Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μικρά ερωτήματα..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 13 Νοεμβρίου 2008.

  1. irreversible

    irreversible New Member

    Απάντηση: Μικρά ερωτήματα..


    ΕΞΕΛΙΞΗ dear...! meaning "life goes on". ή αν το θέλεις επί το ελληνικότερον "τα πάντα ρει".
    δεν υπάρχει..."αντίθετό του"...
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Μικρά ερωτήματα..


    Δεν έχετε δίκιο, dear... Πολλά πράγματα ρει, αλλά όχι και όλα... Ξανασκεφθείτε το παρακαλώ, ξαναρίξτε και μιά ματιά αν θέλετε στην ερώτησή μου, και θα εκτιμήσω ιδιαίτερα μιά πιό εμπεριστατωμένη απάντηση...

    Ας προσπαθήσω να σας βοηθήσω λίγο όμως να το κάνετε, θέτοντας άλλο ένα ερώτημα: Πιστεύετε πως πράγματι τα πάντα ρει, κι αυτό είναι τόσο απόλυτο, ώστε να υπάρχει η βεβαιότης πως το "straight" ας πούμε που δηλώνω από τη μέρα που γεννήθηκα έως και σήμερα, θα αλλάξει; Θεωρείτε δηλαδή νομοτελειακά αναπόφευκτο, το ότι κάποια στιγμή πριν πεθάνω, θα γίνω gay;



     
  3. irreversible

    irreversible New Member

    Απάντηση: Μικρά ερωτήματα..

    παρακαλώ! παρακαλώ!! μην το παίρνετε τόσο προσωπικά....
    για κανέναν άνθρωπο δεν δικαιούμαι να κάνω τόσο προσωπικές "προβλέψεις". νομοτελειακά αναπόφευκτο... βαριές λέξεις κατά την ταπεινή μου γνώμη. σε ό,τι αφορά τα περί κινήσεως και στασιμότητας, σας θυμίζω αυτό που ήδη γνωρίζετε: ότι δεν είναι δική μου άποψη αλλά επιστημονική. της κάθε επιστήμης νομίζω και παρακαλώ διορθώστε με αν λανθάνω. φυσική, ψυχολογία, μαθηματικά και πάει λέγοντας. ο θείος άλμπερτ...απλώς απόγονος του θείου ηράκλειτου...!
    εξάλλου, όσο ευτυχής στρέητ κι αν είστε μην αποκλείετε αφενός μεν το (κάτω απο ομιχλώδης ίσως συνθήκες) να γνωρίσετε κάποτε και την άλλη πλευρά της σεξουαλικότητάς σας και, αφετέρου,
    ΤΙ σημασία έχουν οι ταμπέλες και τα συρταράκια...? ούτε και το να δεχτείτε κάποτε κάτι στα πισινά σας, σας κάνει λιγότερο άντρα!!! αυτά, νομίζω, τα λένε οι κομπλεξικοί.
    τέλος, σε ό,τι αφορά τη λέξη απολυτότητα που χρησιμοποιήσατε, ομολογώ ότι έχω μια ροπή ως χαρακτήρας, αλλά πιστέψτε με, το παλεύω πολύ να το ελέγξω.
    άλλωστε, η απολυτότητα είναι ίδιο των μωρών (των βλακών δλδ) και δεν θεωρώ εαυτήν τέτοια.
    ευχαριστώ για το χρόνο σας να διαβάσετε την εκτενή απάντησή μου.
     
  4. Emma

    Emma Contributor

    Σαδιστής: Δημιουργός ή καταστροφέας;
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Mπορει η τιμωρια να θεωρηθει ως μια μορφη υπηρεσιας που προσφερει η σκλαβα στον Κ της?
     
  6. Emma

    Emma Contributor

  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  8. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Re: Απάντηση: Μικρά ερωτήματα..

