Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μισογυνισμός στο bdsm. Υπάρχει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 16 Νοεμβρίου 2018.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

      
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    φιλια και μαλακιες δεν θελω κυκλοφορει και ενας κορονοιος ....

    το κωλαρακι σου θελω αυτο μου φτανει    
     
  3. Discerning

    Discerning Contributor

    Eχεις συναντήσει πολλές ενεργές φεμινίστριες που να μένουν σε αυτό ή να πρεσβεύουν μόνο αυτό; (Aναφέρομαι στο 3ο και 4ο κύμα...)

    off-topic, ωστόσο μου κίνησε την περιέργεια. Είναι επιλογή το να αφήνεσαι και να υποτάσσεσαι; Oπερ σημαίνει πως είναι στην ευχέρειά σου, το βάθος της υποταγής σου;

    Kαλησπέρα
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αααα ως γνήσια φεμινίστρια δεν τον δίνω σε μισογύνηδες και σεξιστές όπως του λόγου σού!  
    Άσε που είσαι και εκτός θέματος.. 
     
  5. Paus

    Paus New Member

    1) Δεν έχουν καθόλου ίσες ευκαιρίες οι γυναίκες με τους άντρες. Το ότι το αναγνωρίζει το Σύνταγμα συγγνώμη αλλά δεν είναι επιχείρημα. Εντελώς πρόχειρα το Σύνταγμα αναγνωρίζει και την ανεξιθρησκία η οποία δεν εφαρμόζεται. Φεμινισμός = κομμουνισμός.... τρίζουν τα κόκαλα του Μαρξ και της Μποβουάρ.
    2) Συγγνώμη πάλι αλλά πώς γνωρίζετε εσείς τι αρέσει στις γυναίκες (και δεν το παραδέχονται κιόλας) και τι πρεσβεύει ο φεμινισμός καλύτερα απ'τις ίδιες τις γυναίκες;
    3) Ο βιασμός μόνο ακραίο παράδειγμα δεν είναι, δυστυχώς υπάρχει μια κουλτούρα από πίσω που τον δικαιολογεί και τον νομιμοποιεί συνεχώς κι έχει μεγάλη ευθύνη στη δημιουργία νέων βιαστών. Γιατί μπορεί να υπάρχουν νόμοι για τον βιαστή, αλλά δεν υπάρχει κανένας νόμος να προστατεύσει τις γυναίκες απ' αυτούς που θα πουν "τα'θελε ο κώλος της", "τι ζητούσε τέτοια ώρα μόνη της εκεί πέρα;", "μήπως προκάλεσε κι αυτή;" κι άλλα τέτοια αίσχη.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    έχουμε διαγωνισμό επιφανειακότητας ή είναι το θέμα τέτοιο;
     
  7. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Τι ιστορία να διαβάσω;

    Άντε πάλι το επιχείρημα ότι δεν είμαι γυναίκα οπότε δεν μπορώ να μιλάω, λές να είμαι κανένα ερμαφρόδιτο άλιεν ; εγώ δεν έχω επαφή με γυναίκες; Δεν παρατηρώ; Δεν μου λένε τα προβλήματά τους;

    Στο κάτω κάτω όλοι άνθρωποι είμαστε και πάνω κάτω τα ίδια προβλήματα έχουμε και δεν έχει σχέση το φύλο με αυτά, το ότι εμείς είμαστε πορφυρογέννητοι και εσείς πληβείες δεν ισχύει, το κάθε φύλο έχει τα αρνητικά του και τα θετικά του.

    Προσωπική μου άποψη είναι ότι εσείς οι γυναίκες περνάνε πολύ καλύτερα απο ότι εμείς.
     
  8. Devilofme

    Devilofme New Member

    Ο φεμινισμός δεν καθόρισε ποτέ στο που θα βρίσκει ο καθένας την καυλα του εφόσον δεν καταπατά κανένα ανθρώπινο δικαίωμα. Οπότε δεν αντιτίθεται στην ψυχοσύνθεση της υποτακτικης γυναίκας.

    Επίσης υπάρχουν πάρα πολλά σημεία στα οποία οι γυναίκες του δυτικού κόσμου υστερούν σε σχέση με τους άνδρες, όπως και πολλοί περισσότεροι κίνδυνοι που φυσικά οφείλονται στην τρέχουσα κουλτούρα.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Πρωινό μαγκαζίνο. Έλεος πια.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    διαδοχικές αντιφατικές δηλώσεις. ή το ένα ή το άλλο.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Όσο επιλέγετε το που θα αφεθείτε-υποταχθείτε δεν είναι υποταγή. Είναι αφήνομαι τόσο όσο...
    Αν δεν νιώσετε τα πόδια να κόβονται , να θέλετε να αρνηθείτε αλλά να μην τολμάτε και ούτε να μπορείτε τότε μιλάμε για ελεγχόμενη παράδοση .
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Υπάρχει μια επιλογή. Η αρχική.   εκτός αν υποστηρίζετε ότι οποιο Κ συναντήσεις πρώτο, τσουπ γονάτισμα. Τέλος πάντων, το θέμα δεν είναι ούτε η δικη μου καυλα ούτε η δικη μου υποταγή. Αυτά είναι ρυθμισμένα. Ευχαριστώ για το σχόλιο, πραγματικά με καλή διάθεση