Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μικρά ερωτήματα..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 13 Νοεμβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    ....ως συνέχεια του "Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου.."

    Κάποια στιγμή έφτιαξα το άνωθεν νήμα με σκοπό να μοιράζομαι κάποιους "προβληματισμούς της στιγμής" ,χωρίς να επιδιώκω απάντηση.Ο λόγος ήταν πως ένιωθα αφενός πως οι προβληματισμοί αυτοί ,αν έμπαιναν σε ξεχωριστό νήμα θα έμεναν αναπάντητοι ή δε θα έχαιραν συμμετοχής για απαντήσεις(όπως έγινε με νήματα που είχα δημιουργήσει και έτυχε ή απέτυχε να λάβουν ή να μη λάβουν των απαντήσεων που επιθυμούσα) ,αφετέρου δε μπορούσα να τα κάνω όλα νήματα,ήδη έχω δημιουργήσει αρκετά και κατατρίτον πίστευα πως κάποια στιγμή ,όντως,θα τα αναρτούσα ως ξεχωριστά νήματα.

    Πιστεύω πως όλοι έχουμε ερωτήματα που δεν τα αναρτούμε γιατί πιστεύουμε το ο,τιδήποτε για αυτά.

    Δημιούργησα ,λοιπόν, το νήμα αυτό για ερωτήματα που πιστεύουμε πως δεν χρήζουν ξεχωριστού νήματος
    και μπορούν να απαντηθούν σε λίγες απαντήσεις ή δεν άπτονται κάποιου ιδιαίτερου προβληματισμού για να "απασχολήσουν" τα περισσότερα μέλη.

    Οπότε:
    -Θέτουμε τα ερωτήματα που μας απασχολούνε(ακόμα και αυτόματα ή παράλληλα-δεν είναι ανάγκη να περιμένουμε να απαντηθεί κάποιος προηγούμενος προβληματισμός)..
    -Στα ερωτήματα να απαντάμε συνεχώς με quote του αρχικού,για να ξέρουμε που απαντάει ο καθένας..
    -Αν τύχει κάποιο θέμα και λάβει έκτασης,ας το ξεχωρίσουν οι διαχειριστές σε αυτόνομο νήμα (θεωρώ καλή την εποχή που υπήρχαν τα split)ή αν κάποιο νήμα έχει πολύ περιορισμένες απαντήσεις ,με τη συναίνεση του δημιουργού ας το μεταφέρουν εδώ για να αποσυμφοριστεί το φόρουμ(απλή πρόταση κάνω)..
    -Ευελπιστώ στη διατύπωση ουσιαστικών ερωτημάτων..


    Αν κάποιος δεν επιθυμεί απάντηση (απλά θέλει να γνωστοποιήσει έναν προβληματισμό του) ,ας τον γράψει στο "Θέτοντας.."

    Ευχαριστώ  
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    τι είναι αυτό που μπορώ να κάνω στον εαυτό μου ώστε να αυτοεξευτελισθώ και να ικανοποιηθεί ο Κ?
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Μικρά ερωτήματα..

    Για ποιο λόγο επιλέγεις τη συγκεκριμένη τακτική για να τον ικανοποιήσεις;
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Μικρά ερωτήματα..



    εκείνος την επιλέγει.
     
    Last edited: 13 Νοεμβρίου 2008
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Μικρά ερωτήματα..

    Επίσης: Γιατί προϋποθέτεις ότι θα τον ικανοποιήσει ο εξευτελισμός σου, με δική σου πρωτοβουλία, αφού προφανώς αυτό δεν θα είναι κάτι που θα καθορίζει εκείνος;
     
  6. DiDi

    DiDi Regular Member

    Την απάντηση πιστεύω θα την βρείς μέσα σου.
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μικρά ερωτήματα..

    Μην τον ρωτήσεις..
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μικρά ερωτήματα..

    κι όμως 



    απορία που είχα ανέκαθεν : ο Κ ικανοποιείται αν νιώθει οτι με εξευτελίζει ή αν όντως με εξευτελίζει? δλδ,είναι απαραίτητη προϋπόθεση να εξευτελιστώ?
    γιατί μπορεί πχ να κάνει(ή να με βάλει να κάνω κλπ)κάτι, το οποίο ο ίδιος βρίσκει εξευτελιστικό ενώ εγώ οχι.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Re:

    Το "νιώθει" έχει να κάνει και με καταστάσεις από απόσταση ή με δραστηριότητες σας;Δεν το εννοώ απόλυτα..


    Εσύ εκείνη την ώρα πως αντιδράς και τι του δείχνεις;Αντιλαμβάνεται τα αισθήματα σου γύρω απ' αυτό;
     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μικρά ερωτήματα..

    δεν το έχω συγκεκριμενοποιήσει.γενική απορία είναι.

    μπορεί πχ αγαπημένες του μέθοδοι εξευτελισμού εμένα να μην με αγγίζουν. μένει σε αυτές και ικανοποιείται επαρκώς θεωρώντας τες ο ίδιος εξευτελιστικές ή βρίσκει αυτό που πραγματικά με εξευτελίζει? και επειδή σε μια σχέση θα κάνει το δεύτερο,ας μείνω σε απλό session

    ναι. του δείχνω ακριβώς αυτό:οτι δεν με "αγγίζει"


    sorry τα γ***σα με τα edit
     
    Last edited: 13 Νοεμβρίου 2008
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μικρά ερωτήματα..

    Δε μπορω να καταλάβω την απορία σου ,από την άποψη πως αν ο Κυρίαρχος σου εισπράξει πως αυτό που σου κάνει δε σ'αγγίζει ,θα νιώσει (να μη σου πω θα είναι) τουλάχιστον ανόητος,αν επιμείνει σε κάτι που για αυτόν είναι συναρπαστικό,ενώ για 'σένα θα είναι ανιαρό.Το θέμα βέβαια από την άλλη είναι πως και το να μηχανεύεται τρόπους,που έμμεσα ή άμεσα ο αυτοσκοπός θα είναι να ικανοποιείσαι εσύ ή και εσύ ,αυτό σημαίνει πως δε λειτουργεί Κυρίαρχα.. Νομίζω το σωστό ένστικτο και η σωστή εμπειρία Του δε θα δημιουργούσε καν αυτά τα ερωτήματα..


    Βάσει αυτού ,απορία δική μου:

    Τι κάνει ο σκλάβος όταν νιώθει ανικανοποίητος ή λειτουργεί συγκαταβατικά σε μία δραστηριότητα;Πως μπορεί να το γνωστοποιήσει αυτό ,χωρίς να προσβάλλει τον Κυριαρχικό του;
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    @Incomplete

    όπως σωστά είπες, ο Κυριαρχικός θα καταλάβει οτι ο σκλάβος του δεν καλύπτεται πλήρως οπότε και ενδεχομένως θα το διορθώσει.

    επίσης αν κατά την διάρκεια τον ρωτά πώς νιώθει, πόσο αντέχει ακόμα κλπ, είναι εύκολο για τον σκλάβο να πει οτι θέλει πιο πολύ ή οτιδήποτε.



    υγ:η απάντησή σου είναι αυτή που μου έχουν δώσει και άλλοι. είναι λογική αλλά δεν με καλύπτει. μάλλον δεν μπορώ να αποδώσω σωστά αυτό που σκέφτομαι