Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μικρά και μεγάλα πράγματα που μπορεί να μπουν πάνω από το BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cider, στις 23 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Η bdsm φάση (σε μπαράκι), είναι το τελευταίο πράγμα στη λίστα με τις προτιμήσεις μου,όσον αφορά στη διασκέδαση.
    Αυτό που πρωτίστως με ενδιαφέρει,είναι η καλή παρέα. Να νοιώθω άνετα μαζί τους και να ξέρω πως θα διασκεδάσω..

    Επειτα ακολουθεί ο χώρος και το είδος μουσικής.
    Κυρίως το είδος μουσικής δηλαδή.  
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Κι εγώ. 
     
  3. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Συμφωνώ με τον νηματοθέτη μα θα ήθελα να πω πως υπάρχουν πολύ σημαντικότερα πράγματα σε σχέση με το BDSM που η μουσική για μένα δεν έχει κανένα σημαντικό ρόλο ας βγάζω σπυράκια με τα σκυλάδικα. Μα βρε παιδιά απαντήστε μου θα βάζατε πάνω από μια όμορφη σχέση, το BDSM τα βίτσια σου δηλαδή, όταν βλέπεις πως ο σύντροφος σου δεν ανταποκρίνεται?
     
  4. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Aα, στάκα τώρα γιατί το έκανες ενδιαφέρον το τουρλουμπούκι... Δηλαδή παίζει μπαλίτσα το να σοροπιάζεις με (κατα τ'άλλα εξαιρετικό) άνθρωπο που δεν ανταποκρίνεται στα βίτσια σου; Και αν ναι, για πόσο καιρό; Κι αν το μυρμηγκάκι ροκανίζει την καρδούλα και σε κάνει να στραφείς (έστω για μια νύχτα) στην αγκαλιά ενός ψιλο-παπάρα ο οποίος όμως ανταποκρίνεται πλήρως;

    Δε λέω οτι αυτό συμβαίνει σώνει και καλά, αλλά θέτω το ερώτημα: όταν είσαι με κάποιο/κάποια που δε γουστάρει τα kinks σου, αλλά παρ'όλα αυτά παραμένεις γιατί τον/την αγαπάς, είναι έτσι για πάντα; Ή κάποια στιγμή τη σακουλεύεσαι κι'αρχίζεις να την ψάχνεις και για τίποτις "on the side"?
     
  5. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Doc από προσωπική εμπειρία θα πω ότι ψάχνεις αυτό που δεν σου δίνει η σύντροφος σου.Όμως μη ξεχνάς ότι μπορεί να σου προσφέρει όλα τα υπόλοιπα ,τα οποία δεν είναι και λίγα...Είναι;
     
  6. Phobos

    Phobos New Member

    Η δικη Μου γνωμη στο θεμα....η bdsm φαση συνδεεται αμεσα με την μουσικη που ταιριαζει με την πραξη και το συναισθημα που την συνοδευει.
    Οσο για την Bdsm sharing φαση σε μπαρακι η οπιοδηποτε κοινοχρηστο χωρο δεν θα με ενδιεφερε για πολους και διαφορους λογους.Δεν μπαινω σε "φασεις" και δεν μαρεσει να "μοιραζομαι" σε αυτον τον τομεα...
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Μόνο σε μπαράκι με bdsm event θα πήγαινα  

    Αρκεί να ήταν καλή η μουσική του, προτίμησή μου στην προκειμένη η hard rock, και να είχα καλή παρέα.

    Αυτό σε περίπτωση που δεν είχα θέματα δουλειάς να με απασχολούν ή ήθελα πραγματικά να τα ξεχάσω (τότε θα ήταν η καλύτερή μου μπαράκι με bdsm event), δεν είχα διάθεση να απολαύσω το σπίτι μου εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή και ούτε ήθελα πάνω απ όλα να κοιμηθώ και μετά βλέπουμε  

    Η ηθική και η αισθητική θα μπορούσαν να με ξενερώσουν, π.χ. αν γινοταν επαγγελματικό ψωνιστήρι εν αγνοία μας ή αν είχε καμία γιγαντοθόνη με ποδόσφαιρο και όλοι σχεδόν έβλεπαν ποδόσφαιρο.
     
    Last edited by a moderator: 3 Ιουλίου 2009
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    κριμα...και σε ειχα συμπαθησει !!! 
     
  9. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Δυστυχώς "on the side"... and this is the truth...

