Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια κόκκινη γραμμή ψάχνει να βρεί πόσο πάχος έχει...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cadpmpc, στις 22 Οκτωβρίου 2020.

  1. Delilah

    Delilah Yes. No.

    Ισχύει
     
    Last edited: 28 Δεκεμβρίου 2020
  2. RAIN

    RAIN nefelibata

    Που να δεις όταν είσαι μαλάκας, σου το επισημαίνουν όλοι ότι είσαι, αλλά εσύ πιστεύεις ότι όλοι οι άλλοι είναι μαλακες και εσύ είσαι απλά θύμα της μαλακίας τους.
    Μαλακία ε;
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Λίγες - θα το προσπαθήσω τουλάχιστον - σκόρπιες σκέψεις.

    Το νόμιμο είναι ηθικό, είναι μια παραπιά κολοσσιαίων διαστάσεων. Κάποιες φορές συμπίπτουν, αλλά είναι ελάχιστες.
    Το νόμιμο είναι σύμβαση, που αναλόγως των καϋλών του εκάστοτε νομοθέτη - καθώς και του πολιτικόκοινωνικόοικονομικού περιρρέοντα αχταρμα στον οποίο πλατσουράει - επικρατεί για ένα χ, ψ, ω διάστημα. Δηλαδή για όσο καιρό τον προαναφερόμενο αχταρμά θα τον αντικατόπτριζε.
    Περί ηθικής, περί αισθητικής ή και των δύο, προτιμώ το δεν ξέρω/δεν απαντώ. Όντας ελεεινά στα όρια της υποκειμενικότητας έννοιες, που τα κρετόν και τα λοιπά ρετάλια που θα έγραφα εγώ τουλάχιστον, θα κάλυπταν χαλαρά το άγαλμα της Ελευθερίας ( και άκρη δεν θα έβγαινε ).

    θεατές διαφόρων ηλικιών και γούστων, μειονότητες, πλειονότητες και λοιπές δημοκρατικές ή μη ταξιαρχίες ( καθώς και δικαιώματά τους. Τις υποχρεώσεις τους δε γαμενέται, ποιος τις αφοδεύει. Σκουλαρίκι που φοριέται και αφαιρείται από τ' αυτί, όταν και όπως βολεύει. Chicε αυτά τα τελευταία ).

    Είπαμε - εγώ και ο εαυτός μου τουλάχιστον -, σύμβαση. Από κείνες που υπογράφονται με χέρι χαλαρό που έλεγε και ο Διονύσης και μάλλον όχι αορίστου χρόνου.

    Παιδιά...ΟΚ, πολύ σημαντικό θέμα η ανηλικότητα, αλλά και σε κείνη υπάρχουν συμβατικά - αχ τα κολασμένα που μας ζεπελινιάζουν τα ούμπαλα - χρονικά στεγανά/διαχωρισμοί ( ο καϋλιάρης ο νομοθέτης που λέγαμε προ ολίγου ), που σώνει και ντε την προφυλάσσουν βάσει αξιωμάτων ( λέγε με, ξανά, αντικειμενικά κριτήρια ντελ' οπισθίων πάλι σε αρκετές περιπτώσεις, θα έλεγα εγώ ) . Μάλλον επιτυγχάνοντας αρκετές φορές χείριστα αποτελέσματα, όπως η δημιουργία φοβιών, υποχονδριάσεις, τίγκα, μείωση ως καταρράκωση της αυτοπεποίθησης, ποινικοποίηση/στιγματισμός της διαφορετικότητας ως προς την επιλογή σεξουαλικού προσανατολισμού, κουλουπού κουλουπού.

    Αυτά, μην πλατιάσω άλλο, γιατί θα με πιάσει στομαχόπονος.

    Υ.Γ. ( για να μην απαρνιέμαι το λατρεμένο μου φετίχ των Υ.Γ. )

    Ειλικρινά γαμάτος ο τίτλος του νήματος  
     
  4. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Και τον Σωκράτη έτσι τον χάσαμε. Ψάχνοντας το πάχος της γραμμής.

    Κάποια βεγγαλικά βρίσκουν στόχο και δημιουργούν αλυσιδωτή αντίδραση.
    Κάποια χάνονται αμέσως μετά τον κρότο.

    Ακόμα και η ανάγκη μας να βάζουμε ταμπέλες, μπορεί να οδηγήσει είτε στον ρατσισμό είτε σε θεμελιώδη επιστημονικά θεωρήματα.
     
  5. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    καμία φωτογραφία από το αρχικό post δεν ανοιγει
     
  6. Διότι ως γνωστόν, ο αμαλάκιστος πρώτος τον λίθον βαλέτω
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Μια παροιμία λέει:
    Τον χαζό τον έφτυσαν και αυτός νόμιζε ότι έβρεχε