υποταγή, πως κρίνετε τον χαρακτήρα κάποιου από την τσέπη του και πως αυτό το θεωρείτε κι από πάνω ηθικό και πρέπον.

    Και λυπάμαι που χρησιμοποιώ τη λέξη εκπόρνευση, μια και η πορνεία είναι ένα καθ΄ όλα αξιοπρεπές και ειλικρινές επάγγελμα, ενώ το να πουλάω αυτό που έχω ανάμεσα στα πόδια μου, θεωρώντας πως έχω αναμφισβήτητα εξουσία λόγω αυτού και κατά κάποιο παράδοξο τρόπο αυτό να μην έρχεται σε αντίθεση με την υπόσταση μου σαν «υποτακτικής», παρά μόνο η «υποταγή» μου να προστίθεται στο όλο πακέτο, ανεβάζοντας έτσι την τιμή που οφείλει ο άντρας να πληρώσει για να το πάρει! και πάνω απ΄ όλα να θεωρώ πως αυτό που κάνω είναι το σωστό, και όποιος δεν είναι κουμπάρας και διατεθειμένος να μας πληρώνει για την αμφισβητούμενη "τιμή" να είμαστε μαζί του, δεν μπορεί να είναι Κυρίαρχος, ε αυτό πια είναι εξωφρενικό!

    Απλά όπως αναφέρθηκα και σε άλλα ποστ κάποιες είναι υποτακτικές και κάποιες "νομίζουν" πως είναι, μια και δόξα το Θεό, υπάρχουν και τέτοιοι "Αφέντες" που αφού δεν έχουν τίποτα άλλο με το οποίο να κάνουν μια σκλάβα να επιθυμεί να τους υποταχτεί, πληρώνουν.

    Ίσως είμαι πολύ απόλυτη, αλλά το συγκεκριμένο θέμα θίγει τις αρχές μου όχι μόνο σχετικά με το bdsm, αλλά σχετικά και με την κοινωνική αντίληψη που επικρατεί ανάμεσα σε «αμερικανάκια» πως είσαι ότι αυτοκίνητο οδηγείς, ότι ρούχα φοράς και πόσα λεφτά έχεις, την οποία απεχθάνομαι και προσβάλλει όλα όσα πιστεύω.
     
  12. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    RE: RE: Μια απορία...

    Μου το βρήκε αυτό little_slut[PieR] αλλά δε μου κάνει.. Το εκκαθαριστικό δεν έχει κάτι χωραφάκια (ποτιστικά) που έχω - αυτά φαίνονται μόνο στο Ε9..

    Και όπως φαντάζεσαι, μ΄αρέσει να με φαντάζονται μεγαλοκτηματία, μπρούτο.. κάτι σαν μεταγλωτισμένο Βραζιλιάνο ένα πράμα... αλλού το στόμα μου κι αλλού ο ήχος.. κι η ioanna ταπεινή κολλίγα που μου έσπασε το κάρο μου... στο στάβλο τώρα, ξέρεις, ψηλή μπότα εγώ και καμουτσίκι, κι εκείνη πεσμένη δίπλα στο σανό, να ψελίζει συγγνώμες.. τί να λέμε, τώρα, είναι και πρωί ακόμη...

    κοιτάζει τη γραμματέα που σκύβει ακόμη μες στα ντουλάπια από χτες και του μπαίνουν ιδέες .. ή μήπως τις είχε από πριν...