Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια απορία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 10 Οκτωβρίου 2005.

  1. Striker

    Striker Regular Member

    Μολις σημερα ειδα αυτο το thread για καποιο λογο.

    Astarty και ioanna. Αντι να κανω τετοια ωρα αλλη μια αναλυση, απαντω στους προβληματισμους σας με μερικα συμπερασματα βασει των δεδομενων που παραθετετε και βγαλτε μονες σας συμπερασματα.

    Λοιπον συμφωνα με την λογικη ο εχων και κατεχων σε σχεση με τον διπλανο του ειναι ο Κυριαρχος ισχυει:
    Ο OTE ειναι Κυριαρχος μεταξυ των εταιριων στο Ελληνικο Χρηματιστηριο ενω στην κυρια αγορα της NY ενας απλος υποτακτικος.
    Ο συνταξιουχος στην Ελλαδα μας ειναι ενας απλος υποτακτικος ενω στην Βουλγαρια ειναι Κυριαρχος.
    Εαν εχω μια Compressor cabrio στην Καισαριανη ειμαι Κυριαρχος αλλα στην Πολιτεια οχι (για φαντασου...)
    κλπ...κλπ...κλπ


    *Ο βασιλιας Μερμηγκας και απολυτος αρχων παρακολουθουσε την παρελαση του στρατου του μεχρι που περασε η σκουπα της νοικοκυρας*



    Striker
     
  2. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Επαναφέρω αυτό το νήμα...
    Γιατί ;
    Οι εποχές έχουν αλλάξει... Αρκετά άτομα υποστήριξαν την άποψη ότι ο κυρίαρχος οφείλει να είναι ανεξάρτητος οικονομικά και μάλιστα πάνω του μέσου όρου.
    Αυτά στο σωτήριο έτος 2005...Στο 2016 που οι αναλογίες έχουν αλλάξει δραματικά, και η ύπαρξη θέσης εργασίας θεωρείται προνόμιο, πόσο έχει αλλάξει η στάση μας απέναντι στο θέμα;
    Υ. Γ. Πραγματικά, μου φάνηκε εξαιρετικά ενδιαφέρον. Αφορά δύο θέματα που αφορούν όλους μας! Δουλειά και ερωτική σχέση...
     
    Last edited: 11 Ιανουαρίου 2016
  3. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Τι σχέση έχει η οικονομική κατάσταση ενός ατόμου με την άσκηση Κυριαρχίας πάνω στην Υποτακτική του;
    Δεν είμαι sugar Daddy , δεν θέλω να γίνω ποτέ. Όταν κάνεις μια D/s σχέση ζητάς και το εκκαθαριστικό του
    προηγούμενου έτους από τον Κυρίαρχο σου; Κάποιος ο οποίος έχει λύσει τα οικονομικά του θέματα σημαίνει
    πως έχει λύσει και τα υπαρξιακά του; Τι αρλούμπες είναι αυτές που διαβάζω;
     
  4. Οικονομικη σταθεροτητα+πνευματικη σταθεροτητα=ισορροπια οχι οτι ενα φερνει τ αλλο.. και θα συμφωνησω με την @Estelwen μηπως η κριση εχει "ταρακουνησει" λιγο τις ισορροπιες;
     
  5. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Διαφωνώ. Η ισορροπία δεν έχει καμία σχέση με την οικονομική σταθερότητα. Αλλά με το πόσο κάποιος αποδέχεται και αγαπάει αυτό που είναι.
    Δεν χρειάζομαι λεφτά για να υποτάξω. Όπως και δεν χρειάζομαι χρήματα για να κάνω ευτυχισμένη μια Υποτακτική.
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μήπως η @Ana Steel;  

    Εκτός των υπολοίπων, εγώ δεν πιστεύω πως σε μια D/s η κρίση έχει αλλάξει τις ισορροπίες. Σε κάτι πιο τυπικό, όπως ένας γάμος, το βλέπω πιθανότερο.
     
  7. Δεν χρειαζεσαι μια σταθερη εργασια; μηνας μπει μηνας βγει να ξερεις ειναι τοσα κ πλγρωνω το νοικι το φαι μου τα εξοδα μου..
     
  8. Μπερδεψα τα ποδια  
     
  9. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Και τι σχέση έχει αυτό με την Κυριαρχία που μπορεί κάποιος να ασκήσει στον οποιονδήποτε;
    Τι σχέση έχει το νοίκι, το φαί, τα έξοδα με το πως θα κυριαρχήσει, πως θα γαμήσει το μυαλό της
    υποτακτικής του;
     
  10. Οτι το αγχος της ασταθειας εχει αντικτυπο στην οποια σχεση... οταν το μυαλο ειναι αλλου.. οταν ο αλλος ειναι γεματο αγχος για το αυριο δεν νομιζω πως μπορει να ειναι 100% καθαρος
     
  11. Και για να συμπληρωσω η νηματοθετρια εθεσε παραδειγμα περιπτωσεων
     
  12. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Εγώ θεωρώ πως όπως τα ρούχα και τα χρήματα ΔΕΝ κάνουν τον άνθρωπο, ακριβώς και γι αυτό
    τον λόγο δεν πρέπει να μπλέκουμε υλικά αγαθά με κάτι το οποίο είναι καθαρά εγκεφαλικό και
    πνευματικό. Το φλόγκερ δεν κάνει τον Αφέντη. Το bull whip δεν κάνει τον Κυρίαρχο. Και σαφώς
    ούτε και τα χρήματα τον κάνουν. @dark_lady[Α] δεν θα " ζήσω" εγώ την υποτακτική μου. Να πάει
    να δουλέψει μόνη της για να μην νιώθει "ανασφαλής" στην σχέση της. Δεν έχει σχέση η υποταγή
    και η Κυριαρχία με το πόσα λεφτά ρέουν από το πατζάκι του άλλου. Θα πληρώσει τα δικά της έξοδα,
    θα αγοράσει τα δικά της παιχνίδια με δικά της χρήματα. Δεν είμαι ούτε "μπαμπάκας" για να την
    συντηρώ, ούτε κάτι παραπλήσιο. Μπορώ να νιώθω παιδαγωγός , προστάτης, τιμωρός , σαδιστής και εκατό
    άλλα πράγματα. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν νιώθω ATM τράπεζας.