Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια δική μου συνταγή !

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 25 Αυγούστου 2008.

  1. zwg

    zwg Regular Member

    πάντως αν κολήσει .... no comment! δεν μπορώ να φανταστώ κάτι τέτειο!
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Σχετικά με τη λιπαντική ουσία μου φαίνεται λογικό (υποθέτω πως θα κατεβάσει και το σημείο τήξης του πάγου).
    Όσο για τα υγρά στο αιδοίο κι αν υπάρχει ποσοστό υγρασίας, δεν υπάρχει περίπτωση να μην κολλήσει λόγω της σχεδόν ακαριαίας δημιουργίας φυσικών ενώσεων του πάγου με την υγρασία του κόλπου. Ίσως το προφυλακτικό εκεί να είναι μια λύση.

    Ας σκεφθεί κανείς πως το σημείο ψύξης και καταστροφής των ανθρώπινων ιστών είναι -0,5οC, καταλαβαίνεται πόσο κοντά είναι στη θερμοκρασία του πάγου.

    Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το site (και σε αρκετά ακόμη) στην παράγραφο “The Dangers of Ice Play”, πριν πειραματιστείτε.

    http://www.frugaldomme.com/dangers/dangers3.htm
     
  3. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Ακριβώς

    Γι' αυτό και τόνισα:
    Δεν συνιστάται παραμονή εντός του κόλπου (ως plug), αλλά ως dildo. Η κίνηση αποτρέπει το ενδοχόμενο να κολλήσει ο πάγος στο δέρμα.
     
  4. female

    female Contributor




    Πολύ σωστός! Επιπλέον, ο πάγος μέσα στον κόλπο δεν συνιστάται γιατί μπορεί να προκαλέσει πολλά προβλήματα στη μήτρα.


     
  5. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Η σταθερή παραμονή του πάγου για αρκετή ώρα εντός της μήτρας μπορεί να προκαλέσει μητρικά προβλήματα στην γυναίκα. Η χρήση του αυτοσχέδιου toy θα πρέπει να είναι ορισμένου χρόνου, χωρίς να μένει για πολλή ώρα μέσα στον κόλπο.
     
  6. zwg

    zwg Regular Member

    πάντως σαν τρίψιμο και μόνο ίσως είναι καλή ιδέα! (συστήνετε μόνο για καλοκαιρινές εποχές! )
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Καλα εκανες και το εγραψες γλυκε μου, ειναι η αποψη σου και ειναι σεβαστη.
    Πρεπει ομως να ξερεις οτι ο παγος οσο και να σου ακουγεται περιεργο "καιει" στην παρατεταμενη επαφη με το δερμα ή και αλλου.
    Αλλο το παγωμενο νερο που τονωνει την κυκλοφορια του αιματος και αλλο ο παγος.
    Αλλο ενα παγακι που το κρατας και διατρεχεις με αυτο το κορμι του αλλου και αλλο σου χωνω το παγοβουνο μεσα.
    Διοτι πλεον αυτος δεν θα ειναι ενας απλος κωλος αλλα ο Τιτανικος!
     
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Μια δική μου συνταγή !

    Μια εναλλακτικη συνταγη ειναι και ο κατεψυγμενος αρακας Μπαρμπα-Σταθη. Μπιλιτσα -μπιλιτσα.
    Για πιο extreme καταστασεις υπαρχουν και κατεψυγμενες στρογγυλες πατατουλες φουρνου.
    Αν βιαζεσαι κιολας να μαγειρεψεις και δεν εχεις χρονο να περιμενεις να ξεπαγωσουν, ειναι ενας καλος τροπος για γρηγορο ξεπαγωμα. 
     
  9. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: Μια δική μου συνταγή !

    Τι φαγητό θα είναι αυτό; Μουνί γιαχνί;
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Μια δική μου συνταγή !


     Αυτο ειναι που λενε, "μου εκανες το μουνι φουρνο μυκροκυματων" 
     
  11. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Μια δική μου συνταγή !

    Αναλογα ποιος θα "φαει" τις πατατες. Το μενου θα ειναι πουλαδα με πατατες η χοιρινο με πατατες.
    Ο αρακας παραμενει στον ατμο, οπου και να μπει.
     
  12. extreme32

    extreme32 Regular Member

    λοιπον αφηστε τις μπουρδες και καντε κατι πιο απλο. Παρτε ενα γυαλινο ομοιωμα πουτσου για να εχει την οψη του παγου, βαλτε το λιγο στο ψυγειο (στη συντηρηση οχι στην καταψυξη) για να ειναι δροσερο και καντε την δουλεια σας. Αν κρυβει κι αυτο κινδυνους δεν το ξερω , ας με διαφωτισει καποιος.