    Βεβαια στη φύση μας είναι να ζητάμε το καλοκαίρι οταν είναι Φεβρουάριος και τον χειμώνα τον Αυγουστο

    Και φυσικά ολο αυτό δεν ειναι μονο bdsm or not bdsm, συμβαινει παντού και πάντα σε όλες τις εκφάνσεις μιας σχέσης
     
  10. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Τί μπαίνει πάνω από το bdsm? A million things…αλλά εγώ έχω ήδη δηλώσει ότι είμαι ένας ρομαντικός βλάκας.

    Πάντως, για εκείνους που παλεύουν με το μείνουν σε μια kinkless σχέση ή να αναζητήσουν τα kinks τους, έχω να πω πως στοιχεία bdsm υπάρχουν σε κάθε σχέση, και λανθάνοντα στο vanilla sex. Αν τα εντοπίσουν και τα ενθαρρύνουν διακριτικά μπορούν βαθμιαία να εισάγουν όσο kink τους ικανοποεί στη σχέση τους...αν όμως ο σύντροφός τους αρχίσει να φτύνει τον κόρφο του και να φωνάζει «Ανώμαλος!», τότε το πρόβλημα συμβατότητας ήταν μάλλον μεγαλύτερο, από την αρχή...

    Οσο για τα on the side, αυτοί έχουν ήδη απαντήσει για το τί είναι πιο σημαντικό...

    Και μια και ο λόγος περί μουσικής...
    SUMMER FETISH FEST @ Skullbar (3/7/09, Αθήνα) - News :: Events

    Δεν μπορώ να καταλάβω αυτήν την εμμονή με τη σύνδεση fetish και "EBM, ELECTRO, INDUSTRIAL, GABBER μέχρι TRANCE και HARD TECHNO" μουσικής...

    Εχοντας υπέροχες bdsm εμπειρίες υπό Falckenhagen, το για ποιο λόγο γίνεται σύνδεση μεταξύ ορισμένων fetish ή bdsm και συγκεκριμένων ειδών μουσικής μπορώ να το αποδώσω μόνο στα clubs της αρχικής s/m gay σκηνής...

    Ενδεικτικά, στο Cruising (Ψωνιστήρι) του Friedkin, στις σκηνές που ο Αλ Πατσίνο βρίσκεται στα gay clubs ακούγεται (hard) rock ενώ όταν είναι με την straight girlfriend ακούγεται Boccherini και η αντιπαράθεση αυτών των δύο στην ταινία οριοθετεί με έμφαση και τις τάσεις του (hard rock στο gay s/m, Boccherini στο vanilla sex).

    Φαίνεται λογικό μια και το hard rock ακούγεται πιο macho από τη μουσική δωματίου, αλλά αυτές οι εσωτερικές "λογικές" είναι κατά τη γνώμη μου εντελώς συμβατικές και πλέον κουραστικές και απωθητικές.

    Βέβαια, η μουσική είναι μέτρο κουλτούρας και άρα κριτήριο. Συνεπώς, υπάρχουν ορισμένα είδη μουσικής που δεν θα μπορούσα να υποστώ για κανένα λόγο. Στο skullbar, για παράδειγμα, δεν θα πήγαινα ούτε δεμένη (ή μάλλον μόνο έτσι - talk about music torture) γιατί δεν νομίζω ότι μπορώ να αντέξω την hard techno για παραπάνω από πέντε λεπτά κι αυτά από λόγους ανεκτικότητας...

    Εδώ που τα λέμε ούτε τη μουσική τίτλων της Αθλητικής Κυριακής δεν ανέχομαι, αλλά αυτό είναι παιδικό τραύμα, δεν πιάνεται.  
     
  11. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Μικρά και μεγάλα πράγματα που μπορεί να μπουν πάνω από το βδσμ

    Η bdsm φαση θα ηταν κριτηριο για να μην παω σε καποια συγκεντρωση. Αν παω,θα ειναι μονο για υποστηριξη στον οργανωτη, αν ειναι γνωστος μου, οποτε δεν με ενδιαφερει ουτε ο χωρος ουτε η μουσικη.
     
    Last edited: 6 Ιουλίου 2009
  12. cider

    cider Kitchen master

    Καταρχάς να ευχαριστήσω τους αρχαιολόγους του φόρουμ που έβγαλαν αυτό το νήμα στην επιφάνεια: είχα ξεχάσει ότι υπήρχε.

    Παρατηρώ, ωστόσο, ότι οι περισσότεροι κόλλησαν με το παράδειγμα του μπαρ/χώρου συγκέντρωσης.

    Υπάρχουν άλλες περιπτώσεις/παραδείγματα καταστάσεων που θα βάζατε άλλα πράγματα πάνω από το βδσμ; Και σε πείσμα του τίτλου, ναι, με ενδιαφέρουν περισσότερο τα "μικρά" παρά τα μεγάλα πράγματα.