    Πιστεύω ότι όλα αλλάζουν και με την εξής κατεύθυνση (το "και" το τονίζω, διότι υπάρχουν και άλλες πιθανότητες): αν κάτι φέρνει στο παρελθόν, ένα στοιχείο που υπάρχει σε μια συμπεριφορά, μέχρι τώρα αποκρουστική για εμάς, τότε μας την κάνει ποι οικεία. Αν αυτό επαναληφθεί τότε η αλλαγή έρχεται φυσιολογικά. Νομίζω ότι είναι στα όρια της ανθρωπολογίας (όσο για τις μεταβολές σωστά χρησιμοποιείς τον Ηράκλειτο και τον Αϊνστάιν, αν και θα έλεγα και γενικά τους θεωρητικούς μαθηματικούς και φυσικούς).
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μικρά ερωτήματα..

    Αν ρωτούσες έναν μαζοχιστή,θα σου έλεγε "δημιουργός"..  


    Πόσοι-ες Αφέντες/ρες από τα μέλη του φόρουμ έχουν γάτα ;

    (να και ένα poll που δεν έχουμε  )
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2009
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Κυριαρχια και υποταγη:
    Απο ποτε υπαρχουν ιστορικες μαρτυριες για την υπαρξη τους,ως σεξουαλικη εκφραση του ανθρωπου;
     
  11. jazzmaner

    jazzmaner New Member

    Δεν ξέρω αν εχει ξανασυζητηθει, αλλά όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι:

    Πως μπορεί κανείς να κάνει ενα ιδιωτικό session χωρίς να το μάθουν όλοι οι γειτονες του; Για παραδειγμα, μένω τώρα σε νοικιασμένο διαμέρισμα σε παλιά πολυκατοικία με χάλια ηχομόνωση. Μονη λύση είναι να πάμε σε ξενοδοχειο; μπορώ να κάνω κάτι σπίτι μου; πχ καποια προχειρη ηχομόνωση που τοποθετείται εύκολα στον τοίχο ή χρήση μουσικής ή κάτι για να μην ακούγεται πολύ ο ήχος του μαστιγίου;

    Το συγκεκριμένο θέμα με απασχολεί ιδιαίτερα, έχω προβλημα να ικανοποιήσω τις φαντασιώσεις μου. Καμια ιδέα;
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Μικρά ερωτήματα..

    Το πρόβλημά σου είναι να μην το μάθουν, ή να μη σου παραπονεθούν; Το δεύτερο βεβαίως, ουσιαστικά αποκλείεται... Πάντως, μιά και οι περισσότεροι σε διαμερίσματα μένουμε, μπορώ ευχαρίστως να σε πληροφορήσω πως οι γείτονες ακούνε τελικά (ή καταλαβαίνουν τί ακούνε) πολύ λιγότερα απ' ό,τι θα περίμενε κανείς (προσωπικά, έχω προσπαθήσει πολλές φορές να "ψαρέψω" τους διπλανούς μου σχετικά. Τίποτε. Ό,τι και να 'χω κάνει, δεν έχουν πάρει μυρωδιά).

    Πιό συγκεκριμένα τώρα, το ν' ακουστεί δίπλα ο ήχος του μαστιγίου όπως λές, είναι εξαιρετικά απίθανο πιστεύω. Ο ήχος ενός paddle ή ενός slapper ( που η μισή τους γλύκα είναι στο θόρυβο   ) ίσως και να μπορούσε, αλλά αν μπορείς να έχεις στην τηλεόρασή σου να παίζει μιά ταινία δράσης γιά παράδειγμα, ή στο στερεοφωνικό σου τίποτε δυνατές ροκιές, θα είσαι καλυμμένος πλήρως. Δεν ξέρω βέβαια, κατά πόσο εσύ θα μπορείς να το φχαριστηθείς υπό τοιαύτες συνθήκες...

    Γιά μόνωση, οποιοδήποτε φύλλο αφρολέξ με πάχος περίπου στο ένα εκατοστό, θα σου την κάνει μιά χαρά τη δουλειά. Και θα μπορούσες να το βάζεις και να το βγάζεις, στερεώνοντάς το πρόχειρα, αν δεν είναι πολύ μεγάλος ο χώρος σου κι έχεις τη διάθεση να κάνεις τόση δουλειά γιά ένα session. Το απλό αφρολέξ είναι πάμφθηνο πάντως, αν και το ιδανικό θα ήταν το ειδικό γιά ηχομονώσεις (βλ. φωτό), που δεν ξέρω όμως να σε πληροφορήσω γιά το πόσο κοστίζει.